1. کلینیک عارف
  2. مقالات
  3. قیمت سیم کشی دندان + قیمت ارتودنسی دندان فک بالا

قیمت سیم کشی دندان + قیمت ارتودنسی دندان فک بالا

در این مطلب قصد داریم درباره ارتودنسی دندان قیمت 1401 و قیمت سیم کشی دندان صحبت کنیم. اما قبل از آن باید بدانیم که دندان‏ها از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی به شمار می‌آیند، به‌طوری‌که عدم توازن و ناهماهنگی بین آن‌ها تاثیر بسیار زیادی بر چهره خواهد شد. همین موضوع باعث شده که ارتودنسی به یکی از محبوب‌ترین درمان‌ها تبدیل شود.

از طرفی افرادی که تمایل به انجام ارتودنسی دارند، باید از قبل اطلاعاتی را درباره‌ی برخی از موضوعات به دست آورند. قیمت ارتودنسی یکی از تاثیرگذارترین عوامل تصمیم‌گیری افراد است و آن‌ها با توجه به این موضوع تصمیم می‌گیرند که این درمان را انجام دهند یا خیر!

ارتودنسی دندان، یک درمان طولانی و گران‌قیمت است و بسیاری از افراد به دلیل هزینه‌ی بالای این درمان، از انجام ارتودنسی پشیمان می‌شوند؛ اما باید گفت که اگر ناهنجاری‌های دهان و دندان برطرف نشوند، به مرور زمان بدتر خواهند شد و در برخی مواقع نیاز به جراحی خواهد بود که در چنین موقعیتی مسلما باید هزینه‌ی بیشتری برای درمان پرداخت شود.

حال در ادامه شما را با عوامل تاثیرگذار بر هزینه ارتودنسی آشنا خواهیم کرد تا بتوانید با درنظر گرفتن آن‌ها بهترین تصمیم را برای انجام ارتودنسی بگیرید.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

تخصص دندان‌پزشک

یکی از تاثیرگذارترین موارد بر هزینه ارتودنسی، تخصص دندان‌پزشک است. مسلما هرچه یک دندان‌پزشک تخصص و مهارت بیشتری داشته باشد، هزینه‌ی بیشتری را نیز برای انجام این درمان دریافت می‌کند.

تخصص دندانپزشک از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ارتودنسی

البته توجه داشته باشید که ارتودنسی یک درمان حساس است و باید حتما به دست یک دندان‌پزشک قابل اعتماد و حرفه‌ای انجام شود، زیرا اگر دندان‌پزشک مهارت و تخصص لازم را نداشته باشد، امکان دارد حین انجام ارتودنسی یا بعد از آن با مشکل مواجه شوید.

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که کیفیت را فدای هزینه نکنید و بهترین دندان‌پزشک را برای انجام ارتودنسی انتخاب کنید.

مدت زمان درمان

همان‌طورکه گفته شد، ارتودنسی یک درمان طولانی‌مدت است و هرچه میزان مشکلات مربوط به دهان و دندان بیشتر باشد، زمان بیشتری برای ارتودنسی نیاز خواهد بود، زیرا تمام ناهنجاری‌ها باید برطرف شوند تا پزشک تشخیص دهد که دیگر نیازی به ارتودنسی نیست.

زمان تاثیر زیادی بر روی قیمت ارتودنسی دارد

از همین رو می‌توان گفت هرچه مدت زمان درمان بیشتر شود، قیمت ارتودنسی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره مدت زمان انجام ارتودنسی به دست آورید میتوانید مقاله ارتودنسی دندان چقدر طول میکشد را مطالعه کنید.

سن بیمار

ارتودنسی از جمله درمان‌هایی است که می‌توان آن را در تمام سنین انجام داد، اما باید این نکته را درنظر داشته باشید که سن انجام این کار در مدت زمان درمان، نتیجه و حتی قیمت ارتودنسی تاثیر دارد.

اگر ارتودنسی در سن پایین انجام شود، مسلما درمان زودتر جواب خواهد داد و هزینه‌ی کمتری نیاز خواهد بود، اما انجام ارتودنسی در بزرگسالی به‌ دلیل اینکه فک رشد کامل خود را داشته، سخت‌تر و طولانی‌تر خواهد بود و مسلما به هزینه بیشتری نیز نیاز خواهد داشت.

چنانچه قصد دارید درباره بهترین سن برای ارتودنسی بیشتر بدانید میتوانید مقاله بهترین سن ارتودنسی چه سنی است را مطالعه کنید.

نوع روش ارتودنسی

برای درمان عدم توازن و ناهماهنگی دندان‌ها روش‌های مختلفی از ارتودنسی وجود دارد که این روش‌ها را می‌توان به انواع مختلفی چون ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی سرامیکی، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی دیمون و ارتودنسی لینگوال تقسیم کرد.

حال از آنجایی که هر یک از این روش‌ها شرایط مخصوص به خود را دارند، قیمت ارتودنسی نیز متفاوت خواهد شد. بنابراین شما باید در ابتدا معاینه شوید تا پزشک براساس شرایط دهان و دندان‌تان بهترین نوع ارتودنسی را انتخاب کند و سپس با توجه به این موضوع هزینه‌ی درمان مشخص شود.

بیماری‌های دهان و دندان

بیماری‌های دهان و دندان از جمله مشکلاتی هستند که باید حتما پیش از ارتودنسی درمان شوند. هزینه‌ی مربوط به درمان این بیماری‌ها به‌صورت مستقیم بر قیمت ارتودنسی تاثیر ندارند، اما مسلما هزینه‌ای هستند که بیمار باید آن‌ها را بپردازد، از همین رو فرد باید به این مورد نیز توجه داشته باشد تا بتواند از کل هزینه‌ی درمان به‌صورت حدودی مطلع شود.

هزینه‌های جانبی

گاهی‌اوقات طبق تشخیص پزشک، نیاز است که برای درمان ناهنجاری‌های دهان و دندان، علاوه‌بر ارتودنسی از درمان‌های دیگر نیز استفاده شود که مسلما این درمان‌ها هزینه‌ای جدا را به همراه خواهند داشت.

درمان های جانبی بر روی هزینه نهایی ارتودنسی تاثیر گذارند

بنابراین باید توسط پزشک معاینه شوید تا از وجود یا عدم وجود دیگر مشکلات مطلع گردید.

آیا قیمت ارتودنسی فک بالا و فک پایین مشابه است؟

در جواب به این سوال باید گفت خیر؛ قیمت ارتودنسی فک بالا و پایین مشابه نیست، زیرا هر یک از فک‌ها ساختارهای متفاوتی دارند، اما معمولا در اکثر شرایط هر دو فک همزمان ارتودنسی می‌شوند تا ناهنجاری و عدم هماهنگی دندان‌ها به‌طورکامل برطرف شود.

البته تصمیم نهایی در رابطه با هزینه به تشخیص پزشک وابسته است و باید در ابتدا وضعیت دندان‌ها موردبررسی قرار گیرد تا مشخص شود که کدام فک به چه روش ارتودنسی نیاز دارد تا کاملا درمان شود.

جمع‌بندی

همان‌طورکه مطالعه کردید، در این مقاله درباره ارتودنسی دندان قیمت 1401 و قیمت سیم کشی دندان صحبت کردیم. شما می‌توانید برای مطلع شدن از قیمت این درمان به این موارد توجه داشته باشید.

توجه داشته باشید که در کل یک راه برای کاهش هزینه‌‌ی ارتودنسی وجود دارد و آن انتخاب کلینیکی است که هزینه را به‌صورت قسطی دریافت می‌کند. از همین رو ما به شما عارف کلینیک را پیشنهاد می‌دهیم، زیرا در این کلینیک بهترین پزشکان مشغول به فعالیت هستند و درمان در بالاترین کیفیت و با بهترین شرایط پرداخت انجام می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم مقاله قیمت ارتودنسی دندان در کرج را مطالعه کنید تا با مزیت ها و ویژگی های کلینیک دندانپزشکی دکتر عارف بیشتر آشنا شوید.

سوالات متداول

بله. در عارف کلینیک شما می‌توانید هزینه مربوط به درمان ارتودنسی را به‌صورت قسطی پرداخت کنید.

بله. هرچه درمان طولانی‌تر و پیچیده‌تر شود، هزینه‌ی آن نیز بیشتر خواهد شد.

این موضوع به نوع بیمه شما بستگی دارد، از همین رو می‌توانید قبل از شروع این درمان از بیمه‌ی خود بپرسید که هزینه‌ی ارتودنسی را پوشش می‌دهد یا خیر.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

اطلاعات خود را درباره ارتودنسی دندان افزایش دهید

نتیجه‌ای پیدا نشد.

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button