هزینه جرم گیری دندان در سال 1403 چقدر است؟

اگر شما هم جز افرادی هستید که تصمیم به جرم گیری دندانهایتان دارید، لازم است حتما از هزینه جرم گیری مطلع باشید. جرم گیری جز درمان های دندانپزشکی محسوب می‌شود که حداقل هرکسی یکبار آن را تجربه کرده است، انچام جرمگیری علاوه‌برآنکه بر سلامتی دندان‌ها و بهداشت دهان و دندان تاثیر دارد، باعث زیبایی آن‌ها نیز می‌شود.

بزاق دهان، باکتری‌ها و پروتئین‌های موجود در دهان می‌توانند باعث شکل‌گیری لایه‌ای نازک روی دندان‌ها شوند که این لایه‌ی نازک همان جرم دندان است. برای از بین بردن این لایه‌ی جرم روش‌های مختلفی وجود دارد و همان‌طورکه اشاره شد، جرم گیری از راحت‌ترین و موثرترین راه‌ها است.

حال پیش از آنکه به بررسی هزینه جرم گیری دندان 1403 بپردازیم، تصمیم داریم شما را با مواردی که در تعیین این هزینه تاثیر دارند آشنا کنیم.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

موارد تاثیرگذار بر قیمت جرم گیری دندان

ویزیت و معاینه

مراحل مربوط به ویزیت و معاینه معمولا در اکثر کلینیک‌های دندان‌پزشکی بدون پرداخت هرگونه‌ هزینه‌ای انجام می‌شود. سپس دندان‌پزشک شرایط را به شما می‌گوید تا بتوانید تصمیم نهایی را بگیرید؛ بنابراین شما می‌توانید بدون پرداخت هرگونه هزینه‌ای از وضعیت دندان‌های خود مطلع شوید.

1.هزینه‌های تصویربرداری

یکی از مواردی که می‌توان آن را از جمله موارد تاثیرگذار بر قیمت جرم گیری دندان در نظر گرفت، هزینه‌های مربوط به تصویربرداری است. دندان‌پزشک پیش از آنکه نسبت به انجام جرم گیری اقدام کند، باید ارزیابی و بررسی دقیقی از دندان‌ها انجام دهد که این کار نیازمند عکس‌های تصویربرداری است.

از همین رو هزینه‌های مربوط به این بخش را نیز می‌توان در کنار هزینه‌های درمان جرم گیری دندان قرار داد.

2.شرایط دندان‌ها و میزان جرم روی آن‌ها

از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند در تعیین هزینه جرمگیری دندان تاثیر گذار باشد، میزان جرمی است که روی دندان‌ها قرار دارد. این موضوع تعیین می‌کند که شما به چه سطحی از درمان نیاز دارید، برای مثال دندان‌های برخی از متقاضیان که جرم کمی دارد، طی یک جلسه جرم گیری می‌شوند، اما اگر دندان‌ها خیلی جرم گرفته باشند، به چند جلسه درمان نیاز خواهد بود و دندان‌پزشک مجبور است از ابزارهای پیشرفته‌تری استفاده کند.

3.تعداد جلسات درمان

گاهی‌اوقات لازم است برای فرد متقاضی، جرم گیری عمیقی انجام شود که این موضوع می‌تواند باعث حساس شدن لثه‌ها و خون‌ریزی آن‌ها شود. در چنین شرایطی دندان‌پزشک باید فرایند مربوط به جرم گیری را طی جلسات بیشتری انجام دهد.

از همین رو می‌توان گفت هزینه انجام جرم گیری عمیق دندان برای افرادی که لثه‌های حساس دارند متفاوت خواهد بود، زیرا تعداد جلسات لازم برای تکمیل درمان مستلزم هزینه بیشتری است.

4.بیماری و درمان‌های جانبی دهان و دندان

در برخی از موارد، زمانی که افراد برای انجام جرم گیری دندان به کلینیک مراجعه می‌کنند و تصویربرداری‌های لازم را انجام می‌دهند، دندان‌پزشک با بررسی عکس ها متوجه می‌شود که برخی از دندان‌ها دچار پوسیدگی و خرابی شده‌اند یا فرد دچار بیماری‌های مربوط به لثه است.

در چنین شرایطی فرد باید نسبت به درمان و برطرف کردن این مشکلات اقدام کند که مسلما این درمان‌ها نیز هزینه‌ای را برای فرد به همراه خواهند داشت.

5.بیمه درمانی

جرم گیری دندان از جمله روش‌های درمانی محسوب می شود و به همین دلیل اکثر بیمه‌ها هزینه‌ی آن را پوشش می‌دهند. بنابراین اگر بیمه‌ی شما تعرفه‌ای را برای جرم گیری درنظر گرفته باشد، نرخ جرم گیری دندان برای شما مناسب تر خواهد بود، زیرا می‌توانید قسمتی از این هزینه را از بیمه دریافت کنید.

6.مهارت و تخصص دندان‌پزشک

دستمزد مربوط به هر دندان‌پزشک متفاوت است و مسلما دندان‌پزشک دارای تخصص نسبت به دندان‏پزشک عمومی دستمزد بیشتری دریافت می‌کند، زیرا خدمات تخصصی‌تری را به شما ارائه می‌دهد و از دستگاه و روش‌های پیشرفته‌تری استفاده می‌کند.

کلینیک دکتر عارف مجموعه‌ای را تشکیل داده است که در آن کادری از دندانپزشکان مجرب مشغول به فعالیت هستند و شما می‌توانید با کیفیت ترین خدمات را با مناسب ترین قیمت دریافت کنید.

بنابراین شما می‌توانید از این کلینیک وقت معاینه و مشاوره بگیرید تا از وضعیت دندان‌های خود مطلع شوید و در نهایت بهترین تصمیم را بگیرید.

7.هزینه جرم گیری و بروساژ دندان

لازم ب بروساژ یک روش تکمیلی برای جرم گیری دندان است و دندان‌پزشک پس از انجام جرم گیری نسبت به انجام آن اقدام می‌کند. برای انجام این روش از یک ابزار دستی که سر آن یک غلتک لاستیکی دیده می‌شود و یک خمیر به نام پروفیلاکسی استفاده خواهد شد.

با انجام این روش جرم‌های دندان و لکه‌هایی که روی دندان ایجاد شده است به‌راحتی از بین خواهند رفت. در رابطه با هزینه جرم گیری و بروساژ دندان نیز نمی‌توان قیمت دقیق و مشخصی داد، زیرا این هزینه در هرکلینیک متفاوت خواهد بود.

8.موارد منع جرم گیری دندان

جرم گیری از جمله درمان های ساده و مناسب است که برای اکثر افراد مناسب خواهد بود، اما گاهی‌اوقات دندان‌پزشک برخی از افراد را از انجام این درمان منع می‌کند.

افرادی که دچار عارضه آسم، بیماری ریوی یا دارای مینای نازک دندان هستند از انجام این روش منع خواهند شد. البته روش‌های خانگی نیز وجود دارد که می‌توان با انجام آن‌ها دندان‌ها را جرم گیری کرد.

چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره این موضوع به دست آورید پیشنهاد میکنیم مقاله جرم گیری دندان به روش سنتی را مطالعه کنید.

در نتیجه اگر شما کاندیدای مناسبی برای جرم گیری نباشید، دندان‌پزشک راهنمایی‌های لازم را انجام می‌دهد تا شما بتوانید به دندان‌های خود رسیدگی کنید و به‌خوبی مراقب آن‌ها باشید.

جمع‌بندی

در این مقاله یکی از محبوب‌ترین روش‌های مرتبط به دندان‌پزشکی، یعنی جرم گیری را مورد بررسی قرار دادیم، همچنین اعلام کردیم که جرم گیری دندان قیمت مشخص و قطعی ندارد، زیرا به فاکتورهای مختلفی وابسته است.

حال اگر شما تمایل به انجام این روش دارید، می‌توانید به کلینیک موردنظر خود مراجعه کنید تا بررسی‌های لازم صورت گیرد و هزینه جرم گیری دندان به‌صورت نهایی مشخص شود.

اگر در کرج زندگی میکنید برای اطلاع از قیمت جرم گیری دندان در کرج میتوانید اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا مشاوران عارف کلینیک با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

جرم گیری دندان از ارزان‏تر درمان‌های دندان‏پزشکی است که در سلامت و زیبایی دندان‌ها تاثیر قابل ‌توجهی دارد.

هزینه جرمگیری دندان به سن افراد وابسته نیست و هزینه‌ی آن به میزان جرمی که روی دندان‌ها جمع می‌شود و روشی که مورداستفاده قرار می‌گیرد بستگی دارد.

بله، شما می‌توانید درصورت تمایل دندان‌های یکی از فک‌های خود را جرم گیری و بروساژ کنید، البته توصیه‌ی ما به شما انجام جرم گیری هردو فک به‌صورت همزمان است.

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button