قیمت بهترین دندان مصنوعی

اگر دندان های طبیعی شما دیگر سالم نیستند یا در صورت تصادف دندان های خود را از دست داده اید ، با رسیدن به سن خاصی ، دندان های ما خراب می شوند و بیشتر یا کل دندان ها از بین می روند.

با این حال ، این نباید شما را نگران کند ، زیرا با پیشرفت علم، گزینه های بهتری مثل دندان مصنوعی برای جایگزینی دندان های آسیب دیده پیدا می شود. اما یکی از دغدغه های افراد قیمت دندان مصنوعی می باشد.

شما باید بدانید که هزینه آن بستگی به نوع دندان مصنوعی انتخابی و هزینه های دیگر دارد. با ما همراه باشید تا در مورد قیمت دندان مصنوعی اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

پزشک
پزشک

دکتر مصطفی عارف

null
مدت زمان

حدود 2 دقیقه

null
میزان حجم

65 مگابایت

عواملی که روی قیمت دندان مصنوعی تاثیرگذار است

 قیمت نهایی دندان مصنوعی به جنبه های مختلفی مانند نوع پروتز انتخاب شده ، مواد مورد استفاده و درمان ها یا روش های مختلفی که باید برای قرارگیری آنها استفاده شود ، بستگی خواهد داشت. مواردی که هنگام محاسبه قیمت دندان مصنوعی باید در نظر گرفته شود به شرح زیر است:

مواد مورد استفاده

قیمت و معیار زیبایی، دو عنصر اصلی هستند که مواد مورد استفاده برای انواع دندان مصنوعی را از هم متمایز می کند. به عنوان مثال ، تاج دندان فلزی نسبت به تاج سرامیکی دندان هزینه کمتری (و زیبایی کمتری) دارد.

مواد مورد استفاده از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت دندان مصنوعی می باشد

درمان های لازم

ترمیم تاج دندان یا اصلاح دندان های آسیب دیده، برای پشتیبانی خوب و مناسب از پروتز،  قیمت دندان مصنوعی را تحت تاثیر قرار می دهد .

تعداد دندان مصنوعی

 پروتزهای کامل، کل فک بالا و پایین شما را می پوشانند. اما دندان های مصنوعی تکی، فقط جایگزین تعدادی از دندان های کشیده شما می شوند، بنابراین قیمت کمتری دارند.

محل دندانپزشکی

 دندانپزشکان واقع در شهرهای شلوغ معمولاً هزینه بیشتری نسبت به دندانپزشکی در حومه شهر می گیرند.

کلینیک دندانپزشکی دکتر عارف با هزینه مناسب

هزینه های اضافی که روی قیمت دندان مصنوعی تاثیر می گذارد شامل موارد زیر است:

قیمت کشیدن دندان

قیمت جراحی دندان (در صورت نیاز)

هزینه پروتزهای فوری تا زمانی که پروتزهای دائمی شما آماده شوند،

چنانچه قصد دارید درباره دندان موقت فوری اطلاعات بیشتری را به دست آورید میتوانید مقاله ساخت دندان مصنوعی فوری را مطالعه کنید.

هزینه ملاقات های بعدی با پزشک

محدوده قیمت دندان مصنوعی

دندان مصنوعی دارای انواع مختلفی است که هم به صورت کامل و هم بصورت تکه ای از آن استفاده می شود. این دو مدل نیز به نوبه ی خود به صورت ثابت و متحرک در دسترس می باشند که گزینه مناسب شما را دندان پزشکتان به شما اطلاع خواهد داد.

چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره این موضوع به دست آورید میتوانید مقاله دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک را نیز مطالعه کنید.

همانطور که می دانید، میانگین قیمت دندان مصنوعی بسته به فرایند ساخت پروتز و مواد مورد استفاده در تولید آنها بسیار متفاوت است و لازم به ذکر است که تمام قیمت های ذکر شده در زیر فقط یک دستورالعمل است و ممکن است از دندانپزشک به دندانپزشک دیگری متفاوت باشد.

قیمت دو فک بالا و پایین مصنوعی

در سال ۱۴۰۰، قیمت استفاده از دندان مصنوعی در دو فک بالا و پایین، ۵ میلیون به بالا می باشد. یک ست کامل دندان مصنوعی برای افرادی مناسب است که تمام یا بیشتر دندان های خود را کشیده اند و تعداد دندان های باقیمانده در دهان آنها بسیار کم است.

البته این قیمت حدودی می باشد و بسته به فاکتورهایی که در بالا به آنها اشاره شد، این قیمت می تواند بالاتر یا پایین تر شود.

قیمت یک فک دندان مصنوعی

در سال ۱۴۰۰، هزینه ای که باید برای یک فک یا نیم دست دندان مصنوعی پرداخت شود، حدود ۲٫۵ میلیون است.  استفاده از نیم دست دندان مصنوعی برای افرادی مناسب است که تعداد زیادی از دندان های  یک فک خود را از دست داده است.

همانند یک دست کامل دندان مصنوعی، قیمت نیم فک دندان مصنوعی نیز حدودی است و بسته به شرایط ذکر شده ممکن قیمت پایین تر یا بالاتری داشته باشند.

قیمت دندان مصنوعی تکه ای

در سال ۱۴۰۰، قیمت دندان مصنوعی تکه ای،۲ میلیون به بالا است. این نوع دندان مصنوعی مناسب افرادی است که دو سه تا از دندان های خلفی خود را از دست داده باشد و بخواهد با دندان مصنوعی تکه ای، این جاهای خالی را پر کند.

قیمت دندان مصنوعی تکه ای، از یک دست دندان مصنوعی کامل کمتر است.

چنانچه قصد دارید درباره دندان مصنوعی تکه ای اطلاعات بیشتری را به دست آورید میتوانید مقاله دندان مصنوعی تکه ای ژله ای را مطالعه کنید.

چگونه می توان دندان مصنوعی با قیمتی مقرون به صرفه سفارش کرد؟

دندانهای مصنوعی همیشه نسبتاً پرهزینه خواهند بود . اما شما می توانید با یک مشاوره هوشمندانه و انتخاب بهترین نوع دندان مصنوعی متناسب با خودتان و همچنین با کمک دندان پزشکتان به یک طرح درمان برسید و با کمک این طرح درمان، مقرون به صرفه ترین هزینه را پرداخت کنید.

چگونه می توان دندان مصنوعی با قیمتی مقرون به صرفه سفارش داد؟

البته در بسیاری از موارد، بیمه ها نیز به شما کمک خواهند کرد. مخصوصا اگر بیمه تکمیلی در خصوص خدمات دهان و دندان داشته باشید، دندانپزشک شما می تواند برای شما نسخه ای از دندانتان بنویسد تا بتوانید مبلغی از آن را از بیمه خود دریافت کنید.

در اینجا نکاتی وجود دارد که می تواند به شما در تهیه دندان مصنوعی مورد نیاز با هزینه کمتر کمک کند:

مقایسه قیمت ها

سفارش دندان مصنوعی در مطب های دندانپزشکی محلی می تواند به شما در انتخاب ارزان ترین گزینه موجود کمک کند. با این حال ، اغلب متوجه می شوید که هزینه کلی پروتزها در سطح مشابهی خواهد بود.

مدل ارزان تری را انتخاب کنید

همان طور که اشاره کردیم، دندان های مصنوعی دارای انواع مختلفی هستند. با انتخاب برندهای مقرون به صرفه که کیفیت مناسبی نیز دارند، شما می توانید هزینه خود را کاهش دهید.

چرا که بعضی از برندهای دندان مصنوعی موجود در بازار صرفاً هزینه برند بیشتری دارند. مثلا بعضی از دندان های کشورهای اروپایی یا آمریکایی می توانند قیمت بیشتری را داشته باشند اما الزاماً کیفیت آنچنانی به همراه نداشته باشند.

شما در این راستا برای مدیریت کردن بودجه خود، می توانید با کمک دندان پزشکتان، دندان هایی را انتخاب کنید  در عین ارائه خدمات خوب و کیفیت بالا، هزینه مقرون به صرفه تری داشته باشند.

از طرح تخفیف دندان استفاده کنید

اگر می خواهید از پروتزهای با کیفیت و با قیمت کمتر استفاده کنید ، استفاده از برنامه تخفیف دندان بهترین گزینه برای شما است که برخی دندان پزشک ها از این طرح برخوردار می باشند و بعضی از آنها خیر.

نتیجه گیری

اگر چند دندان در یک فک شما، یا اکثر دندان های دو فکتان آسیب دیده اند و باید کشیده شوند، برای پر کردن حفره های خالی موجود در دهانتان می توانید از دندان مصنوعی که قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به دیگر روش های درمانی دارند، استفاده کنید.

جهت انجام این کار می توانید به کلینیک دندانپزشکی عارف (قیمت دندان مصنوعی در کرج) مراجعه کنید. ما در کلینیک دکتر عارف، انواع دندان مصنوعی ثابت، متحرک ، تکه ای و ژله ای را متناسب با نیاز و بودجه بیماران و همچنین با بالاترین ضمانت ها در اختیارشان قرار می دهیم تا بیماران نسبت به کیفیت دریافتی کاملا مطمئن باشند.

اگر تفاوت میان دندان مصنوعی ژله ای و معمولی را نمیدانید، پیشنهاد میکنم مقاله فرق دندان مصنوعی ژله ای را مطالعه کنید.

چنانچه بیمار از کیفیت کار رضایت نداشته باشد می تواند آنها را عودت داده و هزینه خود را به طور کامل دریافت کند. همچنین ما می توانیم با توجه به نیازهای شخصی تان، به شما مشاوره رایگان دهیم و شما را در انتخاب مناسب ترین نوع دندان مصنوعی، با توجه به بودجه تان، راهنمایی کنیم.

بنابراین، از تماس با ما دریغ نکنید، همه سوالات خود را بپرسید تا هر گونه شک و تردیدتان در رابطه با این موضوع برطرف شود. ما با کمال میل به شما کمک خواهیم کرد.

سوالات متداول:

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد علاقه شما چیست؟(ضروری)

اطلاعات خود را درباره دندان مصنوعی افزایش دهید

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست