قیمت بهترین دندان مصنوعی در سال 1403

قیمت دندان مصنوعی در تهران و کرج

عده ای از افراد که می خواهند دندان مصنوعی انجام بدن براشون سوال به وجود می یاد که چه دندان مصنوعی می تونه براشون مناسب باشه آیا برای اینکه دندان مصنوعی خوبی داشته باشن باید هزینه زیادی رو متحمل بشن ؟

آیا الزاماً دندان های مصنوعی که هزینه بیشتری دارن دارای کیفیت بهتری هستن ؟ آیا اینکه دندان های مصنوعی قبلی که ساخته شده و دارای ثبات خوبی نیست و از داخل دهان در میاد به خاطر اینه که چون قیمت درستی برای آنها مطالبه نشده و اندازه کافی براشون هزینه نشده این دندان ها دارای این ایراد هستند .

در این مقاله قرار اسیت توضیح بدیم قیمت دندان های مصنوعی تحت تاثیر چه عواملی هستند و چه فاکتورهایی هست که می تونه قیمت دندان مصنوعی را تغییر دهد .

چنانچه علاقه مند هستید میتوانید مقاله دندان مصنوعی را مطالعه کنید.

چنانچه علاقه مند هستید میتوانید مقاله دندان مصنوعی برای جوانان را مطالعه کنید.

امروزه دندان های مصنوعی استفاده پرکاربرد را در صنعت دندانپزشکی دارن بسیاری از افراد در سنین مختلف که دندان های خود را از دست داده اند گزینه هایی رو برای جایگزینی دندانها دارند یکی از این گزینه ها کاشتن ایمپلنت های دندانی است یکی از گزینه ها انجام دادن روکش های دندانی ست و یکی از گزینه های مهم هم استفاده از دندان های مصنوعی ست که خود دندان های مصنوعی انواع و اقسام متفاوتی دارند .

شاید برای بسیاری از افراد ایمپلنت های دندانی دارای هزینه زیادی باشد که افراد با بی دندانی کامل بخواهند تعداد 8 واحد ایمپلنت فک بالا و در فک پائین استفاده کنند هزینه زیادی داشته باشد و بسیاری از افراد هم شاید بیماری سیستمیکی داشته باشند که ایمپلنت براشون درمان مناسبی نباشد بسیاری از افراد هم جراحی های ایمپلنت براشون خوشایند نباشد

در نتیجه دسته بزرگی از افراد هستند که همواره خواهان دندان مصنوعی هستند و این درمان ها هم تا امروزه یکی از بهترین درمان ها در حوزه دندانپزشکی و اتفاقاً یکی از شایع ترین و پرمصرف ترین درمان ها هستند چرا که همانطور که موها سفید میشوند و می ریزند ، پوست چروک پیدا می کند دندان ها هم به هر حال بعد از مدتی عمرشون تمام شده و در نهایت افراد مجبور هستند از دندان های مصنوعی استفاده کنند

دسته بندیقیمتاسم برندکشورمدت ضمانت
داخلی-بتاایرانی.
داخلی12.500.000برلیانسایرانی3
اکونومی15.000.000پرمیوم اکوآلمانی6
اکونومی17.500.000پرمیوم گلدآلمانی6
پر مصرف ها22.000.000اولتراآلمانی9
پر مصرف ها27.000.000اولترا اسمایلآلمانی9
جوان ها32.500.000دابل تریپآلمانی12
جوان ها37.500.000تریپل کورآلمانی12
نفیس59.000.000لوکس دیاموندوارداتی24
اقساطی19.500.000های دنت-

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

اما چرا دندان های مصنوعی دارای قیمت های متفاوتی هستند و چرا کلینیک ها و مطب های متفاوت قیمتهای متفاوتی را میشنویم. قبل از اینکه به پروسه قیمت گذاری دندان های مصنوعی بپردازیم در این مقاله جا دارد به آن اشاره کنیم که به صورت کلی در کشور ما ایران دندانهای مصنوعی توسط 2 دسته از افراد انجام میشود .

1) دندانسازان

2) دندانپزشکان

در حوزه دندانسازان بسیاری از دندانسازان به صورت تجربی و با توجه به اینکه مدتی در کنار دندانپزشک دیگری کار را یا و فرا گرفته اند که چطور دندان مصنوعی بسازند از فک بیمار قالب تهیه می کنند و برای او دندان مصنوعی می سازند اما بدون توجه به اینکه دندان های مصنوعی صرفاً قالب گیری نمیباشد بلکه مراحل بسیار مهمی از ساخت دندان های مصنوعی اعم از رکوردگیری – طراحی پست دم – طراحی پست دم – طراحی فلنچ ها و … وجود دارد که هر کدام از اینها نقش بسیار پررنگی در کیفیت دندان های مصنوعی خواهند داشت

مدت پرداختپرداخت اولیه
اقساط 3 ماهه50%
اقساط 6 ماهه30%
پرداخت شرایط تا 12 ماه (1.5% کارمزد)20% الی 30%

روش پرداخت : 1. چک + چک تضمین | 2. سامانه کسر از حقوق بانک رفاه

چنانچه دندانساز به این نکات توجه نداشته باشد نمی تواند دندان مصنوعی با کیفیت به بیمار تحویل دهد آنچه که اهمیت دارد دندان های مصنوعی عموماً برای بیماران مدت زیادی سرویس دهی میکند و وقتی بیماری دندان مصنوعی جدیدی را میسازد هدف دارد تا حداقل 5 سال از دندان های مصنوعی استفاده کند به همین علت کیفیت در دندان مصنوعی بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد و این اهمیت بیشتر میشود .

زمانیکه از عوارض استفاده از دندان های مصنوعی نادرست مطلع باشیم دندان های مصنوعی که توسط دندانسازان و بدون اطلاع از ویژگیهای مهم آن ساخته میشود و منجر به عارضه تحلیل استخوانهای فکی – تحلیل لثه – عوارض ایجاد اپولیس فیشوراتم در بافت نرم که اصطلاحاً گوشتهای اضافه لثه ای را تشکیل می دهد و همچنین مشکلات فکی را بوجود خواهد آورد که در سالهای آتی بیمار ناتوان خواهد بود از آنکه دندان های مصنوعی را استفاده کند

پس لذا ساخت دندان های مصنوعی با کیفیت مطلوب اهمیت بالایی خواهد داشت از انجا که این مقاله قصد پرداختن به علتهای تفاوت قیمت در دندان های مصنوعی را دارد حائز اهمیت است که در اینجا به آن اشاره کنیم که تیم پزشکی که دندان مصنوعی را قالب گیری و آماده سازی می کنند از عوامل بسیار مهم در قسمت هستند .

چنانچه علاقه مند هستید میتوانید مقاله قیمت دندان مصنوعی در کرج را مطالعه کنید.

نام برندکشور سازندهقیمت
فلکسیبل پرمیوم اکومتریال آلمانی9.500.000
فلکسیبل پرمیوم گلدمتریال آلمانی12.500.000
فلکسیبل اولترامتریال آلمانی15.000.000

همانطور که در حوزه های دیگر هنری ، مانند نقاشی های مختلف دارای قیمت های مختلف هستند نه بخاطر هزینه متفاوت ابزارهای نقاشی بلکه بخاطر تجربه و هنر نقاش .

در دندانپزشکی هم ساخت دندان مصنوعی علاوه بر وجود علم یک هنر بسیار مهم می باشد با ریزکاری های بسیار زیاد لذا در این حوزه هم باید این انتظار را داشته باشیم که پزشکان که علم بیشتری دارند و تجربه بالاتری را در زمینه ساخت دندان های مصنوعی دارند هزینه ساخت دندان مصنوعی توسطشان بیشتر از هزینه دندان سازانی خواهد بود که بدون علم و تجربه دست به این اقدام میزنند .

در ساختن دندان های مصنوعی دو قسمت بسیار مهم و هزینه بر ، مواد و متریالی هستند که برای دندان ها و برای لثه استفاده می شوند یعنی این دو قسمت هزینه متفاوتی را می تواند داشته باشند

در بسیاری از دندان های مصنوعی از مواد و متریالی استفاده می شود که دارای هزینه های پائین میباشند کما اینکه در بازار فعلی دندانپزشکی می توانیم دندان هایی را پیدا کنیم که با همدیگر اختلاف 20-30 و حتی 50 برابری دارند یعنی دندان مصنوعی را از بازار تهیه کنیم با قیمت 50 برابر بیشتر از دندان دیگر پس ؛

لذا اهمیت مواد و متریال استفاده شده در دندانها بر روی قیمت نهایی تاثیرگذار است این فاکتور قبل ترها تحت عنوان نام دندان مصنوعی بیشتر شناخته می شد یعنی در زمانهای قدیم بیماران دندان مصنوعی را به دندان های مصنوعی ژاپنی – آلمانی – آمریکائی تقسیم بندی می کردند و اینطور تصور می شد که کشورهای صنعتی تر که اجناس مرغوبتری را تولید می کنند حق آن را دارند که هزینه های تولید شده را نیز بیشتر دریافت کنند

این موضع دور از واقعیت نمی باشد و کماکان نیز ادامه دارد در بازار فعلی نیز دندان هایی که به صورت وارداتی و از کشورهای معروف که صنعت دندانسازی آنها پیشرفته تر است دارای قیمت های بالاتری نسبت به دندان های متفرقه خواهند داشت .

قیمت دندان مصنوعی آلمانی

دندان‌های مصنوعی المانی به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته و استانداردهای بالای تولید، جایگاه ویژه‌ای در حوزه‌ی ایمپلنتولوژی و دندان‌پزشکی دارند. این دندان‌ها از جنس‌های متفاوت مانند پلیمرهای مهندسی شده یا فلزات پیشرفته ساخته می‌شوند که تضمین‌کننده‌ی سازگاری بالا با سیستم دهانی افراد هستند.

کیفیت بالای مواد مورد استفاده و رعایت استانداردهای بهداشتی در فرآیند تولید، این دندان‌ها را به گزینه‌ای مطمئن و دوام بخش می‌سازد. همچنین، نقطه قوت دندان‌های مصنوعی المانی در طراحی هوشمندانه و شکل‌دهی زیبایی است که باعث ترکیب هماهنگ آن‌ها با ساختار طبیعی دندان‌ها می‌شود. این ترکیب بین کیفیت، دوام و زیبایی، دندان‌های مصنوعی المانی را به انتخابی برجسته در حوزه دندان‌پزشکی تبدیل کرده است.

شایان ذکر است در اینجا بگوئیم دندان هایی که گرانتر هستند دارای ویژگیهای ساختی بهتری می باشند کما اینکه این دندانها دارای ساختاری تشکیل شده از کامپوزیتهای چند لایه هستند که این کامپوزیتها باعث افزایش استقامت دندان های مصنوعی – باعث کاهش سایش آنها – باعث مقاومت در برابر رنگ پذیری می شوند و لذا بیماران زمانیکه از این دندان های مصنوعی استفاده می کنند علاوه بر اینکه از ظاهر مطلوبتری برخوردار می باشد در جویدن نیز بسیار موثرتر خواهند بود چرا که دندان های قویتر وکارآمدتری هستند .

از سازنده دندان های مصنوعی که بگذریم و از مواد و متریال که به آن اشاره شد بگذریم می رسیم به لابراتوارهای دندانپزشکی، زمانیکه دندانپزشکان کار آماده سازی قالبگیری دندان های مصنوعی را انجام می دهند به صورت تکمیلی همراه با لابراتوار دیگری این کار را انجام میدهند یعنی قسمتی از ساخت دندان های مصنوعی درون کلینیک و قسمتی از آن درون لابراتوارها انجام می شود

پس لذا تکنسینی که در لابراتوار کارهای ساخت – چیدمان دندان ها – پرداخت انها را انجام می دهد بسیار تعیین کننده در قیمت دندان های مصنوعی می باشد کما اینکه بسیاری از لابراتوارها از تکنسین هایی استفاده می کنند یا تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند یا اصلاً دانشگاهی نیستند و در حال سپری کردن دوره آموزش خود هستند مسلماً به این طریق میتوان هزینه ساخت دندان های مصنوعی را کاهش داد.

ولی تکنسین هایی نیز وجود دارند که طی سالیان سال ساخت دندان مصنوعی تمامی آزمون و خطاهای خود را انجام داده اند و به خوبی میدانند که چطور باید دندان مصنوعی را بسازند از چه زوایایی استفاده کنند تا بیمار پس از استفاده از آنها احساس خوب و راحتی داشته باشد و این موضوع که یک دندانساز با تجربه ساعتها روی ساخت دندان مصنوعی زمان بگذارد نسبت به کسیکه تازه می خواهد کار را یاد بگیرد همان حکایت یک نقاش حرفه ای و یک نقاش آماتور و یا یک پزشک باتجربه و نسبت به پزشک یا دندانساز که تازه کار را شروع کرده در قیمت نهایی بسیار تاثیرگذار می باشد .

آیتم بعدی و تاثیرگذار در قیمت دندان مصنوعی کلینیک – مطب یا مرکزی است که در آن دندان مصنوعی را میسازیم چرا که بسیاری از کلینیک ها روش هایی را اتخاذ می کنند که طی آن مهم است تا دندان نهایی دارای کیفیت بسیار مطلوبی باشد و برای رسیدن به آن کیفیت زمان زیادی را به بیمار اختصاص می دهند یعنی بیمار برای هر مرحله از قالبگیری به صورت مجزا مراجعه می کند و شاید 2 الی 3 مرحله قالبگیری داشته باشد

در حین این مراحل اندازه گیری لثه همچنین اندازه دندان ها مرحله امتحان و پرو و چیدمان دندان ها نیز وجود دارد یعنی برای ساخت یک دندان مصنوعی که احتمال دارد یک مرکز درمانی طی دو جلسه دندان مصنوعی را به بیمار تحویل دهد ولی مرکز دیگر شش جلسه روی اندازه گیری ابعاد مختلف آن کار کند . پس لذا اختصاص زمان بیشتر به بیماران و هدف که کیفیت کار افزایش یابد روی قیمت دندان مصنوعی بسیار تاثرگذار است .

از موارد دیگری که در قیمت دندان مصنوعی تاثیرگذار است بحث جغرافیا و بحث لوکیشن کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی می باشد که البته این موضوع در صورتیکه دندان های مصنوعی با اصول درست طراحی شده باشد و تمامی مراحل طی شده باشد و در آن پزشکان و تیم دندان سازی با تکنسین لابراتوار حرفه ای کار را انجام دهند تغییر زیادی نخواهد داشت ولی نمی توان منکر آن شد مراکزی که در حومه شهرها قرار دارند بخاطر لوکیشن – جغرافیا و هزینه تمام شده ملکیت ، هزینه تمام شده دندان مصنوعی در آنها کمتر میباشد .

حال که با ابعاد مختلف ساخت دندان مصنوعی و آیتم هایی که روی قیمت دندان مصنوعی تاثیرگذار هستند آشنا شدیم میخواهیم به این نکته بپردازیم که انتخاب دندان مصنوعی صرفاً از روی قیمت آن امری ناشدنی است اگر بگوئیم دندان مصنوعی با قیمت کمتر دارای کیفیت بهتر است یا با قیمت بیشتر دارای کیفیت بهتر است نمی توان به همین سادگی مورد قضاوت قرار داد و بلکه باید تمامی آیتم های فوق را بررسی کرد .

همچنین برای بررسی کردن دندان مصنوعی از روی قیمت غالباً این خطا ایجاد می شود که چون متمرکز بر روی قیمت آن هستیم به بقیه فاکتورها اهمیت نمی دهیم اینکه دندان مصنوعی را پزشک می سازد یا یک دندانساز اینکه دندان مصنوعی توسط تیمی از پزشکان و تکنسین لابراتوار انجام می شود یا توسط یک نفر اینکه چه جنسی از دندان مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد غالباً مورد پایش قرار می گیرد و قیمت دندان مصنوعی را مستقیماً به آن ربط می دهیم که در این صورت توضیحات فوق مبنی بر رعایت مسائل فنی و هنری در این نوع از بررسی نادیده گرفته میشود .

مسلماً آنچه که واضح است هر چقدر به سمت آن برویم که استانداردها را قویتر کنیم هزینه دندان های مصنوعی نیز به تب بالاتر خواهد رفت به عنوان مثال : چنانچه یک دندانپزشک را انتخاب کنیم نسبت به دندانساز چنانچه یک کلینیک معتبر را انتخاب کنیم چنانچه دندانهای با کیفیت و با ضمانت را انتخاب کنیم هزینه دندان های مصنوعی بیشتر خواهد شد .

معایب دندان مصنوعی ارزان قیمت

مشخصاً طبق آن چیز که توضیح داده شد چنانچه دندان های مصنوعی را فقط از روی قیمت آنها مورد بررسی قرار دهیم و انتخاب کنیم دندان مصنوعی نهایی دارای ویژگی های علمی نمی باشد و صرفاً قالبی از فک گرفته می شود و در روی آنها دندان هایی سوار می شود کما اینکه نحو بسته شدن این دندانها بسیار مهم هستند که در دندانپزشکی به آنها اوکلوژن می گوئیم اگر در ساخت دندان های مصنوعی به اوکلوزن دقت نشود و صرفاً دندان روی فک بیمار چیده شود عوارض این در بلندمت نشان خواهد داد همانطور که در ابتدای مقاله عنوان شد دندان های مصنوعی که به فاکتورهای علمی آن توجه نمی شود دارای معایب زیر می باشد .

 1. بعد از مدتی با توجه به عدم اوکلوژن درست مفصل فک دچار ایراد می شود و احتمال جراحی های مفصل فک ناشی از دردهای شدید وجود دارد .
 2. استخوانهای تحلیل شدید و خارج از عرفی را متحمل می شوند که در این صورت ساخت و مصیبت های وارده از نداشتن دندان را می بایست تحمل کنند مانند اینکه دیگر نمی توانند غذاها را بجوند و مشکلات معده پیدا می کنند .
 3. ساخت دندان های مصنوعی نامرغوب با قیمت پایین تر باعث آن می شود که بیمار نمی تواند از دندان های مصنوعی استفاده کند لذا باید مجدداً دندان مصنوعی بسازد و هزینه 2 برابری بپردازد چرا که 2 بیمار دندان مصنوعی ساخته است .
 4. دندان های مصنوعی با کیفیت نادرست و بی کیفیت ساخته می شوند احتمال عارضه اپولیس فیشوراتم یا همان گوشت اضافه که می تواند یعدها تبدیل به بدخیم شود را زیادتر میکند که جزء عوارض جبران ناپذیر دندان های مصنوعی ارزان می باشد .

بهترین مرکز برای انجام دندان مصنوعی

1) حال که با انواع آیتم های تاثیرگذار در قیمت دندان های مصنوعی آشنا شدیم بدانیم بهترین مراکز انجام دندان مصنوعی چه مراکزی هستند مسلماض در این زمینه تحقیقات می تواند بسیار راهنما باشد مراکزی که دندان مصنوعی بتوانند به خوبی انجام دهند قطعاً دارای نمونه کارهای زیادی هستند در اینگونه مراکز شما باید بتوانید نمونه کار بیماران قبلی را دیده و بتوانید رضایت بیماران قبلی را ببینید بتوانید عکس های قبل و بعد بیماران را ببینید

در این صورت مشخص است که آن مرکز تعداد زیادی دندان مصنوعی ساخته است و مثل هر مکان دیگری که تعداد بیماران زیادی داشته باشد شما می توانید آمار و اطلاعات خوبی از نحوه ساخت و چگونگی دندان های مصنوعی آن مرکز بدست آورید .

2) در انتخاب یک مرکز قدمت آن مرکز درمانی می باشد کما اینکه قدمت فاکتور بسیار تعیین کننده ای در حسن انجام کار مراکز درمانی می باشد و مراکز درمانی که قدمت های زیاد دارند و سالیانی ست که مردم خدمت ارائه می کنند قطعاً دارای کیفیت بهتر   می باشد .

3) وجود تیمی متشکل از پزشکان و تکنسین ها در یک مرکز در کنار یکدیگر باعث آن می شود از جنبه های مختلف علمی و هنری دید کاملی نسبت به ساخت دندان های مصنوعی وجود داشته باشد و برای هر گونه مشکل آن مرکز بتواند به بهترین نحو ممکن عارضه را شناسایی نموده و در اسرع وقت بهترین دندان مصنوعی را به بیماران تحویل دهد . حال که به ابعاد مختلف ساخت و تحویل دندان های مصنوعی و آیتم های مربوط به قیمت گذاری آنها پرداختیم بد نیست تا سری به قیمت های دندان های مصنوعی بزنیم .

در زمان نگارش این مقاله در شهر تهران دندان مصنوعی بسته به انکه فاکتورهای فوق در چه حدی از استاندارد وجود داشته باشد یعنی توسط تیم پزشکی باشد ، لابراتوار وجود داشته باشد اما در مناطق مختلف شهری و با توجه به آنکه متریال و مواد نیز تفاوتهای زیادی دارند از 12 میلیون برای هر 2 فک تا 30 میلیون تومان برای هر 2 فک انجام می شود

البته در هزینه دندان های مصنوعی این را نیز باید بگوئیم که تعداد بی دندانی نیز تاثیر بسیار زیادی روی دندان های مصنوعی دارد اینکه فرد با بی دندانی کامل مراجعه می کند یا بی دندانی پارسیل ، می تواند هزینه درمان را 50% تغییر دهد همچنین استفاده از دندان های مصنوعی با برندهای تاپ می تواند هزینه آنها را تا 70 یا 80 میلیون در شهر تهران افزایش دهد اما آنچه به صورت عرف و میانگین در زمان نگارش این مقاله محاسبه گردیده دندان های مصنوعی 2 فک با عددی حدود 15 الی 25 میلیون تومان می توانند دندان های مصنوعی خوب و با کیفیت باشند که البته وقفه به رعایت فاکتورهای بالا و لزوم وجود آنها می توان این امید را داشت که دندان های مصنوعی دارای ویژگی های استاندارد باشد همچنین شما برای ساخت دندان های مصنوعی چنانچه می خواهید آیتم های فوق را تواماً با یکدیگر داشته باشید

کلینیک دندانپزشکی دکتر عارف توانسته است با تجمیعی از آیتم های فوق را هزینه مناسبی برای ساخت دندان های مصنوعی ایجاد کند که میتواند منجر به آن شود تا در نهایت با بهترین مواد و متریال و با تیم پزشکی حرفه ای و نمونه کارهای فراوان در پیج های کاری و سایت های درمانی این کلینیک نمونه های آن مشاهده شود و همچنین برای مشاوره بیشتر به صورت تلفنی یا حضوری می توانید با تلفن های کلینیک 91008333-021 تماس برقرار نمائید .

پاسخ این سوال به نوع بیمه شما ربط دارد، اما لازم است بدانید که بیمه تمام هزینه را پوشش نمی‌دهد و معمولا 20 درصد هزینه این درمان با بیمه خواهد بود که البته به نوع بیمه شما نیز بستگی دارد.

بهترین نوع دندان مصنوعی برای هرکسی متفاوت است و پزشک بسته به شرایط فک و لثه بهترین انتخاب را برای فرد انجام خواهد داد و هزینه مربوط به درمان نیز با توجه به نوع ارتودنسی و شرایط دیگر توسط پزشک مشخص می‌شود.

بله، دندان مصنوعی فک پایین و دندان مصنوعی فک بالا هرکدام به‌صورت جداگانه قابل انجام هستند؛ بنابراین اگر دندان‌های یکی از فک‌های شما دچار مشکل هستند، می‌توانید تنها همان فک را درمان کنید.

قیمت دو فک بالا و پایین، حدوداً ۵ میلیون است. البته این قیمت حدودی است و بسته به شرایط می تواند بیشتر یا کمتر باشد.

دندان مصنوعی ثابت

دندان مصنوعی ژله ای

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

13 دیدگاه. Leave new

 • آسیه. گ
  2023/03/12 09:26

  سلام. کسی که کلا قصد دارد از پروتز متحرک کامل دو فک استفاده کند و الان فقط ده دندان بسیار فرسوده در دهان دارم ؛ میتوانم در مدت دو روز کل آنها را کشیده و در فاصله زمان التیام لثه و ساخت دندان مصنوعی دائمی؛ بلافاصله از دندان مصنوعی فوری موقت استفاده کنم ؟

  پاسخ
 • آسیه. گ
  2023/03/12 09:30

  سلام. درصورتیکه بدلیل فاصله زمانی طولانی از دست دادن دندانها و اقدام برای ساخت پروتز کامل متحرک دو فک ؛ لثه ها دچار فرسایش شده باشند ؛ چگونه این موضوع قابل ترمیم هست ؟

  آیا دندان مصنوعی ژله ای با فوری و موقت. تفاوت دارد ؟

  پاسخ
  • reyhane zolfaghari
   2023/09/02 13:20

   سلام وقت بخیر دندان مصنوعی ای مناسب تحلیل لثه شما ساخته میشود بله دندان مصنوعی انواع مختلفی دارد که با توجه به میزان تحلیل و سن شما ساخته میشود

   پاسخ
  • ناشناس
   2023/11/09 13:52

   دندان مصنوعی قیمت 1دست کامل چقدر است وآیا میشود ب صورت اقساط پرداخت شود .بازنشسته هستم

   پاسخ
   • reyhane zolfaghari
    2023/11/13 16:03

    سلام وقت بخیر دندان مصنوعی انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط فکی شما برای شما توصیه میگردد همچنین برای بازنشستگان شرایط وپژه اقساطی داریم جهت اطلاعات بیشتر با شماره 02191008333 تماس حاصل فرمایید

    پاسخ
 • آسیه. گ
  2023/03/12 09:36

  سلام. آیا کشیدن دندانهایی ( جلو، اطراف و عقب) که فقط قسمت بسیار کوچکی از بدنه در بیرون لثه باقیست و یا فاقد بدنه و فقط دارای ریشه هستند قبل از گذاشتن پروتز کامل متحرک دو فک ؛. الزاما نیاز به جراحی دارد ؟

  پاسخ
 • حسین حیدری
  2023/05/20 15:06

  خیلی خوب است لطفا قیمت یک دست دندان مصنوعی را بگو یید

  پاسخ
  • reyhane zolfaghari
   2023/09/02 12:13

   سلام وقت بخیر انواع مختلفی از دندان مصنوعی وجود دارد بستگی به نوع ان (ایرانی.المانی و…) دارد برای اطلاع دقیق از قیمت ها و مشاوره میتوانید با شماره02191008333 تماس بگیرید

   پاسخ
 • احمد غمناک
  2023/06/16 19:46

  اکر راست ازمای باشه حرفتان کار خدا پسرانه هست

  پاسخ
 • بهادری
  2023/10/31 22:12

  سلام

  پاسخ
 • آزادبخت
  2023/11/09 13:57

  دندان مصنوعی قیمت 1دست کامل چقدر است وآیا میشود ب صورت اقساط پرداخت شود .بازنشسته هستم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button