قیمت لمینت دندان در سال 1402 (تخفیف ویژه + لمینت قسطی)

\

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قیمت لمینت دندان به فاکتورهای مختلفی وابسته است و در هر کلینیک می‌تواند متفاوت باشد. حال اگر شما متقاضی انجام این درمان هستید، لازم است از فاکتورهایی که بر هزینه لمینت تاثیر دارند مطلع شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را در این باره بگیرید.

لمینت‌ها انواع مختلفی دارند و هرکدام از آن‌ها از ظرافت، کیفیت، زیبایی و دوام متفاوتی برخوردار هستند، زیرا هریک برای آماده شدن در دمای پخت متفاوتی قرار می‌گیرند.

همین موارد باعث شده که لمینت دندان قیمت متنوعی داشته باشد. البته در کنار تمام این موارد، تخصص دندان‌پزشک و دستمزدی که دریافت می‏کند را نیز باید درنظر گرفت، چراکه مهارت دندان‌پزشک کیفیت نهایی کار را تعیین می‌کند.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

تعداد لمینت مورداستفاده

بزرگ‏ترین عامل تاثیرگذار بر هزینه لمینت دندان، تعداد لمینت‌هایی است که متقاضی دریافت می‌کند. برای مثال برخی از افراد به‌دلیل مشکلی که برای یکی از دندان‌هایشان رخ داده، از لمینت استفاده می‌کنند تا مشکل پیش آمده را برطرف سازند.

از طرفی برخی افراد برای آنکه لبخندی زیبا داشته باشند، ترجیح می‌دهند تعداد بیشتری از دندان‌های خود را لمینت کنند. مسلما این افراد باید هزینه‌ی بیشتری را بپردازند، زیرا قیمت هر واحد لمینت متفاوت است و مسلما هرچه تعداد دندان‌های موردنظر بیشتر باشد، هزینه افزایش پیدا خواهد کرد.

جنس لمینت

اگر دقت کرده باشید لمینت‌ها انواع مختلفی دارند، به‌طوری‌که برخی از آن‌ها از زیبایی، ظرافت، شفافیت و استحکام بیشتری برخوردار هستند. مسلما کامپوزیت‌هایی که جنس خوبی دارند، قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.

شرکت سازنده

امروزه شرکت‌های مختلفی از کشورهای دنیا مشغول به ساخت و تولید کامپوزیت هستند و هرکدام ویژگی‌های متفاوتی را برای محصولات خود درنظر می‌گیرند که همین موضوع منجر به اختلاف قیمت لمینت دندان خواهد شد.

برندهای آمریکایی از گران ترین برندهای لمینت دندان

برای مثال برندهای آمریکایی از بهترین برندهایی هستند که ساخت لمینت را انجام داده‌اند و نسبتا قیمت بالایی دارند.

دیگر درمان‌های اضافی

برای انجام لمینت لازم است که دندان‌ها سالم باشند، از همین رو در برخی از شرایط دندان‌پزشک درمان‌های دیگری را نیز انجام می‌دهد تا شرایط برای انجام لمینت فراهم شود.

مسلما این درمان‌ها هزینه‌ای را برای شما به همراه خواهند داشت و در کل هزینه‌ی نهایی لمینت را تغییر خواهند داد.

منطقه جغرافیایی

در هر منطقه جغرافیایی، لمینت دندان قیمت متفاوتی دارد، زیرا هر دندان‌پزشک دستمزد متفاوتی را برای انجام این روش انتخاب می‌کند. بنابراین شما می‌توانید با انتخاب یک کلینیک حرفه‌ای و مناسب هزینه‌های خود را کاهش دهید.

منطقه جغرافیایی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت

از همین رو پیشنهاد ما به شما انتخاب کلینیک دکتر عارف است. در این مجموعه بهترین پزشک‌ها مشغول به فعالیت هستند و در برابر خدماتی که انجام می‌دهند، بهترین هزینه و دستمزد را دریافت می‌کنند.

لابراتوار سازنده لمینت

همان‏طورکه می‌دانید، ساخت لمینت دندان در لابراتوار انجام می‌شود و در لابراتوارها از ترکیبات مختلفی برای ساخت لمینت استفاده می‌کنند که این ترکیبات از کیفیت‌های مختلفی برخوردار هستند.

همین موضوع باعث شده که قیمت لمینت دندان متفاوت باشد، زیرا هرکدام از لابراتوارهای سازنده قیمت به‌خصوصی را برای محصولات خود درنظر می‌گیرند.

قیمت هر واحد لمینت دندان

تا به اینجا فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت لمینت دندان را موردبررسی قرار دادیم. از طرفی باید بدانید که برای محاسبه قیمت لمینت، قیمت هر واحد لمینت دندان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در رابطه با این موضوع باید گفت قیمت هر واحد لمینت دندان در سال 1401 با توجه به نوع و مدل لمینت از یک میلیون شروع می‌شود و افزایش پیدا می‌کند. البته نگران قیمت لمینت دندان نباشید، زیرا عارف کلینیک شرایطی را برای شما فراهم کرده که می‌توانید هزینه‌ی این روش را به‌صورت قسطی پرداخت کنید.

آیا لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی هزینه‌ی مشابهی دارند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر، زیرا تفاوت‌های بسیار زیادی بین لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی وجود دارد و مسلما همین تفاوت‌ها بر قیمت اثر خواهند داشت.

قیمت لمینت بیشتره یا کامپوزیت

حال در رابطه با اینکه کدام نوع از لمینت هزینه‌ی بیشتری دارد، باید گفت که لمینت سرامیکی به‌دلیل کیفیت بالاتر و ظاهر بهتر و طبیعی که دارد در مقایسه با لمینت کامپوزیتی گران‌تر است.

البته باید بدانید که لمینت سرامیکی ماندگاری بالایی دارد و تا مشکلی برای آن پیش نیاید، نیازی به تعویض نخواهد داشت. چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره تفاوت لمینت و کامپوزیت به دست آورید میتوانید مقاله فرق لمينت و كامپوزيت را مطالعه کنید.

جمع‌بندی

همان‌طورکه متوجه شدید، قیمت لمینت دندان براساس فاکتورهای مختلف مشخص می‌شود و بین یک بازه‌ی قیمتی مشخص قرار می‌گیرد.

حال اگر شما قصد انجام این روش را برای زیباسازی دندان‌های خود دارید، می‌توانید به یک کلینیک دندان‌پزشکی مراجعه کنید تا بررسی‌های لازم صورت گیرد و در نهایت قیمت قطعی به شما اعلام شود.

اگر در شهر کرج زندگی میکنید برای انجام درمان لمینت دندان میتوانید به عارف کلینیک، بهترین دکتر لمینت در کرج مراجعه کنید. شما در عارف کلینیک میتوانید به صورت اقساطی درمان لمینت دندان خود را انجام دهید.

سوالات متداول

بله؛ نوع سمان که برای چسباندن لمینت روی دندان استفاده می‌شود در قیمت نهایی اثر دارد.

هردو از بهترین روش‌هایی هستند که برای زیبا کردن دندان‌ها می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، اما شما باید براساس خواسته و هزینه‌ای که تصمیم دارید بپردازید یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید.

چنانچه قصد دارید اطلاعات جامع و کاملی درباره تفاوت های لمینت و کامپوزیت به دست آورید میتوانید مقاله فرق كامپوزيت و لمينت را مطالعه کنید.

لمینت سرامیکی قابل ترمیم نیست، به‌طوری‌که اگر یکی از آن‌ها دچار شکستگی شود باید آن را به‌طورکامل تعویض کنید. باید متذکر شد که لمینت کامپوزیتی قابلیت ترمیم دارد.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

اطلاعات خود را درباره لمینت دندان افزایش دهید

نتیجه‌ای پیدا نشد.

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

چرا عارف کلینیک؟

مشاوره رایگان:

مشاورین ما به طور شبانه روز برای مشاوره تلفنی و ثبت مشاوره تخصصی شما کوشا هستند و متخصصان ما سلامت دندان های شما رو بررسی میکنند.

 

 • پرداخت اقساطی:

نگران هزینه های درمان نباشید! میتوانید از شرایط ویژه ی اقساطی استفاده کنید.

 

 • پزشکان متخصص:

میتوانید از تیم پزشکی متخصص در عارف کلینیک بهره مند شوید.

 

 • تضمین خدمات:

قبل از شروع درمان میتوانید از عارف کلینیک ضمانت نامه کتبی دریافت کنید.

 

در گذشته، دندانپزشکی اصولاً به تعمیر مشکلات دندانی محدود می‌شد، مانند عصب‌کشی و ترمیم. اما امروزه، تعیین زیبایی و اصلاح لبخند در بین مردم بسیار محبوب شده است و تعداد زیادی از افراد به این خدمات علاقه دارند. کسانی که به دنبال زیبایی لبخند خود هستند بر اساس ناهنجاری های دندانی از۳ روش زیبایی می‌توانند استفاده کنند.

 

 • لمینت دندانی
 • ونیر کامپوزیت
 • بلیچینگ

لمینت دندان یکی از روش‌های پرطرفدار و مدرن در اصلاح ظاهر لبخند است که به دلیل کیفیت و ماندگاری بالا، توجه زیادی جلب کرده است. اما همواره چالش های بسیاری سر راهشان است آن هم قیمت بالاتر لمینت ها نسبت به سایر خدمات زیبایی می‌باشد.قیمت لمینت دندان بسیار متفاوت است و از ویژگی‌های جنس و مواد اولیه آن تاثیر می‌پذیرد. انواع لمینت‌ها از نظر زیبایی، ظرافت، کیفیت و دوام تفاوت هایی دارند و توجه به جزئیات مانند دمای پخت سرامیک، ترکیب مواد، و تکنیک ساخت، باعث تفاوت‌های قابل ملاحظه در قیمت می‌شود.

همچنین، تخصص، مهارت، و تجربه دندانپزشک نیز به طور مستقیم بر کیفیت نهایی کار و هزینه تاثیرگذار هستند. به همین دلیل، قیمت لمینت دندان معمولاً در بازه 3 میلیون تا 10 میلیون تومان برای هر واحد تعیین می‌شود.

 

قبل از بررسی قیمت های لمینت دندان به آیتم های تاثیر گذار در قیمت های لمینت دندانی بپردازیم.یکی از سوالات اساسی افرادی که به انجام درمان لمینت دندان فکر می‌کنند،قیمت لمینت دندان چقدر است؟ واقعیت این است که هزینه لمینت دندان تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد، به‌طوری‌که شما باید اطلاعات کافی درباره این عوامل را داشته باشید تا بتوانید درمان لمینت دندان با کیفیت را تجربه کنید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت لمینت 

 

 1. جنس و نوع لمینت دندان

 

لمینت‌ها از مواد متنوعی ساخته می‌شوند که دارای ویژگی‌های مختلفی از جمله زیبایی، نازکی، شفافیت و استحکام هستند.هرچه جنس انتخابی بهتر و با کیفیت‌تر باشد، معمولاً منجر به ماندگاری بیشتر و هزینه بالاتر برای لمینت دندان می‌شود.

 

 1. کیفیت و سرعت لابراتوار سازنده

 

مواد اولیه لمینت‌ها توسط شرکت‌های مختلف تولید می‌شوند، اما در لابراتوارها به ترکیب و آماده‌سازی می‌پردازند.کیفیت انجام کار در لابراتوار تاثیر زیادی بر قیمت لمینت دندان دارد، زیرا ظرافت و نتیجه نهایی لمینت به مراتب به کیفیت کار در لابراتوار وابسته است بنابراین، بخش اعظم هزینه لمینت دندان به لابراتوار اختصاص دارد.

 

 1. مهارت و تخصص دندانپزشک

 

در درمان‌هایی مثل لمینت دندان، کیفیت و تجربه دندانپزشک امری بسیار حیاتی است.بهترین و زیباترین نتیجه در اجرای لمینت دندان را تنها توسط یک دندانپزشک زیبایی با تجربه و مهارت می توان تضمین کرد.لمینت یکی از کارهایی است که اعتماد به مهارت و تخصص دندانپزشک بسیار مهم است، و این معمولاً با هزینه بالاتری نسبت به سایر پزشکان به همراه است.

 

 1. وجود درمان‌های تکمیلی و جانبی

 

علاوه بر هزینه اصلی لمینت دندان، بیمار ممکن است به عنوان هزینه‌های اضافی، هزینه‌هایی مانند ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده را پرداخت کند. زیرا روکش‌های لمینت تنها روی دندان‌های سالم و بدون پوسیدگی قابل نصب هستند. این موضوع ممکن است به افزایش هزینه و قیمت لمینت دندان منجر شود.

 

 1. لوکیشن:

 

قیمت لمینت دندان در کلینیک‌های دندانپزشکی مختلف متغیر است، اما به طور کلی تعرفه و هزینه لمینت برای هر واحد دندان معمولاً در بازه ۳ میلیون تا۱۰ میلیون تومان و حتی بیشتر تعیین می‌شود. علاوه بر این، قیمت لمینت دندان در مناطق مختلف یک استان نیز ممکن است متفاوت باشد، و در مناطق لوکس‌تر معمولاً باید هزینه‌های بیشتری را برای لمینت دندان پرداخت کنید.

عوارض انتخاب لمینت ارزان قیمت چیست؟

انتخاب لمینت‌های دندان ارزان قیمت  ممکن است به دلیل هزینه کمتر جذاب تر و مقرون به صرفه بنظر بیاید، اما این انتخاب علاوه بر ظاهری ناخوشایند و نا مطلوب دارای معایب و خطرات بلندمدتی است که اغلب هزینه های پنهانی و احتمالی در طول زمان را بیشتر از هزینه ابتدایی به همراه دارد. لمینت‌های دندان ارزان قیمت معمولاً از مواد کم‌کیفیت تولید می‌شوند دارای عمر محدودی هستند و به سرعت ممکن است دچار بریدگی، ترک‌خوردگی و تغییر رنگ  شوند. به طور کلی کیفیت و دوام معادل لمینت‌های با قیمت بالاتر ندارند.

لمینت دندان قسطی چگونه است؟

 

 1. ارائه چک

از شرایط هزینه لمینت دندان به صورت پرداخت اقساطی ارائه چک است. اگر شما تمایل دارید هزینه لمینت دندان را به صورت اقساطی پرداخت کنید،معمولاً برای هر قسط یک چک دریافت می‌شود. لازم است چکی که ارائه میشود از اعتبار کافی برای پوشش قسط‌های مختلف در مرکز دندانپزشکی  برخوردار باشد.همچنین متقاضیان می‌توانند با ارائه دو یا سه فقره چک، اقساط مربوط به لمینت دندان را در مدت تعیین شده پرداخت نمایند.

 

 1. بدون ضامن

برای اطمینان از اینکه همه افراد توانایی پرداخت هزینه لمینت دندان اقساطی را داشته باشند، کلینیک عارف بدون نیاز به ضامن فرآیند اقساطی لمینت دندان را ارائه می‌دهد. انجام فرآیند لمینت دندان بدون نیاز به پیدا کردن ضامن با چک معتبر کار را آسان‌تر می‌کند.

اولویت اصلی کلینیک عارف ارائه خدمات دندانپزشکی و رفع مشکلات دندانی بیماران است، همیشه هدف دکتر عارف این بوده که درمان را برای بیماران طوری انجام دهند که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای ما محسوب میشود.

بنابراین متقاضیان می‌توانند از این شرایط برای اقساطی کردن هزینه لمینت دندان بهره ببرند، بدون نیاز به معرفی ضامن و صرفا با کمک چک.

 

عدم دریافت کارمزد

در بسیاری از مراکز دندانپزشکی، همراه با هزینه اصلی لمینت دندان ممکن است مقداری سود دریافت شود. به عنوان مثال، اگر هزینه کلی لمینت دندان اقساطی برابر با ۱۵ میلیون تومان باشد، ممکن است هزینه نهایی همراه با دریافت سود برابر با ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شود. این مقدار سود، به تعداد اقساط کلی تقسیم می‌شود و به هر قسط اضافه می‌شود.

پرداخت سود برای متقاضیان معمولا خوشایند نیست و میتواند تحت فشار قرار دهد.

به منظور کمک به افرادی که توانایی پرداخت هزینه بیشتر را ندارند، دندانپزشکی دکتر عارف شرایط مناسبی را برای انجام لمینت دندان اقساطی ارائه می‌دهد. در این کلینیک دندانپزشکی، متقاضیان می‌توانند برای انجام لمینت دندان  بدون پرداخت سودی، نحوه پرداخت اقساطی را انتخاب کنند. به عبارت دیگر اگر هزینه های مربوط به لمینت دندان را اقساط ۳ماهه پرداخت شود نیازی به پرداخت سود و کارمزد نخواهد بود.

قیمت لمینت هر فک در تهران و کرج چگونه است؟

با در نظر گرفتن تمامی اطلاعات ارائه شده، پیش بینی هزینه لمینت برای یک فرد خاص بسیار پیچیده است.به طور کلی، می‌توان گفت که هزینه لمینت دندان برای میانگین افراد تحت تأثیر تعدادی از عوامل مثل تعداد لمینت، نوع متریال استفاده شده، تخصص دندانپزشک، منطقه جغرافیایی، و شرایط مختلف، متفاوت خواهد بود.که به صورت میانگین میتوان اشاره کرد.

هزینه هر واحد لمینت دندانی معمول  زیرکونیا zirconium در تهران از 3.500 میلیون الی 5.500 میلیون و برای برند های مطرح زیرکونیا از 6.500 میلیون الی 8 میلیون

هزینه هر واحد لمینت دندانی سرامیکی ویتا  vit7.500 میلیون الی 9 میلیون

هزینه هر واحد لمینت دندان emax_ips 8 میلیون الی 10 میلیون

آیا لمینت دندان با بیمه امکان پذیر است ؟

در حالت کلی، لمینت دندان به عنوان یک روش زیبایی در دندان‌پزشکی شناخته می‌شود و بیمه‌ها عموماً برای پوشش هزینه‌های خدمات زیبایی مانند لمینت دندان تعیین نشده است. اما اگر بیمار قبل از انجام لمینت دندان نیاز به ترمیم یا رفع پوسیدگی دندان‌های خود دارد، می‌تواند از بیمه برای پرداخت هزینه‌های مرتبط با این خدمات استفاده کند.

آیا لمینت دندان با بیمه امکان پذیر است ؟

در حالت کلی، لمینت دندان به عنوان یک روش زیبایی در دندان‌پزشکی شناخته می‌شود و بیمه‌ها عموماً برای پوشش هزینه‌های خدمات زیبایی مانند لمینت دندان تعیین نشده است. اما اگر بیمار قبل از انجام لمینت دندان نیاز به ترمیم یا رفع پوسیدگی دندان‌های خود دارد، می‌تواند از بیمه برای پرداخت هزینه‌های مرتبط با این خدمات استفاده کند.

 

 

پیشنهادی برای مطالعه: «راهنمای جامع و کامل ایمپلنت»

دریافت مشاوره

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف

دکتر مصطفی عارف

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

آنچه در این مطلب خواهیم خواند

 • عوامل تاثیر گذار بر قیمت لمینت
 • عوارض انتخاب لمینت ارزان قیمت چیست؟
 • قیمت لمینت هر فک در تهران و کرج چگونه است؟

s

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button