چگونه دندان مصنوعی لق را محکم کنیم؟

در این مقاله یاد میگیریم چگونه دندان مصنوعی لق را محکم کنیم و درمان خانگی لقی دندان مصنوعی را بررسی میکنیم تا از شل شدن دندان مصنوعی جلوگیری کنیم.

بعضی از افراد شاید این موضوع را خیلی دقیق متوجه نشوند اما بسیار حائز اهمیت است این را بدانید که لق بودن دندان مصنوعی، تنها از جهت عدم راحتی با آن‌ها، موضوع مهمی نمی‌باشد؛

بلکه موضوع مهمتر آن است که در اثر لق بودن این دندان‌ها و حرکت بیش از اندازه و فشارهای نا متوازن روی لثه افراد، ایجاد مشکلاتی در لثه می‌کنند، که در سنین بالاتر نیاز به جراحی های پیچیده دارند.

بسیاری از افراد در سنین بالاتر و برخی از افراد جوان تر دندان‌های خود را به علل مختلف از جمله پوسیدگی ها، بیماری‌ها و حوادث از دست می‌دهند و این دسته از افراد به سمت استفاده از دندان‌های مصنوعی می‌روند.

دندان‌های مصنوعی متحرک، گزینه مناسبی برای جایگزینی دندان ها و بالاخص گزینه بسیار مناسب‌تری از نظر جایگزینی دندان ها به روش اقتصادی می‌باشد.

اما مشکلی که برای اینگونه از دندان‌ها وجود دارد و بیشتر بیمارانی که از دندان‌های مصنوعی استفاده می‌کنند، با آن چالش مواجه می‌شوند،چالش لق شدن دندان‌های مصنوعی است که در این مقاله می‌خواهیم با هم به بررسی این چالش و راه حل‌های آن بپردازیم.

چرا دندان های مصنوعی شل می شوند؟

به طور کلی اگر بخواهیم علت اصلی لق شدن دندان‌های مصنوعی را با هم بررسی کنیم، باید بگوییم همان طور که می‌دانید، دندان مصنوعی، یک جسم جامد و غیر قابل تغییر است، اما استخوان فک انسان همانند دیگر اعضای بدن، به مرور زمان دچار تحلیل می شود یا اصطلاحاً  استخوان فک لاغر تر می‌شود.

چرا دندان های مصنوعی شل می شوند

این کاهش حجم استخوان باعث می‌شود دندان مصنوعی قبلی مناسب فک فعلی در گذر زمان نبوده و همین عدم تناسب اندازه ها باعث لق شدن دندان مصنوعی می‌شود و بیمار با آن احساس راحتی ندارد؛ به طوری که در  سال های اولیه بسیار راحت می‌توانست از دندان مصنوعی خود استفاده کند ولی اخیرا متوجه می‌شود دندان‌های مصنوعی در داخل دهان حرکت بیش از اندازه دارند.

در این دسته از افراد، استفاده از دندان‌های لق مخصوصا در فک پایین، می‌تواند دچار عارضه دنچر پاپیلوما یا به گفته ساده تر، گوشت اضافه در لثه شود که در برخی از موارد این ضایعات همراه با بیماری‌های قارچی و دیگر بیماری‌های بدخیم می‌توانند همراه شوند.

چنانچه علاقه مند هستید میتوانید مقاله علت سیاه شدن لثه دندان مصنوعی را مطالعه کنید.

عارضه دنچر پاپیلوما (گوشت اضافه در لثه)

لذا بسیار مهم است که دندان‌های مصنوعی در داخل دهان بیماران بعد از گذشت مدت زمان کافی بین ۳ تا ۵ سال تعویض و یا ترمیم گردند تا میزان لقی آنها در حد استاندارد باشد.

چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره تجربه گذاشتن دندان مصنوعی به دست آورید میتوانید مقاله تجربه گذاشتن دندان مصنوعی را مطالعه کنید.

رفع شل شدن دندان مصنوعی:

سوال اصلی اینجاست که برای دندان‌های مصنوعی که سالهای پیش ساخته شده‌اند و اکنون بیماران با آن احساس لق شدگی می‌کنند، چه کار می‌توان انجام داد؟

آیا باید یک دندان مصنوعی جدید درست شود یا آیا می‌توان آن‌ها را به روشی مثل روز اول مجدد اصلاح نمود؟! به صورت کلی گزینه بهتر و صحیح تر آن است که دندان‌های مصنوعی هر ۴ الی ۵ سال با توجه به وضعیت فک بیمار تعویض شوند.

رفع شل شدگی دندان مصنوعی

این تعویض حتی می‌تواند زودتر، مثلاً هر ۳ سال نیز انجام شود. در این صورت دندان‌ها با فک و لثه بیمار تطابق خواهند داشت و این تطابق می‌تواند از عارضه های بعدی در بیمار پیشگیری کند.

اگر بخواهیم مثالی بیاوریم، دندان‌های مصنوعی نیز مانند کفش می‌باشند. همانطور که نیاز است تا هرچند سالی کفش ها عوض شوند، دندان‌های مصنوعی باید حتما تعویض گردند و کما اینکه این نوع از پروتزها در داخل بدن قرار دارند و بهداشت و تنظیم بودن آن‌ها بسیار مهمتر می‌باشد.

پس درمان قطعی شل شدگی دندان‌های مصنوعی، تعویض آنها در موعد مقرر می‌باشد اما در برخی از مواقع نیز می‌توان لقی دندان‌های مصنوعی را با استفاده از تکنیکی لابراتواری به نام ریلاین برطرف نمود.

این تکنیک ها به این صورت است که از دندان مصنوعی فرد در دهان خودش قالبی گرفته می‌شود و محل این قالب توسط آکریل پر می‌شود و  لذا با این تکنیک دندان مصنوعی از داخل مقداری تنگ تر می‌شود و لقی آن گرفته می‌شود.

اما دقت این روش به اندازه قالب گیری اولیه و ساخت دندان مصنوعی جدید نیست. این روش می تواند ۶ ماه الی ۱ سال برای بیماران کارکرد مناسبی ایجاد بکند.

چنانچه قصد دارید درباره طرز استفاده از دندان مصنوعی اطلاعات بیشتری به دست آورید میتوانید مقاله روش صحیح استفاده از دندان مصنوعی را مطالعه کنید.

استفاده از چسب برای رفع مشکل لقی بودن دندان مصنوعی

بسیاری از افراد در حین لق بودن دندان‌های مصنوعی به سراغ چسب دندان‌های مصنوعی می‌روند و این چسب ها را که اغلب از داروخانه تهیه می‌کنند به عنوان درمانی برای دندان‌های لق به حساب می‌آورند.

رفع لق بودن دندان مصنوعی با استفاده از چسب

عموما استفاده از چسب ها می‌تواند برای جلوگیری از دندان‌های لق  کمک کننده باشد اما همان طور که مستحضر هستید علت لق بودن دندان طبق آنچه که در قسمت فوقانی این مقاله مطرح شد، عدم تناسب استخوان فک و دندان مصنوعی می‌باشد و استفاده از چسب تنها مشکل را پنهان می‌کند و به عنوان یک درمان قطعی نمی‌باشد.

چنانچه قصد دارید درباره طرز استفاده از چسب دندان مصنوعی اطلاعات بیشتری را به دست آورید میتوانید مقاله نحوه استفاده از چسب دندان مصنوعی را مطالعه کنید.

لذا بیماران می‌توانند تا زمانیکه دندان مصنوعی خود را سفارش می‌دهند، از این چسب ها برای حرکت کمتر دندان‌ها استفاده نمایند.

چنانچه علاقه مند هستید میتوانید مقاله عوارض چسب دندان مصنوعی را نیز مطالعه کنید.

ایمپلنت، جایگزینی برای ریشه دندان

گزینه کاشت ایمپلنت برای افرادی که دندان مصنوعی استفاده می‌کنند، گزینه بسیار مطلوبی است و این افراد می‌توانند از این دندان‌ها با خیال راحت استفاده نمایند.

همچنین این گزینه از جهت هزینه‌ای نیز مقرون به صرفه اند؛ چون علاوه بر آنکه مشکل بیماران را حل می‌کنند، با تعداد کم ایمپلنت، نهایتا ۲ الی ۳ ایمپلنت، می توان این طرح درمان را پیاده سازی کرد.

در افرادی با سابقه استفاده بالاتر از دندان مصنوعی، به طور مثال کسانی که ۱۵ سال به بالا از دندان‌های مصنوعی استفاده کرده‌اند، استخوان‌های فک آن‌ها و بخصوص استخوان فک پایین دچار تحلیل زیادی می‌شود.

ایمپلنت جایگزینی برای ریشه دندان

این تحلیل زیاد، منجر به لق شدن دندان‌های مصنوعی می‌شود. همچنین در برخی از این افراد، ساخت دندان مصنوعی جدید نیز تفاوتی در کیفیت استفاده این افراد از دندان مصنوعی و رفع مشکل آن‌ها نمی‌کند و حتی با ساخت دندان مصنوعی جدید نیز، این بیماران مشکل لقی دارند.

چرا که فک آن‌ها به قدری تحلیل رفته است که هیچ گونه دندان مصنوعی روی آن سوار نمی‌شود. برای برطرف کردن این چالش، درصورتی که استخوان‌ها حداقل ضخامت مطلوب را برخوردار باشند، می‌توان درون استخوان‌ها از پایه‌های ایمپلنت استفاده کرد.

یعنی برای این افراد معمولا در فک پایین از ۲ الی ۳ ایمپلنت استفاده می‌کنیم. کاشت ایمپلنت درون فک آنها، باعث می‌شود که دندان‌های مصنوعی دیگر لق زدگی بسیار کمتری داشته باشد. چرا که این دندان‌های مصنوعی، همانند یک کلیپس به این ایمپلنت های وصل می‌شوند و تکان نمی‌خورند.

چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره این موضوع به دست آورید میتوانید مقاله دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت را مطالعه کنید.

استفاده از آستر نرم

 پروتزهای متحرک دارای ۳ ماه ضمانت بی قید و شرط می باشند. این ضمانت به جهت آن است تا بیماران با خیال راحت و بدون استرس، پروتزهای جدید خود را تحویل بگیرند و از آن استفاده کند و رضایت جدید خود را اعلام دارند.

یک روش در رفع شل شدگی و لقی دندان‌های مصنوعی، بکارگیری  آستر ها می‌باشد. آستر یا ریلاین به دو نوع سخت و نرم تقسیم بندی می‌شود.

آستر یا ریلاین به معنای آن است که یک لایه از مواد پر کننده فضا که معمولا از جنس آکریل هستند، زیر دندان‌ها گذاشته می‌شود و دندان‌های مصنوعی از داخل تنگ‌تر می‌شود.

استفاده از آستر نرم برای دندان مصنوعی

آستر های نرم همانطور که از اسمشان مشخص است، انعطاف پذیری بیشتری دارند و بیماران با آن انعطاف پذیری بیشتری می‌کنند اما از معایب این آستر ها آن است که به مرور زمان در مدت ۶ ماه الی ۱ سال پوست پوست شده و مجدد نیاز به ترمیم دارند.

آستر های سخت یا ریلاین سخت نیز به گونه ای می‌باشد که پس از قالب گیری از دندان‌های مصنوعی، از داخل آن‌ها را تنگ‌تر می‌کنیم.

 نتیجه گیری

 همانطور که در ابتدای مقاله چگونه دندان مصنوعی لق را محکم کنیم اشاره شد، استفاده از روش‌هایی ریلاین طول عمر بلندمدتی ندارند و بهترین راه برای رفع لقی دندان مصنوعی به صورت بلند مدت آن است که دندان مصنوعی جدید ساخته شود و یا از ایمپلنت های دندانی استفاده شود.

چنانچه علاقه مند هستید میتوانید مقاله دندان مصنوعی برای افراد جوان را نیز مطالعه کنید.

اینکه کدامیک از این روش‌ها برای بیماران مناسب می‌باشد در هر شخص متفاوت است. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دکتر عارف، با مشاوره رایگان از وضعیت فک خود و بهترین گزینه‌های موجود، مطلع شوید.

سپس برای درمان مناسب خود اقدام کنید. عموم پروتزهای متحرک که در کلینیک دندانپزشکی دکتر عارف ساخته می‌شوند، دارای ضمانت حداکثری می‌باشند تا بیماران با خیال راحت بتوانند آنها را استفاده کنند.

به صورتی که پروتزی های متحرک دارای 3 ماه ضمانت بی قید و شرط می باشند. این ضمانت به جهت آن است که بیماران با خیال راحت و بدون استرس پروتز های جدید خود را تحویل بگیرند و از آن استفاده کنند.

برای اطلاع از قیمت دندان مصنوعی در کرج و رزرو وقت مشاوره کافی است اطلاعات خود را وارد کنید تا مشاوران عارف کلینیک در سریع ترین زمان ممکن با شما هماهنگی های لازم را انجام دهند. برای رزرو وقت کلیک کنید.

سوالات متداول:

تحلیل استخوان فک

بله، شما می توانید هر چیزی بخورید ، اما در اوایل قرار دادن آنها در دهان، مراقب باشید. شما باید به آن عادت کنید و بنابراین، اوایل در مقادیر کم و غذاهای نرم بخورید.

پاسخ بله است! ما تعداد زیادی باکتری در دهان خود داریم و لازم است هر روز آن را تمیز کنیم تا از تکثیر آنها جلوگیری شود.

دریافت مشاوره

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

آنچه در این مطلب خواهیم خواند

 • چرا دندان مصنوعی شل می شوند؟
 • رفع شل شدن دندان مصنوعی
 • استفاده از چسب برای رفع مشکل لقی بودن دندان مصنوعی
 • ایمپلنت چایگزینی برای ریشه دندان
 • استفاده از آستر نرم

34 دیدگاه. Leave new

 • مهتاب نجد عزت شعار
  2023/01/24 11:11

  سلام میخواستم بدونم متحرکه ثابت بشه هزینه اش چقدر میشه من41سالمه فکه بالا5ماه کشیدم متحرک دارم خواستم بدونم متحرکه ثابت بشه هزینه اش چقدر میشه ممنون میشم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   لطفا با شماره تماس 021910083333 تماس بگیرید تا مشاوران درمان مون بتونن راهنمایی تون کنن

   پاسخ
   • مسلم
    2023/09/22 22:55

    آیا برای ایمپلنت فک پایین برا دندان مصنوعی که جدید ساختم امکان پذیر هست یا نه کلا دوباره باید دندان مصنوعی دوباره ساخت.

    پاسخ
    • reyhane zolfaghari
     2023/09/23 14:21

     سلام نیازمند ساخت دندان مجدد مستقر بر پایه ایمپلنت میباشد کاملا متفاوت از هم هستند

     پاسخ
 • محمدرضا
  2023/01/27 21:42

  سلام وقت بخیر .‌‌وقتیمیخواستم‌برای گذاشتن دندان مصنوعی بالا و پایین و کشیدن چندتا در فک پایین و ترمیم پروتز فک‌بالا.. ممنونم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   مشاوران درمان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت

   پاسخ
   • محمدرضا
    2023/01/28 18:11

    سلام وقتتون بخیر ..دکتر تهرانم .. وقت برای ما دارید تشریف بیارم؟ کشیدن چندتا دندان فک پایین و قالب گذاشتن فک پایین و گرفتن لقی فک بالا کارامه.. عکس دندون هم جدید گرفتم.. باتشکر. هزینه ۵ تا دندون چقدره دکتر؟ و پروتز فک پایین مصنوعی هزینه ش؟ و هرینه گرفتن لقی فک بالا؟ممنونم

    پاسخ
   • سپیده محمدی
    2023/03/23 20:10

    سلام مدت 3 ماهه دندان متحرک بالاگذاشتم ولی خیلی شل و لب هست و موقع غذا خوردن اذیت میشم چکار کنم

    پاسخ
 • مهدی لطفی
  2023/02/01 00:41

  من تازه دندان مصنوعی کردم راضی نیستم چه کارکنم عصبی شده ودست از دنیا بریده ام تورا خدا کمک کنید

  پاسخ
  • reyhane zolfaghari
   2023/09/02 13:26

   سلام وقت بخیر دندان مصنوعی پس از ساخت نیاز به جلساتی مراجعه و صلاح است تا کاملا چفت و راحت باشد باید مراجعه کنید و براتون اصلاح کنند

   پاسخ
 • ناصر
  2023/02/14 23:13

  سلام من ۴۰ سالمه دندان فک بالا وپائئن م مصنوعی هستند و لق هستند چکار باید بکنم

  پاسخ
  • reyhane zolfaghari
   2023/09/02 13:07

   سلام وقت بخیر باید تشریف بیارید پزشک چک کنه براتون در صورت امکان براتون تعمیر میشه بیشتر لقی ان از بین میرود اما در صورت عدم امکان تعمیر باید مجدد قالبگیری و چفت دندانتان ساخته شود

   پاسخ
  • لیلا حاتمی
   2023/11/07 01:00

   سلام هرجا میرم میگن نمیتونی دندون بذاری ۱۱ساله دارم ماسک میزنم خسته شدم هیچی نمیتونم بخورم حسرت خوردن یکوچولو سیب به دلم مونده تحت پوشش کمیته امداد هستم تورو خدا التماس میکنم شما میتونید کمکم کنید دندون بذارم

   پاسخ
   • reyhane zolfaghari
    2023/11/13 15:02

    سلام وقت بخیر ما مراجعین زیادی با شرایط شما داشتیم که توانستیم لبخند را بهشون برگردونیم با شماره 02191008333 تماس بگیرید مشاورینمون کمکتون میکنند

    پاسخ
    • مژگان میری
     2023/11/19 15:20

     سلا م خسته نباشید من ۴۲ سالمه شش ماهه دندون گذاشتم دندون فک پایینم شل هس میگن فک پایینت ضعیفه الان بایک حالت قلاب به دندان اخر ثابت خودم گیر دادن آیا دیگه راهی نداره اخه اذیت میشم تشکر

     پاسخ
 • شاهین بهلولی
  2023/04/01 22:38

  ایا میتوانم دندان مصنوعی محترک را تبدیل به دندان ثابت کنم اگر امکان داره هزینه اش چقدر است

  پاسخ
  • reyhane zolfaghari
   2023/09/02 14:02

   سلام وقت بخیر برای دندان مصنوعی ثابت نیازمند کاشت ایمپلنت است باید استخوان فکیتون شرایط کاشت رو داشته باشه و دندان مصنوعی مخصوص سوار بر ایمپلنت ها پس از کاشت ایمپلنت هاتون انجام میشه جهت اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه ها با 02191008333 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 • فرزانه
  2023/06/08 14:18

  سلام چند روزه دندان مصنوعی کامل گذاشتم فک پایینم لق میزنه دندانسازم گفت از چسب استفاده کن میخواستم بپرسم این چسب مانع جاافتادن دندانم نمیشه ممنون

  پاسخ
  • reyhane zolfaghari
   2023/09/02 12:09

   سلام وقت بخیر میشه از چسب دندان مصنوعی استفاده کرد مشکلی ندارد اما بهتره قالبگیری مجدد انجام بشه و چفت لثه هاتون مجدد دندان ساخته بشه

   پاسخ
 • فرج الله
  2023/08/20 14:55

  بادرود
  حدود دوساله دندان مصنوعی گذاشتم واقعا دکترم بسیارزحمت کشید اما دندونم لق است ناگفته نماند به خاط وضعیت مالی دکترم هزینه کمی برای ساخت دندون ازمن گرفت ویک بار هم چسب گذاری رایگان کرد اما درطول این دوسال حتی یک بار نتونستم درست غذا بخورم میخام باراهنمایی شما اگر خوب است برم چسب بگیرم که لقی راخودم در منزل بگیرم ممنون میشم از راهنماییتان از شیراز

  پاسخ
  • پشتیبان سایت
   2023/08/23 09:40

   سلام! بررسی این مشکل بهتر است توسط دندانپزشکتان صورت گیرد. آنها دقیقاً می‌توانند تشخیص بدهند که چرا دندان مصنوعی شما لق است و چه راه حلی برای آن وجود دارد.

   اگر هزینه درمانی بالا برایتان مشکل ساز است، ممکن است بتوانید با دندانپزشک خود در مورد گزینه های مختلفی صحبت کنید. برخی از دندانپزشکان ممکن است گزینه های دندان مصنوعی با قیمت کمتری را در اختیار داشته باشند.

   همچنین، درباره مشکلاتی که در خوردن غذا دارید با دندانپزشکتان صحبت کنید. آنها می‌توانند توصیه هایی در مورد نوع غذاها و چگونگی مراقبت از دندان مصنوعی به شما بدهند.

   در نهایت، اطمینان حاصل کنید که باید مراقبت دندانی روزمره انجام دهید و دندانپزشکتان را هر شش ماه یکبار برای بررسی منظم ملاقات کنید. این به حفظ سلامت دندان‌های مصنوعیتان کمک می‌کند.

   امیدوارم این مشکل شما به زودی حل شود و دوباره بتوانید به طور راحت غذا بخورید.

   پاسخ
 • لیلا حاتمی
  2023/11/07 01:03

  سلام هرجا میرم میگن نمیتونی دندون بذاری ۱۱ساله دارم ماسک میزنم خسته شدم هیچی نمیتونم بخورم حسرت خوردن یکوچولو سیب به دلم مونده تحت پوشش کمیته امداد هستم تورو خدا التماس میکنم شما میتونید کمکم کنید دندون بذارم

  پاسخ
 • ناشناس
  2023/11/09 21:07

  سلام من چند سالی بود که دندان هامو کشیده بودم اما دندان نذاشتم الان بعدچندسال که دندان مصنوعی گذاشتم لثه هام تحریر رفته ودندانم لق میزنم واصلا نمی‌مونه هم بالا هم پایین چکار باید بکنم ممنون میشم راهنمایی وکمکم کنید

  پاسخ
  • reyhane zolfaghari
   2023/11/13 15:14

   سلام ایام به کام شما باید دندان مصنوعی خود را ریلاین تعمیر یا به صورت تخصصی مجدد ساخته شود تا کاملا فیکس لثه هاتون باشد میتونید با شماره های کلینیک تماس بگیرید تا مشاورینمون دقیق تر راهنماییتون کنند

   پاسخ
   • بابک
    2023/12/08 15:24

    درود.من چند سال هست که دندان مصنوعی دارم .چند روز هست که یک دست دندان نو گذشتم اما فک پایینم خیلی لقه .ب دندان سازم میگم استر بگیر میگه دندان نو را تا یکسال نمیشه استر گرفت .درست میگه

    پاسخ
    • reyhane zolfaghari
     2023/12/11 15:24

     سلام وقت بخیر امکان استر گرفتن دندان مصنوعی معمولا بستگی به شرایط فکی و دندان سخته شده دارد میتونید پایین رو مجدد براتون قالب بگیرند و اصلاح کنند

     پاسخ
 • محمد
  2023/12/21 02:35

  سلام
  آیاریتنشن فک پایین هم انجام میدین؟
  ممنون

  پاسخ
  • reyhane zolfaghari
   2023/12/25 11:43

   سلام وقت بخیر جهت مشاوره با شماره02191008333 تماس بگیرید ممنونم

   پاسخ
 • احمد
  2023/12/28 22:20

  سلام وقت بخیر
  من دوهفته هست دندون مصنوعی گذاشتم فک پایینم لقی داره به دندانپزشک هم میگم
  میگه لقی پایین طبیعیه ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 • مهدی مقدم
  2024/02/03 00:00

  سلام آقای دکتر بنده دایی خودم لابراتوارهای پروتزمتحرک توشهرستات های غربی کشورداری ولی بخاطر اینکه چون پولی درجات نکردن یک فک کامل بالا گذاشتن برام واقعا چی بگم بخدامن حاضربودم حتی پولم بگیره ولی اینجور پروازی نذاره کامل لق واصلا توده‌ای تا چسب نزنم یک لحظه سرجاشون نمیمونم والان بابت مشاوره آیا میتونید با همین پروازی گذاشتن کاری کنید که پروتز فک بالام تا زمانی حدود ۶ماه که میخوام ایمپلنت کنم فک بالا کاملش رو یک قالب دیگه بگیرید سفت ترازالان بشه وحداقل روزی دوبارچسب نزنم کلافه ام کرده

  پاسخ
  • reyhane zolfaghari
   2024/02/13 14:35

   سلام وقت بخیر دندان مصنوعی باید چفت فک شما باشد بهتر است قالبگیری با دقت بالایی انجام شود تا نتیجه بسیار راحت حاصل شود جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر میتوانید تماس بگیرید تا مشاورین راهنماییتون کنند

   پاسخ
 • مهدی مقدم
  2024/02/03 00:05

  هزینه یک فک کامل ایمپلنت فک بالا حدودا چقدمیشه آیا میشه چندتا از دندان‌ها روایمپلنت کردومابقی از پروتزمتحرک استفاده کرد .شما کار قسطی طوری که با چند قسط موقع دیگه کارتمام شدقبلش تسویه کامل کنم کارمیکنید قسطی یاخیر؟چون واقعا توشرایط مالی زیاد خوبی قرارندارم وسوسه قسط اگرمیشه چند تا ازیک کامل بالا ایمپلنت مابقی پروتزمتحرک یاثابت گذاشت من باهاتون درارتباط باشم وزمانی مشخص کنید که حضوری خدمت برسم وقتتون بخیر

  پاسخ
  • reyhane zolfaghari
   2024/02/13 14:32

   سلام وقت بخیر ما شرایط اقساط و طرح درمان هایی با تعداد ایمپلنت های مختلفی داریم جهت مشاوره و برسی شرایط شما میزان اقساط و تعداد و هزینه ایمپلنت با شماره 02191008333 تماس بگیرید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button