دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

امروزه دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت به یک انتخاب مناسب تبدیل شده است و بسیاری از افراد برای جبران دندان‌های از دست رفته از این روش استفاده می‌کنند.

این روش برخلاف دندان مصنوعی متحرک روی فک شما ثابت می‌شود و همانند دندان‌های طبیعی خواهد بود؛ بنابراین می‌توانید بدون مشکل هرآنچه می‌خواهید بخورید و نگران لبخند خود نباشید.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

انواع دندان مصنوعی ثابت

این سبک از دندان مصنوعی ثابت انواع مختلفی دارد و می‌توان آن را به دو نوع ایمپلنت ثابت توپی و ایمپلنت ثابت میله‌ای تقسیم کرد. این دندان‌های مصنوعی به دندان‌های آکریلیک شباهت دارند و می‌توان آن را شبیه دندان‌های طبیعی درنظر گرفت.

حال در ادامه به بررسی ویژگی‌های هریک از این روش‌ها می‌پردازیم تا با خصوصیات آن‌ها آشنا شوید.

دندان مصنوعی ثابت میله‌ای:

در این روش از یک میله‌ی نواری شکل که فرم منحنی فک شما را دارد استفاده می‌شود و از دو تا پنج ایمپلنت استفاده می‌کنند و آن را داخل استخوان فک قرار می‌دهند.

در ادامه از یک میله نازک فلزی کمک می‌گیرند تا آن‌ها را بهم متصل کنند. استفاده از این میله فلزی باعث می‌شود که اتصالات بایکدیگر به‌خوبی و به‌طورکامل با هم فیت شوند.

دندان مصنوعی ثابت توپی:

این نوع از دندان مصنوعی اتصالاتی شبیه به توپ دارد که روی ایمپلنت قرار می‌گیرند. این اتصالات که با نام اتصال نر شناخته می‌شوند، داخل سوکت‌های مخصوص (اتصالات ماده) قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند که اتصالات به‌خوبی کنارهم قرار گیرند و محکم شوند.

عملکرد دندان مصنوعی ثابت چگونه است؟

ایمپلنت دندان در حقیقت یک پایه پیچ مانند است که درون استخوان فک قرار می‌گیرد و درواقع همان عملکرد ریشه دندان طبیعی را دارد. این پایه‌ی شکل پیچ معمولا از فلز تیتانیوم ساخته می‌شود، زیرا این فلز باعث حساسیت در لثه نخواهد شد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن نیز با استخوان فک جوش می‌خورد.

درواقع همین ویژگی ایمپلنت است که باعث تمایز دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت با دیگر انواع دندان مصنوعی شده است و می‌توان گفت که این دندان مصنوعی نسبت به سایر مدل‌ها محکم‌تر و باکیفیت‌تر است و می‌تواند انتخابی مطمئن برای شما باشد.

چنانچه قصد دارید درباره این موضوع اطلاعات بیشتری را به دست آورید میتوانید مقاله دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک را نیز مطالعه کنید.

برای انجام این درمان به دقت و مهارت بالایی نیاز است، اما نکته‌ی مثبتی که وجود دارد، این است که فرد پس از انجام این درمان احساس درد و ناراحتی کمی خواهد داشت و می‏تواند پس از گذشت مدت‌زمان کوتاهی کارهای روزانه و عادی چون جویدن، غذا خوردن و … را انجام دهد. البته توصیه می‌شود بین شش تا هشت ماه غذاهای سخت مصرف نکنید تا مشکلی برای دندان‌ها پیش نیاید.

چنانچه قصد دارید درباره این موضوع اطلاعات بیشتری را به دست آورید میتوانید مقاله نحوه غذا خوردن با دندان مصنوعی را مطالعه کنید.

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت برای چه کسانی مناسب است؟

اگر شما بنابه دلایلی چون افزایش سن، ضربه، تصادف، عفونت و … یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید و بابت این موضوع ناراحت هستید، می‌توانید کاندیدای مناسبی برای انجام دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت باشید.

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت برای چه کسانی مناسب است

این درمان می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان بهترین نتیجه را برای شما به همراه داشته باشد.

در نتیجه می‌توانید این دندان مصنوعی را جایگزین دندان‌های از دست رفته کنید و دوباره لبخندی زیبا داشته باشید. البته دندان‌های مصنوعی علاوه‌بر زیبایی در سلامت گوارش شما نیز تاثیر دارند، زیرا کمک می‌کنند که شما بتوانید به‌خوبی مواد غذایی را بجوید.

همچنین باید گفت که سلامت دندان‌ها روی سلامت کلی بدن نیز تاثیر دارند و اگر شما نسبت به پر کردن جای خالی دندان‌ها بی‌توجه باشید، ممکن است مشکلاتی برای شما پیش آید.

آیا به پیوند استخوان احتیاج است؟

گاهی‌اوقات برخی از افراد برای آنکه نتیجه‌ی بهتری از درمان ایمپلنت مشاهده کنند، به انجام پیوند استخوان نیاز پیدا خواهند کرد. در برخی از مواقع افراد دندان‌های خود را از دست می‌دهند، اما اقدامی برای پر کردن جای خالی دندان‌ها نمی‌کنند.

این موضوع می‌تواند استخوان فک را دچار مشکل کند و باعث کاهش توده استخوان شود. در نتیجه ایمپلنت‌ها نمی‌توانند به استخوان فک جوش بخورند، زیرا استخوان کافی برای اتصال ایمپلنت وجود ندارد؛ در نتیجه ایمپلنت دندان به استخوان فک جوش نمی‌خورد و درمان موفقیت‌آمیز نخواهد بود و بعد از مدتی از بین می‌رود.

با وجود چنین شرایطی، دندان‌پزشک از پیوند استخوان استفاده می‌کند تا بتواند توده استخوان از دست رفته را جبران کند. حال برای آنکه متوجه شوید آیا به پیوند استخوان احتیاج دارید یا خیر، می‌توانید به یک کلینیک دندان‌پزشکی مراجعه کنید تا در این باره بررسی‌های لازم انجام شود.

هزینه انجام دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

در رابطه با هزینه دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت باید گفت که این درمان نسبت به سایر مدل‌های دندان مصنوعی هزینه‌ی بیشتری دارد و این موضوع را می‌توان یکی از معایب این درمان درنظر گرفت.

هزینه انجام دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

البته باید گفت که ماندگاری این درمان بسیار بالا است و انجام آن می‌تواند شما را برای سالیان سال از انجام مجدد این درمان بی‌نیاز کند؛ در حالی که امکان دارد دیگر روش‌های دندان مصنوعی ماندگاری بالایی نداشته باشند و شما مجبور شوید هر چند وقت یکبار هزینه‌ا‌ی اضافی را جهت تعویض یا ترمیم بپردازید.

اما در رابطه با هزینه این درمان جای نگرانی نیست، زیرا شما می‌توانید با انتخاب کلینیک دکتر عارف هزینه‌ی این درمان را به‌صورت اقساطی پرداخت کنید. عارف کلینیک مجموعه‌ای از بهترین دندان‌پزشک‌ها را در اختیار دارد و می‌تواند بهترین درمان را با بهترین هزینه برای شما انجام دهد.

جمع‌بندی

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت می‌تواند رویای داشتن لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان بیاورد، بنابراین توصیه می‌شود از این درمان برای جایگزین دندان‌های از دست رفته خود استفاده کنید.

حال اگر شما در رابطه با دندان مصنوعی ارزان در کرج سوالی دارید، می‌توانید اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا مشاوران عارف کلینیک با شما تماس بگیرند و به شما مشاوره رایگان بدهند.

سوالات متداول

معمولا احتمال چنین اتفاقی بسیار کم است و دندانپزشک با انجام بررسی‌های قبل از درمان می‌تواند احتمال موفقیت و عدم موفقیت را تشخیص دهد.

بله؛ برای آنکه دندان مصنوعی شما بیشترین ماندگاری را داشته باشد، لازم است که از آن به‌خوبی مراقبت کنید. بنابراین از خوردن غذاهای سفت خودداری کنید، به بهداشت آن‌ها اهمیت دهید و از چکاپ‌های دوره‏ای غافل نشوید.

در رابطه با این موضوع باید از بیمه خود سوال بپرسید؛ اما معمولا هزینه این درمان تحت پوشش بیمه نیست. البته نگران نباشید، زیرا می‌توانید هزینه‌ی این درمان را در عارف کلینیک به‌صورت اقساطی بپردازید.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

اطلاعات خود را درباره دندان مصنوعی افزایش دهید

نتیجه‌ای پیدا نشد.

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button