مقالات

ایمپلنت لیزری چیست

ایمپلنت لیزری چیست

امروزه انجام ایمپلنت با لیزر به یکی از محبوب‌ترین روش‌های درمان تبدیل شده است، زیرا ایمپلنت لیزری به متخصص ایمپلنت و همچنین بیمار کمک شایانی می‌کند تا روند درمان به ساده‌ترین شکل ممکن انجام شود.

باید متذکر شد که ایمپلنت دندان با لیزر میزان جراحت و آسیب به بافت لثه را به حداقل‌ترین حالت ممکن می‌رساند و همین موضوع باعث می‌شود که روند بهبودی نیز به‌شکل موثرتری صورت گیرد.

حال در ادامه توضیحاتی را در رابطه با کاشت ایمپلنت دندان با لیزر و تفاوت آن با لیزر معمولی را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا بتوانید بهترین تصمیم را در رابطه با انجام این درمان بگیرید.

ایمپلنت لیزری چیست؟

کاشت دندان با لیزر جدیدترین روش ایمپلنت به شمار می‌آید و طی انجام آن متخصص ایمپلنت باید دقت بسیار بالایی داشته باشد تا درمان به بهترین شکل انجام شود.

برای انجام ایمپلنت لیزری دندان از یک شبیه‌ساز کامپیوتری سه بعدی استفاده می‌شود و دلیل این موضوع این است که متخصص شرایط استخوانی و محل اعصاب دندان را مشخص کند.

ایمپلنت لیزری چیست

داشتن اطلاعات کافی در رابطه با این موارد بسیار اهمیت دارد و به متخصص ایمپلنت کمک می‌کند که بتواند با ایجاد برش‌های کوچک جراحی را انجام دهد.

باید متذکر شد که این روش به نسبت ایمپلنت معمولی از درد بسیار کمتری برخوردار است، زیرا برش‌های ایجاد شده بسیار کوچک هستند و بیمار کمتر اذیت خواهد شد.

همچنین به‌دلیل آنکه این جراحی کمترین میزان برش را دارد، علاوه‌بر کم بودن میزان درد و ناراحتی، عوارض دیگری چون خونریزی و تورم نیز پس از جراحی وجود نخواهد داشت.

چنانچه قصد دارید بیشتر با عوارض ایمپلنت آشنا شوید میتوانید مقاله عوارض ایمپلنت دندان را مطالعه کنید.

در رابطه با آسیب دیدن دندان‌ها و اعصاب دندان نگران نباشید، زیرا هنگام انجام جراحی ایمپلنت با لیزر، متخصص از یک ابزار مخصوص در بالای دندان استفاده می‌کند تا اعصاب و دندان‌ها دچار مشکل نشوند.

مزیت‌های ایمپلنت لیزری

تابه‌اینجا به سوال ایمپلنت لیزری چیست پاسخ دادیم؛ حال تصمیم داریم در رابطه با مزیت‌های این روش صحبت کنیم تا با درنظر گرفتن آن‌ها بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

مهم‌ترین مزیتی که می‌توان برای کاشت ایمپلنت با لیزر درنظر گرفت، این است که روند درمان بسیار سریع‌تر انجام می‌شود و طول درمان بهبودی کامل نیز کوتاه‌تر خواهد شد، زیرا سطح تطابق‌پذیری ایمپلنت لیزری با استخوان فک بیشتر و محل درمان زودتر جوش می‌خورد.

مزیت های ایمپلنت لیزری

همچنین از آنجایی که بافت‌های اطراف در انجام جراحی با لیزر دست نمی‌خورند، آسیب نمی‌بینند و بیمار مشکل و درد بیشتری را حس نخواهد کرد.

مورد بعدی که می‌توان به آن اشاره کرد و آن را از مزیت‌های ایمپلنت لیزری درنظر گرفت، این است که لثه پس از گذشت 48 الی 72 ساعت بعد از جراحی به حالت نرمال خود برمی‌گردد و رنگ طبیعی خود را به‌دست می‌آورد؛

این در حالی است که پس از انجام ایمپلنت سنتی و معمولی، 14 الی 20 روز لثه حالت طبیعی ندارد. دلیل این موضوع این است که هنگام کاشت ایمپلنت با لیزر به ناحیه لثه آسیب کمتری وارد می‌شود و التهاب آن نیز کم خواهد بود؛ در نتیجه روند بهبود سریع‌تر طی خواهد شد.

از طرفی بسیاری از افراد در رابطه با انجام ایمپلنت به شیوه معمولی نگران هستند و می‌ترسند و همین موضوعات باعث می‌شوند که آن‌ها درمان ایمپلنت را به تعویق بی‌اندازند.

اما دقت داشته باشید که تاخیر در انجام این جراحی باعث می‌شود که استخوان فک آسیب بیشتری ببیند و میزان تحلیل‌ رفتن آن بیشتر شود؛ در نتیجه انجام ایمپلنت نیز سخت‌تر و پیچیده‌تر خواهد شد.

حال این دست از افراد می‌توانند با انتخاب روش ایمپلنت فوری با لیزر در کوتاه‏ترین زمان جای دندان‌های از دست رفته را پر و کمترین ناراحتی و درد را تجربه کنند.

بررسی تفاوت‌های ایمپلنت لیزری با معمولی

از دیگر موضوعاتی که امکان دارد برای افراد سوال پیش آورد این است که ایمپلنت لیزری با معمولی چه تفاوتی دارد که در پاسخ به این سوال باید گفت این دو روش از شرایط جراحی گرفته تا مزایا و معایب با یکدیگر متفاوت هستند و شما باید برای انتخاب هریک اطلاعات کاملی از تفاوت هرکدام با دیگری به‌دست آورید.

در رابطه با این موضوع باید گفت که کاشت ایمپلنت با لیزر به‌طورکلی روش جدید و ساده‌تری است و بیمار درد و ناراحتی کمتری را حس خواهد کرد؛ این درحالی است که ایمپلنت معمولی خونریزی، درد و‌ عوارضی این چنینی به همراه دارد.

باید اشاره کرد که برای انجام ایمپلنت به روش سنتی، متخصص ایمپلنت لثه را شکاف می‌دهد تا به استخوان فک برسد، اما در روش ایمپلنت لیزری عکس‌برداری‌های لازم با استفاده از تکنولوژی سی تی اسکن سه بعدی انجام می‌شود و پزشک محل دقیق اعصاب و استخوان را با استفاده از تصاویر بررسی می‌کند و می‌تواند در ادامه این جراحی را با انجام برش‌های بسیار کوچک انجام دهد.

مسلما زمانی‌که برای انجام ایمپلنت دندان برش‌های کوچک ایجاد شود، عوارض بعد از آن نیز کمتر خواهد بود؛ بنابراین از دیگر تفاوت‌های ایمپلنت معمولی و ایمپلنت با لیزر می‌توان به درد و خونریزی کمتر اشاره کرد.

از همین رو افرادی که نگران عوارض بعد از ایمپلنت دندان هستند می‌توانند از روش لیزری استفاده کنند تا دوران نقاهت ساده‌تر و‌ کوتاه‌تری داشته باشند.

هزینه ایمپلنت با لیزر

موضوع دیگری که در رابطه با آن باید صحبت کنیم هزینه ایمپلنت با لیزر است؛

هزینه ایمپلنت با لیزر

اما باید متذکر شد که در رابطه با هزینه ایمپلنت لیزری نمی‌توان قیمت دقیق و مشخصی را اعلام کرد، زیرا این موضوع به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که این فاکتورها عبارتند از:

  • کلینیک دندان‌پزشکی موردنظر شما
  • دندان‌پزشکی که قرار است ایمپلنت لیزری را انجام دهد
  • نوع ایمپلنت مورداستفاده
  • کیفیت مواد مورداستفاده

بنابراین اگر قیمت ایمپلنت لیزری برای شما اهمیت دارد، باید علاوه‌بر آنکه هزینه خوبی می‌پردازید از کیفیت خوب درمان نیز بهره‌مند شوید؛ در نتیجه انتخاب یک کلینیک دندانپزشکی اهمیت بسیار بالایی دارد و از همین رو ما به شما عارف کلینیک را پیشنهاد می‌دهیم.

در این مجموعه متخصصان ایمپلنت دندان مشغول به فعالیت هستند و بالاترین تجربه از انجام این درمان را دارند و می‌توانند بهترین خدمات را به شما ارائه دهند.

جمع‌بندی

همان‌طورکه مطالعه کردید در این مقاله با صفر تا صد ایمپلنت با لیزر و مزایا و تفاوت‌هایی که با ایمپلنت معمولی دارد آشنا شدیم؛ همچنین گفتیم که انجام این درمان به دقت بالایی نیاز دارد و به‌همین‌دلیل باید یک کلینیک و متخصص ماهر را برای انجام آن انتخاب کرد.

حال اگر شما سوالی در رابطه با ایمپلنت لیزری و تفاوت آن با ایمپلنت معمولی دارید، می‌توانید اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا مشاوران عارف کلینیک با شما تماس بگیرند و به‌صورت رایگان به شما مشاوره دهند تا بتوانید در ابتدا جواب سوالات خود را به‌دست آورید و در ادامه بهترین تصمیم را بگیرید.

سوالات متداول

مزیت ایمپلنت فوری با لیزر چیست؟

از دست دادن دندان‌ها علاوه‌بر آنکه خوردن را با مشکل مواجه می‌کند، در اعتماد به نفس نیز تاثیر می‌گذارد و باعث ناراحتی افراد می‌شود.

درنتیجه ایمپلنت فوری با لیزر کمک می‌کند که درمان با بالاترین کیفیت در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین عوارض انجام شود.

معایب کاشت ایمپلنت معمولی چیست؟

ایمپلنت معمولی با درد و ناراحتی بیشتری همراه است و امکان دارد که در برخی از مواقع به تعمیر و ترمیم نیاز پیدا کند. این در حالی است که ایمپلنت فوری کمترین عوارض را برای بیمار و کمترین سختی را برای پزشک به همراه دارد.

عوارض ایمپلنت دیجیتال چیست؟

برای انجام این روش ایمپلنت، چشم بیمار و چشم پزشک باید با عینک مخصوص پوشیده شود، زیرا ممکن است انرژی لیزر که در این روش مورداستفاده قرار می‌گیرد به قرنیه چشم آسیب برساند.

دکتر مصطفی عارف

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دریافت مشاوره

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *