مراقبت های بعد از درمان لمینت

شما که امروز درمان لمنیت رو انجام دادین میخوام چند تا نکته به شما بگویم که خیلی بهتر بتوانید از دندان هایتان مراقبت کنید. لمینت ها دسته ای از درمان های زیبایی و پروتز هستند که از سرامیک ساخته می شوند و بسیار مقاوم هستند.

اما باز هم با این وجود شما باید در خوردن مواد غذایی سفت کاملا مراقبت کنید. غذاهایی مثل ته دیگ، مثل تخمه شکستن، میوه های سفت، هویج گاز زدن و … میتوانند باعث شوند سرامیک های شما یا دباند شود و یا خدایی نکرده شکسته بشوند.

در خصوص تغییر رنگ، سرامیک ها عموما خیلی مقاوم هستند و چون یک لایه ی گلیز روی آنها وجود دارد به سادگی تغییر رنگ نمی دهند. اما بهتر است که از خوردن غذاهای رنگی اجتناب کنید.

یا اینکه بعد از خوردن این گونه غذا ها، دهان خود را بشویید. مثل قهوه، چای، نوشابه کوکاکولا و …. همچنین نکته ای که خیلی اهمیت دارد، رعایت بهداشت در زمانی است که کار لیمینت روی دندان هایتان وجود دارد.

چرا که اگر بهداشت را خوب رعایت نکنید و غذا بین دندان ها و لثه  شما تجمع پیدا کند میتواند باعث التهاب لثه و بوی بد دهان شود. به همین دلیل رعایت بهداشت دهان روزی یک الی دو بار به صورت دقیق بسیار اهمیت دارد. انجام دادن این نکات باعث میشود عمر لمینت شما خیلی بیشتر شود.

پزشک
پزشک

دکتر مصطفی عارف

null
مدت زمان

حدود 2 دقیقه

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button