مراقبت های بعد از ترمیم دندان

شما که امروز کار ترمیم را انجام داده اید، میخواهم چند تا نکته به شما بگویم که بتوانید مراقبت بهتری را از دندانتان داشته باشید. بعد از ترمیم آمالگام یعنی همان مواد نقره ای رنگ، سعی کنید تا یک ساعت چیزی نخورید.

و آن شب با سمت مخالف غذا بخورید تا کامل سفت شود. اما بعد از ترمیم های همرنگ محدودیت خاصی وجود ندارد. فقط سعی کنید غذا های خیلی سفت با دندان هایتان نخورید.

بعد از ترمیم یا همان پر کردن دندان احتمال دارد یک مقدار حساسیت داشته باشید. یعنی چی؟ یعنی وقتی غذاهای سرد، غذاهای داغ و یا غذاهای سفت می خورید احساس راحتی با دندانتان نکنید. یا دندان تحریک شود و حساس شود.

این کاملا طبیعی است. در بعضی از افراد دو الی سه هفته و در بعضی از افراد دو الی سه ماه طول میکشد تا عصب دندان یک مقدار عقب نشینی کند و این حالت برطرف شود.

حتما سعی کنید که دندانی که ترمیم انجام دادید را خوب مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و دندان کنار آن را هم اگر پزشکتان به شما توصیه کرده حتما ترمیم انجام دهید چون خیلی اوقات پیش می آید دندان کناری هم نیاز به ترمیم داشته باشد.

پزشک
پزشک

دکتر مصطفی عارف

null
مدت زمان

حدود 2 دقیقه

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

9 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button