بهترین نوع ایمپلنت در ایران کدام است؟

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟ به طور کل بهترین ایمپلنت دندان کدام است؟و بهترین ایمپلنت ساخت کدام کشور است؟ انواع برند ایمپلنت دندان با توجه به گستردگى و تنوع زیاد سیستمهاى ایمپلنتى که امروزه در بازار وجود دارد ، این سوال مطرح مى شود که چه ایمپلنتى مناسبتر است؟ در این خصوص بایست گفت براى داشتن یک درمان موفق سه فاکتور مهم است. اولین ومهمترین فاکتور تخصص و تجربه دندانپزشک است. فاکتور دوم مراقبتها و بهداشت بیمار است و فاکتور سوم انتخاب یک سیستم ایمپلنت معتبر و مناسب.

در ایران نیز مانند بسیاری دیگر از کشورها نیازی روزافزون به ایمپلنت دندان وجود دارد. به همین دلیل تعدادی زیادی برند ایمپلنت در کشور حضور دارند تا به این نیاز پاسخ دهند.

ماندگاری و کیفیت برای متقاضیان ایمپلنت دندان بسیار مهم است و اغلب افراد دوست دارند از برندهای معتبر در این زمینه استفاده کنند. برندهای برتر ایمپلنت از مواد با کیفیت و تکنولوژی‌های پیشرفته در ساخت محصولات خود استفاده کرده و ایمپلنت‌هایی مستحکم و با عمر طولانی تولید می‌کنند.

آنها در فرآیند طراحی و تولید محصولات خود استانداردهای بین‌المللی را رعایت کرده و محصولاتی با ثبات، با کیفیت و قابل اعتماد به بیماران ارائه می‌دهند. برای اینکه با برندهای برتر ایمپلنت در ایران آشنا شوید تا پایان با این نوشته همراه بمانید

ایمپلنت‌های مرغوب عموما از تیتانیوم یا دیگر مواد مشابه ساخته شده و با جراحی در استخوان فک قرار داده می‌شوند. رایج بودن استفاده از ایمپلنت نیز دلایل متعددی دارد از جمله اینکه ایمپلنت ‌ها جایگزین‌هایی ثابت برای دندان های از دست رفته هستند. آنها به طور ثابت و محکم در استخوان فک جای می‌گیرند. بنابراین مشکلاتی که افراد با استفاده از دندان‌های مصنوعیِ قابل جابجایی دارند در مورد ایمپلنت ها وجود ندارد.

به علاوه اگر از یک مارک ایمپلنت معتبر استفاده شود دندان های ایمپلنت شده بیشترین شباهت را به دندان‌های طبیعی خواهند داشت. رنگ، شکل و اندازه دندان‌های ایمپلنت شده به خوبی با دندان‌های مجاور و چهره افراد سازگار شده و نتیجه‌ای طبیعی و جذاب ایجاد می‌شود.

نکته دیگر اینکه وقتی افراد دندان های طبیعی خود را از دست می‌دهند به تدریج لثه های آنها تغییر شکل داده و استخوان‌های فک تضعیف می‌شود.

با استفاده به موقع از ایمپلنت در جایگاه دندان‌های از دست رفته می‌توان به راحتی از این مشکلات جلوگیری کرد. این هم یک مزیت مهم دیگر برای ایمپلنت است که تاثیر زیادی بر ظاهر صورت و کیفیت زندگی خواهد داشت.

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدامند؟

بیایید بدون مقدمه جستجوی خود را برای بهترین نوع ایمپلنت در ایران شروع کنیم. در اینجا بدون ترتیب خاصی یک لیست از چندین مارک ایمپلنت معتبر در ایران تهیه شده است. با بررسی آنها متوجه خواهید شد که چه چیزی این برندها را به یکی از بهترین‌های جهان تبدیل کرده است.

1.ایمپلنت سوئیسی اشترومن 

مارک ایمپلنت Straumann یک مارک پیشرو در صنعت ایمپلنت دندان است که در سال 1954 در بازلِ سوئیس تاسیس شد. نوآوری Straumann فقط به محصولات دندانی مانند ایمپلنت های دندانی و ترازهای شفاف محدود نمی شود، بلکه مواد زیستی، ابزارها و پروتزهای CADCAM را نیز تولید می‌کند. این شرکت با تحقیقات مبتنی بر شواهد علمی، صنعت ایمپلنتولوژی را رهبری می‌کند. توجه ویژه ای که این شرکت به تحقیقات علمی دارد نقش مهمی در موفقیت آن ایفا کرده است.

مزایای ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت‌های دندانی Straumann به دلایل زیر مورد استقبال دندانپزشکان و بیماران قرار می‌گیرند:

  1. روند درمان سریع و ساده: با ادغام بسیار خوب با استخوان فک، ریشه فلزی کاشته شده به طور کامل در جای خود محکم می‌شود. این روند باعث ایجاد فک محکم و بالاترین کارایی می‌شود.
  2. درمان بسیار ساده و سریع؛ در صورتی که شرایط استخوان فک مناسب باشد، می‌توانیم ایمپلنت را در یک جلسه در جای خود نصب کنیم.
  3. بازگشت سریع بهبودی؛ معمولاً برای جوش خوردن ایمپلنت‌ها در فک، زمان ۲ تا ۳ ماه نیاز است. ایمپلنت‌های دندان اشترومن با بهبودی بهینه و کمترین عوارض همراه هستند.
  4. تطبیق پذیری با انواع تاج های دندانی:  تاج‌های دندانی می‌توانند به صورت منفرد بر روی یک ریشه یا به صورت پروتز تکه‌ای یا کامل روی چند ریشه کاشته شده سوار شوند. برند اشترومن با تاج‌های دندانی مختلف قابل انطباق است.
  5. ماندگاری طولانی مدت: اگر بهداشت دهان را رعایت کنید، ایمپلنت‌ها به طور دائمی در دهان شما باقی خواهند ماند. ماندگاری بالایی را ارائه می‌دهند.
  6. در برخی موارد، ممکن است بدن ایمپلنت را رد کند. با استفاده از برند Straumann، میزان رد ایمپلنت به حداقل و بسیار کمتر می‌رسد.

2.دومین مارک ایمپلنت معتبر؛ نوبل بیوکر (Nobel Biocare)

Nobel Biocare یک برند ایمپلنت جوان‌تر از Straumann است. منتها موفقیت زیادی در بازار جهانی ایمپلنت بدست آورده و تاکنون توانسته بخش بزرگی از بازار ایمپلنت دندان را به تسخیر خود درآورد. پایگاه و کانون اصلی Nobel Biocare در مکانی به نام Kloten در سوئیس و نزدیک به فرودگاه زوریخ است. نوبل بیوکر با استفاده از فناوری CADCAM، ایمپلنت‌ها و پروتزهای دندانی می‌سازد. محصولات نوبل بیوکر حتی اگر قیمت بالایی هم داشته باشند باز هم بسیار پرطرفدار هستند.

با وجود اینکه دفتر اصلی کمپانی نوبل بیوکر در زوریخ سوئیس قرار دارد، اما در سه کشور آمریکا، ژاپن و سوئد نیز کارخانه سازنده ایمپلنت وجود دارد. این شرکت توانسته است محصولات خود را به بیش از 80 کشور در جهان صادر کند. یکی از مزایای ایمپلنت نوبل بیوکر نسبت به دیگر برندها، استفاده از پایه ایمپلنت برای قرار گرفتن دو یا سه تاج دندان است.

3. برند ایمپلنت دنتسپلی سیرونا (Dentsply Sirona)

برند Dentsply Sirona ابتدا در سال 1993 در کارولینای شمالی در ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. منتها شرکتی که امروز به عنوان Dentsply Sirona می‌شناسیم، نتیجه ادغامی است که در سال 2016 اتفاق افتاد. در آن سال، شرکت Gendex Corporation، Dentsply International Inc را به قیمت 590 میلیون دلار خریداری کرده و آن را با خود ادغام کرد. با این ادغام، Dentsply Sirona به عنوان بزرگترین تولید کننده راه حل های حرفه ای دندانپزشکی در جهان معروف شد. اکنون دنتسپلی سیرونا در 21 کشور دنیا کارخانه دارد و محصولات خود را در 120 کشور دنیا توزیع می‌کند

امروزه این شرکت به خاطر کارهای خلاقانه‌ اش معروف است و بهترین محصولات را برای متخصصین دندانپزشکی و بیماران سراسر جهان تولید می‌ کند. این شرکت سیستم ایمپلنت آستراتک (Astra Tech) را ارائه می‌دهد که سیستمی بسیار مقاوم، کاربردی و زیباست.

4. برند ایمپلنت، زیمر بیومت (Zimmer Biomet)

Zimmer Biomet به عنوان یک شرکت تولید اسپلینت آلومینیومی در سال 1927 در ایندیانای ایالات متحده آمریکا شروع به کار کرد. این برند متشکل از مجموعه ای از شرکت های تجهیزات پزشکی است. Zimmer Biomet به غیر از ایمپلنت، مواد استخوانی و مواد احیا کننده نیز تولید می‌کند. ایمپلنت Biomet 3i که در سطح جهانی معروف است یکی از محصولات این برند ایمپلنت است. برند زیمر با استفاده از آخرین پیشرفت های تکنولوژی، طیف وسیعی از ایمپلنت های دندانی را تولید و عرضه می‌کند. سیستم‌های ایمپلنت دندان Zimmer Dental با بهره‌گیری از بازخورد آزمایش‌های بالینی طولانی‌مدت، تمامی ضمانت‌های ایمنی لازم را ارائه می‌دهند. در کل، این برند به طور مرتب محصولات جدیدی را ارائه می‌دهد تا بتواند رضایت بیماران را حفظ کند.

ایمپلنت آمریکایی زیمر از دسته ایمپلنت های گرید A محسوب می شود و از نظر قیمت و کیفیت دارای تعادل می باشد اما این ایمپلنت از دسته ایمپلنت های گران در کشور ما محسوب می شود اما به دلیل کیفیت بالا، مشتریان مخصوص خود را دارد.

5. برند ایمپلنت دندان بیکن (Bicon)

برند ایمپلنت Bicon در سال 1985 در ماساچوست ایالات متحده آمریکا به وجود آمد. ایمپلنت های دندان Bicon در طول زمان امتحان خود را پس داده اند. Bicon با سیستم های نوآورانه در ساخت ایمپلنت‌های دندانی به یک نام مطرح در میان تولیدکنندگان ایمپلنت دندان تبدیل شده است. چیزی که ایمپلنت‌های دندانی Bicon را به شاهکارهایی در طراحی تبدیل می‌کند، موقعیت اباتمنت(Abutment) 360 درجه در آنها است. این موضوع، کار دندانپزشکان را بسیار راحت تر می‌کند و باعث می‌شود که دندان‌های کاشته شده با اینگونه ایمپلنت به راحتی از باکتری ها محافظت شوند

6. برند Osstem

برند ایمپلنت Osstem یک برند کره‌ای است که در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده است و هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ایمپلنت‌های دندانی در جهان شناخته می‌شود. ایمپلنت‌های این شرکت به دلیل طراحی بی نظیر و کیفیت و مقاومت بالا در برابر فشارهای مکانیکی بسیار پر طرفدار هستند.

از دیگر محصولات Osstem می‌توان به متعلقات مورد نیاز برای جراحی ایمپلنت، سیستم‌های نرم‌افزاری برای برنامه‌ریزی قبل از جراحی، و محصولات مرتبط با پردازش تصویر و تشخیص ایمپلنت اشاره کرد. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های ایپلنت‌های Osstem عبارتند از قابلیت اتصال و سازگاری با اجزای دهانی بیمار، استحکام بالا، طول عمر طولانی و ارائه راهکارهای درمانی سفارشی برای نیازهای هر بیمار. در کل، ایمپلنت‌های Osstem در بسیاری از کشورها و از جمله ایران مورد تایید و استفاده قرار گرفته و بازخوردهای مثبت از جانب پزشکان و بیماران دریافت کرده‌اند.

شاید نتوان با قاطعیت گفت که بهترین برند ایمپلنت کره ای کدام است زیرا اغلب برندهای ایمپلنت این کشور عملکرد فوق العاده ای دارند. منتها برخی از دندانپزشکان Osstem را به عنوان بهترین برند ایمپلنت کره ای معرفی می‌کنند.

علاوه بر این برند، برندهای کره ای دیگری نیز در بازار ایران حضور پررنگی دارند از جمله Dio، Dentium و Megagen که آنها نیز طرفدارای بسیار زیادی دارند. مثلا MegaGen با بیش از 90 توزیع کننده در 100 کشور، یکی از پیشرو ترین برندها در بازار رقابتی ایمپلنت های دندانی است. در مجموع، شاید در ایران طرفداران ایمپلنت های کره ای بیش از سایر انواع ایمپلنت ها باشند و محبوبیت بیشتری داشته باشند.

ایمپلنت کدام کشور بهتر است؟

نمیتوان با قاطعیت به این سوال پاسخ داد زیرا مثلا چند برند ایمپلنت در این نوشته معرفی شدند که از کشورهای مختلف هستند و همگی عملکردی عالی دارند. منتها می‌توان این سوال را اینطور مطرح کرد که ایمپلنت های کدام کشور محبوب تر هستند؟ خب شاید از لحاظ محبوبیت ایمپلنت های کره ای یک سروگردن از بقیه بالاتر باشند. دلایل زیادی برای این مسئله وجود دارند. از جمله اینکه ایمپلنت های کره ای اغلب به کیفیت بالا شهرت دارند آنها با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و مواد با کیفیت تولید می‌شوند. به علاوه طراحی زیبا و ظاهری بسیار طبیعی دارند.

ایمپلنت های کره ای قیمتی رقابتی و مناسبی نیز دارند و حتی ممکن است نسبت به بسیاری دیگر از انواع ایمپلنت‌ها، قیمت پایین تری داشته باشند. این امر باعث می‌شود که برای بسیاری از افراد استفاده از آنها مقرون به صرفه تر باشد. به علاوه در سال‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌های کره‌ایِ تولید کننده ایمپلنت، نمایندگی‌های رسمی در ایران تاسیس کرده‌اند. این نمایندگی‌ها به مراکز دندانپزشکی و متخصصین اطلاعات لازم را ارائه می‌دهند. این مسئله نیز به کاهش ابهامات و افزایش اعتماد افراد نسبت به ایمپلنت‌های کره‌ای کمک زیادی کرده است.

آیا برند ایمپلنت و نوع ایمپلنت ها مهمترین چیزی است که باید به آن دقت کنیم؟

نمی توان انکار کرد که برند ایمپلنت و نوع ایمپلنتی که استفاده می‌شود اهمیت دارند. منتها این تنها عاملی نیست که بر روی نتیجه کار تاثیر می‌گذارد. صرف نظر از نام تجاری و جنس ایمپلنت دندانی شما، نکته مهم، تخصص ایمپلنتولوژیست است که موفقیت کاشت ایمپلنت دندان شما را تضمین می‌کند.

حتی اگر بهترین نوع ایمپلنت کره ای را استفاده کنید ولی ایمپلنتولوژیست شما تبحر نداشته باشد ممکن است به نتیجه دلخواه نرسید. برای اطمینان از موفقیت ایمپلنت، ایمپلنتولوژیست باید دقیق باشد. او باید بتواند کاشت ایمپلنت دندان شما را با جزئیات کامل برنامه ریزی کند و نوع ایمپلنت را متناسب با نیازهای شما انتخاب کند. همچنین، برای محدود کردن خطر عفونت، ایمپلنتولوژیست باید دستورالعمل‌های استریلیزاسیون را برای جراحی دهان به دقت رعایت کند.

کلام آخر

در این نوشته در مورد چیستی ایمپلنت دندان و مزایای آن نسبت به دیگر روشهای درمانی صحبت شد. سپس اهمیت برند ایمپلنت تبدیل به مبحث اصلی شد و بهترین برندهای فعال در بازار ایران نیز به مخاطب معرفی شدند. به علاوه در مورد محبوبیت ایمپلنت های کره ای نیز صحبت شد. گفته شد که ایمپلنت های کره ای قیمت و کیفیت خوبی دارند. باید بدانید که حتی قیمت بهترین نوع ایمپلنت های کره ای نسبت به کیفیت آن برای شما بسیار مقرون به صرفه تمام خواهد شد. در پایان نیز در مورد اهمیت تخصص ایمپلنتولوژیست صحبت شد و اینکه نباید صرفا به مارک ایمپلنت دقت شود. مهارت ایمپلنتولوژیست یک عنصر کلیدی در موفقیت ایمپلنت است و حتی شاید مهمتر از برند و مارک خود ایمپلنت باشد.

دریافت مشاوره

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button