1. کلینیک عارف
  2. مجله عارف کلینیک
  3. ایمپلنت دندان
  4. متخصص ایمپلنت دندان در تهران

متخصص ایمپلنت دندان در تهران

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران | فوق تخصص ایمپلنت

آیا می‌دانید چگونه باید بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران را انتخاب کرد؟ جراحی ایمپلنت یک جراحی پرریسک و خطرناک است اما نه درصورتی‌که شما پزشکی حاذق را در اختیار داشته باشید.

این جراحی به‌دلیل ارتباط با فک و دیگر اجزای صورت اهمیت زیادی دارد و باید حتما در حضور پزشکی متخصص و با تجربه جراحی آن انجام شود.

اما اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که هنوز نمی‌دانید چگونه باید چنین پزشکی را پیدا کنید، این مقاله مخصوص شماست. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا به شما درباره این موضوع اطلاعات بیشتری بدهیم. همراه ما بمانید.

متخصص ایمپلنت دندان چه کسی است؟

ابتدا باید تمامی متخصصان دندان دوره عمومی دندان‌پزشکی را با موفقیت پشت سر بگذارند. سپس دوره تخصصی ایمپلنت آغاز خواهد شد و ادامه مراحل نیز تنها کسب تجربه پس از به اتمام رساندن دوره تخصص است.

ممکن است پس از این دوره دکتر‌ها تنها به کسب تجربه مشغول شوند و بعضی از آنها نیز به سراغ پربارکردن توشه علمی خود و شرکت در همایش‌های مختلف و سمینارها بروند.

در مجموع می‌توان گفت که هر متخصصی پس از دوره تخصص ایمپلنت متخصص محسوب می‌شود اما جایگاه و اعتبار او به موارد زیادی بستگی خواهد داشت.

روش درمانی ایمپلنت روشی است که برای افرادی محروم از دندان به‌کار می‌رود. به همین دلیل جراحی آن نیز دارای حساسیت‌های خاصی است و باید دکتر جراح فردی حاذق باشد.

چه زمانی باید به متخصص ایمپلنت دندان مراجعه کرد؟

نشانه‌های وجود دارند که می‌توانیم از طریق آنها تشخیص دهیم چه زمانی به ایمپلنت نیاز داریم. اگر یک تا چند دندان ما از دست رفته‌اند یا دچار شکستکی شدید شده‌اند باید به متخصص ایمپلنت مراجعه کنیم. بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران می‌تواند در این زمینه مشکل ما را حل کند.

علاوه‌بر آن افرادی که در دندان‌های جلویی خود دچار پریدگی‌های بد‌شکل هستند هم می‌توانند برای زیبایی بیشتر به دکتر مراجعه کنند. زمانی که پروتز دندان به‌درستی در دهان جای نمی‌گیرد نیز باید به متخصص مراجعه کرد. موارد دیگری هم وجود دارند.

برای نمونه زمانی که نشانه‌هایی از عفونت هست. یا استخوان فک شروع به تحلیل‌رفتن کرده و صورت درحال افتادگی است. همه این‌ها حاکی از آن است که باید به دکتر متخصص مراجعه کنیم.

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

چنین فردی دارای ویژگی‌های خاصی است. برای نمونه می‌توان گفت که او می‌تواند سخت‌ترین و پیچیده‌ترین ایمپلنت‌ها را با موفقیت به پایان برساند.

استفاده از تکنولوژی نیز شرط است. چنین فردی باید بتواند از تکنولوژی‌های روز دنیا برای کار خود کمک بگیرد و از سویی دیگر توانایی تهیه آنها را داشته باشد. ایمپلنت به‌طور کلی 2 مرحله اصلی را شامل می‌شود. مرحله اول جراحی است که در آن ایمپلنت‌ها داخل استخوان نصب می‌شوند و در مرحله دوم نیز به سراغ روکش یا به اصطلاح پروتز می‌رویم.

پس بهترین متخصص کسی است که بتواند هر 2 مرحله را به بهترین شیوه ممکن انجام دهد. متخصص باید تجربه زیادی در این موضوع داشته باشد تا بتواند در صورت بروز حادثه به‌صورت فوری راه‌حل را بیابد.

چگونه می‌توان به یک متخصص ایمپلنت اعتماد کرد؟

زمانی که شما بدانید متخصص‌تان دارای تجربه و علم کافی‌است می‌توانید با خیال راحت به او اعتماد کنید. اطلاع از چنین موضوع امروز با وجود منابع اطلاعاتی زیادی و در دسترس دیگر چیز سختی نیست که شما بخواهید آن را با تجربه و آزمون به دست بیاورید.

متخصص کاربلد کسی است که بتواند مراحل ایمپلنت شما را بدون این‌که آسیبی به فک و دیگر اجزای صورت وارد کند به اتمام برساند.

از طرفی شما باید به جز علم و تجربه خود متخصص تجهیزات او را نیز در نظر بگیرید. بسیاری از پزشکان مطرح برای فعالیت‌های خود از تکنولوژی‌های به‌روز و جدید استفاده می‌کنند تا مراجعه‌کنندگان کمترین میزان نگرانی را داشته باشند.

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران

شهر تهران با توجه به پایتخت‌ بودنش دارای امکانات بیشتری نسبت به سایر شهرهای ایران است. نسبت به دیگر شهرها راحت‌تر می‌توان امکانات پزشکی روز دنیا را در تهران پیدا کرد. به همین دلیل می‌توان گفت که بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران دست‌یافتنی است و شما می‌توانید با تحقیق درباره این موضوع ایمپلنت خود را به دستان او بسپارید.

به‌طور کلی ما می‌توانیم به متخصصی حرفه‌ای و بهترین بگوییم که بتواند در 3 مرحله از کار بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد. اولین مرحله معایناتی است که باید قبل از جراحی ایمپلنت انجام شود. در این مرحله فک و دندان مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مرحله دوم خود جراحی بوده که نیازمند تجربه و دانش زیادی است. به این مرحله اصطلاحا کاشت نیز گفته می‌شود که مراحل پروتز و روکش‌گذاری را نیز در خود دارد. مرحله آخر هم که کمتر به آن توجه می‌شود توانایی بررسی مشکلات ایمپلنت و برطرف‌کردن آنهاست.

اگر بهترین متخصص را انتخاب نکنیم چه اتفاقی برای ما خواهد افتاد؟

تمام اصرار ما مبنی بر انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران به این دلیل است که شما دچار مشکلات پس از جراحی و روکش‌گذاری نشوید.

این مشکلات بسیار جدی هستند و می‌توانند برای مدت زیادی شما را اذیت کنند. این جراحی به‌صورت کامل با اعصاب لثه در ارتباط است و بروز حادثه در این زمینه می‌تواند باعث درد شدید در تمام دهان شما شود.

مشکلات سینوسی نیز معمولا در کاشت‌های بدون کیفیت اتفاق میفتد و مراجعه‌کنندگان را عذاب می‌دهد.

چگونه بهترین متخصص ایمپلنت دندان را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران باید نکات خاصی را مدنظر قرار دهید تا در نهایت به نتیجه دلخواه برسید.

یک متخصص حرفه‌ای همواره از بهترین تجهیزات ممکن استفاده می‌کند و تمام ابزار‌های لازم را برای درمان بیمار خود به‌کار می‌گیرد. استفاده از چنین تجهیزاتی باعث می‌شود که فرایند درمان سریع‌تر اتفاق بیفتد و در این مسیر بیمار هم اذیت نشود.

در کنار تجهیزات یکی دیگر از مسائلی که مراجعه‌کنندگان باید به آن توجه زیادی کنند تجربه و توانایی‌های فردی خود پزشک است. این موضوع هم اهمیت زیادی دارد و می‌تواند در بسیاری از موارد راه‌گشا باشد.

متخصص ایمپلنت چه تاثیری بر جراحی خواهد داشت؟

جراحی ایمپلنت نیازمند تخصص و تجربه زیادی است و ریسک‌هایی هم برای بیمار به همراه دارد. به‌دلیل همین ریسک‌ها ما نمی‌توانیم این جراحی را به دست هر کسی بسپاریم.

ایمپلنت در داخل استخوان فک کاشته می‌شود و هر اشتباه محاسباتی در این رابطه به از بین رفتن فک یا دیگر اجزای صورت ما منجر خواهد شد.

صورت نیز یکی از اجزای حیاتی بدن ماست و نقش زیادی در ظاهر و زیبایی ما دارد. به‌ همین دلیل باید در انتخاب جراح مناسب دقت کرد و وسواس به خرج داد. ریسک‌هایی مانند تورم سینوس‌ها، ازبین‌رفتن بافت لثه و عفونت آن، لق‌بودن ایمپلنت و مسائلی از این دست می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله به شما گفتیم که چگونه می‌توان بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران را پیدا کرد. ویژگی‌هایی که ذکر شد ویژگی‌هایی مشخص هستند و می‌توان آنها را برای تمامی پزشکان حوزه دندان‌پزشکی استفاده کرد.

جراحی ایمپلنت یکی از جراحی‌های مهم حوزه دندان‌پزشکی است و به‌دلایلی که در داخل مقاله ذکر کردیم نمی‌توان از کنار آن ساده رد شد.

این جراحی حساسیت و ریسک‌های زیادی دارد و به همین خاطر ما باید بهترین پزشک ممکن را برای جراحی‌مان پیدا کنیم. ممنونیم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. امیدواریم از این مطالب بیشترین استفاده را کرده باشید.

دریافت مشاوره

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف

دکتر مصطفی عارف

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

آنچه در این مطلب خواهیم خواند

  • منظورمان از متخصص ایمپلنت کیست؟
  • چه زمانی باید به متخصص ایمپلنت دندان مراجعه کرد
  • ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت
  • چگونه می توان به یک متخصص ایمپلنت اعتماد کرد؟
  • بهترین متخصص ایمپلنت دندان
  • تاثیر و تفاوت متخصص با پزشک عمومی بر روند درمان
Call Now Button