هزینه ترمیم کامپوزیت دندان

هزینه ترمیم کامپوزیت دندان از جمله مسائلی است که برای بسیاری از متقاضیان کامپوزیت اهمیت دارد. همان‌طورکه می‌دانید کامپوزیت دندان از جمله روش‌های زیبایی و اصلاح دندان‌ها است که نسبت به سایر روش‌های مشابه قیمت مناسب‌تری دارد و از آنجایی که کامپوزیت‌ها قابلیت ترمیم دارند، بیشتر موردتوجه قرار گرفته‌اند.

حال در ادامه بررسی می‌کنیم که قیمت ترمیم کامپوزیت چگونه محاسبه می‌شود و قیمت انواع کامپوزیت برای ترمیم به چه شکل است؟!

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

قیمت انواع کامپوزیت برای ترمیم

کیفیت مواد مصرفی و برندهای مربوط به هر کامپوزیت از دلایل اصلی اختلاف قیمت است. مسلما هرچه برند و مواد مصرفی بهتر باشد، هزینه ترمیم کامپوزیت نیز بیشتر می‌شود، چراکه ماده مورداستفاده برای ترمیم گران‌تر است.

قیمت انواع کامپوزیت برای ترمیم

البته قیمت تمام شده برای کامپوزیت به دستمزد پزشک نیز بستگی دارد، پس برای مطلع شدن از قیمت نهایی باید کلینیک موردنظر خود را انتخاب کنید تا بتوانید در ادامه از قیمت قطعی مطلع شوید.

حال برای آنکه بتوانید هزینه‌ی ترمیم کامپوزیت دندان را محاسبه کنید، در ادامه به بررسی قیمت هر واحد کامپوزیت می‌پردازیم، اما باید این نکته را درنظر داشته باشید که هزینه‌ی ترمیم با هزینه‌ی اولیه متفاوت است و دندان‌پزشک با توجه به میزان آسیب‌دیدگی و مقدار ماده‌ای که برای ترمیم استفاده می‌کند، هزینه را مشخص خواهد کرد.

برای اطلاع از هزینه اولیه کامپوزیت دندان میتوانید مقاله قیمت کامپوزیت دندان را مطالعه کنید.

حال در ادامه قیمت کامپوزیت‌های مختلف را بررسی خواهیم کرد تا از قیمت‌های حدودی و تقریبی مطلع شوید.

قیمت کامپوزیت آلمانی

کامپوزیت‌های آلمانی، از بهترین و مرغوب‌ترین مواد ساخته شده‌اند و اکثر داوطلبان درخواست این نوع از کامپوزیت را دارند. کامپوزیت‌های آلمانی از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند و دندان‌پزشک می‌تواند به‌راحتی به فرم‌دهی آن‌ها بپردازد.

این کامپوزیت به‌ندرت دچار مشکل می‌شود، اما اگر آسیبی نیز به آن وارد شود، می‌توانید با خیال راحت آن را ترمیم کنید. در رابطه با قیمت باید گفت که قیمت این کامپوزیت در سال 1401 بین یک میلیون تا یک میلیون و پانصد هزار تومان درنظر گرفته شده است و هزینه‌ی استفاده از آن برای ترمیم به موارد دیگر بستگی خواهد داشت.

قیمت کامپوزیت سوئیسی

برندهای سوئیسی نیز از محبوب‌ترین برندهای کامپوزیت دندان محسوب می‌شوند که سارمکو یکی از آن‌ها است. این شرکت کامپوزیت‌های میکروهیبرید را به بازار ارائه داده که از ماندگاری و طول‌عمر بالایی برخوردار هستند.

برند اشترومن از دیگر برندهای سوئیسی باکیفیت است که دوام و طول‌عمر بالایی دارد. کامپوزیت‌های سوئیسی بین هشتصد هزارتومان تا یک میلیون پانصد هزارتومان هزینه دارند و می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

قیمت کامپوزیت آمریکایی

شرکت‌های آمریکایی از بهترین تولیدکننده‌های کامپوزیت دندان هستند و محصولات آن‌ها از کیفیت خوبی برخوردارند. از میان برندهای مختلف آمریکایی، برند بیسکو یکی از بهترین برندها است، زیرا این شرکت از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها استفاده می‌کند و محصولات آن از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

برندهای آمریکایی به‌دلیل کیفیت بالا قیمت نسبتا بالاتری نیز دارند و مسلما هزینه ترمیم کامپوزیت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت کامپوزیت ژاپنی

کامپوزیت‌های ژاپنی انواع مختلفی دارند و از آنجایی که دارای طیف رنگی خوب، تنوع بالا و کیفیت مناسب هستند بسیار موردتوجه قرار گرفته‌اند. از بهترین و شناخته‌شده‌ترین برندهای ژاپنی می‌توان به کامپوزیت‌هایی چون گرادیا، جیانیال، توکویاما و کوراری اشاره کرد.

این کامپوزیت‌ها به‌ازای هر واحد قیمتی برابر با یک میلیون تا یک میلیون پانصد هزارتومان دارند و می‌توانند انتخاب خوبی باشند.

قیمت کامپوزیت کره‌ای

برندهای کره‌ای بعد از برندهای آلمانی بهترین کامپوزیت‌ها را تولید کرده‌اند و این محصولات موردتوجه دندان‌پزشک‌ها و بیماران واقع شده‌اند. این کامپوزیت‏ها در مقایسه با کامپوزیت‌های سوئیسی و آمریکایی از قیمت بهتری برخوردار هستند و شما می‌توانید برای هر واحد از آن‌ها هزینه‌ای بین هشتصد هزار تومان تا یک میلیون و دویست هزار تومان را بپردازید.

هزینه ترمیم کامپوزیت با محصولات کره‌ای نیز می‌تواند به‌صرفه و مناسب باشد.

قیمت کامپوزیت برزیلی

اگر به‌دنبال کامپوزیتی هستید که کیفیت و زیبایی را برای شما به همراه داشته باشد، کامپوزیت‌های برزیلی بهترین انتخاب خواهند بود. این کامپوزیت‌ها ماندگاری بالایی دارند و از سازگاری بالایی نیز برخوردار هستند و می‌توانند یکی از انتخاب‌های مناسب برای انجام کامپوزیت باشند.

در رابطه با قیمت کامپوزیت برزیلی نیز باید گفت هر واحد از این کامپوزیت بین یک میلیون و دویست هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان قیمت دارد و قیمت ترمیم کامپوزیت نیز با توجه به این قیمت تعیین خواهد شد.

اگر همچنان این سوال برای شما وجود دارد که کدام کامپوزیت برای شما مناسب تر است میتوانید مقاله بهترین نوع کامپوزیت دندان را مطالعه کنید.

قیمت ترمیم کامپوزیت چگونه محاسبه می‌شود؟

همان‌طورکه گفته شد، هر یک از برندهای کامپوزیت با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، از قیمت متفاوتی نیز برخوردار هستند. حال در رابطه با محاسبه هزینه ترمیم کامپوزیت نیز باید گفت که دندان‌پزشک میزان آسیب‌دیدگی کامپوزیت را بررسی می‌کند و با توجه به شرایطی که وجود دارد، ترمیم کامپوزیت را انجام می‌دهد.

قیمت ترمیم کامپوزیت دندان چگونه محاسبه میشود

قیمت نهایی به مقدار کامپوزیتی که مورداستفاده قرار می‌گیرد و نوع و شرایط دندان شما بستگی دارد، بنابراین توصیه می‌شود در صورت بروز مشکل با دندان‌پزشک خود مشورت کنید تا هزینه‌ی نهایی مشخص شود.

جمع‌بندی

هزینه ترمیم کامپوزیت موضوعی نیست که بتوان درباره‌ی آن نظر قطعی داد، زیرا به فاکتورهای مختلفی وابسته است. از همین رو شما باید حتما به دندان‌پزشکی مراجعه کنید تا پزشک بررسی‌های لازم را انجام دهد و هزینه‌ی ترمیم را به شما بگوید.

حال اگر شما به‌دنبال بهترین دکتر کامپوزیت دندان در کرج هستید که خدمات ترمیم کامپوزیت را برای شما انجام دهد، ما به شما کلینیک دکتر عارف را پیشنهاد می‌دهیم. در این مجموعه بهترین پزشک‌ها مشغول به فعالیت هستند و از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد استفاده می‌کنند و می‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد.

سوالات متداول

هزینه ترمیم کامپوزیت براساس میزان ناهنجاری که وجود دارد تعیین می‌شود، زیرا مقدار ناهنجاری می‌تواند در مقدار مواد مصرفی برای ترمیم تاثیرگذار باشد.

تعداد دندان‌هایی که نیاز به ترمیم دارند، روشی که برای ترمیم مورداستفاده قرار می‌گیرد و میزان کاری که روی دندان‌های شما انجام می‌شود در هزینه ترمیم کامپوزیت نقش دارند.

معمولا اکثر بیمه‌ها چنین پوششی را ندارند، زیرا کامپوزیت یکی از درمان‌های زیبایی محسوب می‌شود، اما شما می‌توانید در این باره با بیمه خود صحبت کنید تا مطمئن شوید.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

اطلاعات خود را درباره کامپوزیت دندان افزایش دهید

نتیجه‌ای پیدا نشد.

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button