روش بلیچینگ دندان

از میان راه‌های مختلفی که برای زیباسازی لبخند و دندان‌ها وجود دارد، روش بلیچینگ دندان را می‌توان بهترین، ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه در نظر گرفت. همان‌طور که می‌دانید برای سفید کردن دندان‌ها سه راه پیش روی شما قرار دارد؛

روش اول لمینت کامپوزیتی، روش دوم لمینت سرامیکی و روش سوم بلیچینگ دندان است.

هر کدام از این راه‌ها شرایط و خصوصیات مخصوص به خود را دارند، اما به‌طورکلی می‌توان گفت بدون ریسک‌ترین راه سفید کردن دندان بلیچینگ است، زیرا بدون آنکه نیازی به تراشیدن سطح دندان‌ها باشد، دندان‌پزشک آن‌ها را سفیدتر می‌کند و لکه‌های زرد روی دندان‌ها را از بین می‌برد.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد علاقه شما چیست؟(ضروری)

بلیچینگ دندان چیست؟

همان‌طور که گفته شد راه‌های سفید کردن دندان بسیار متنوع است، اما از میان آن‌ها ما تصمیم داریم به روش بلیچینگ دندان بپردازیم.

نکته‌ای که باید پیش از هر چیزی به آن اشاره کنیم این است که بلیچینگ دندان نمی‌تواند به طور کامل رنگ دندان‌ها را تغییر دهد و استفاده از این روش تنها باعث می‌شود که رنگ دندان‌ها نسبت به قبل کمی روشن‌تر و شفاف‌تر شود.

بلیچینگ دندان چیست

مسلما می‌دانید که با افزایش سن یا مصرف برخی از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها مانند چای و قهوه به‌طور مداوم رنگ دندان‌ها در مرور زمان تغییر می‌کند یا برای مثال افرادی که سیگار می‌کشند پس از مدتی متوجه زرد شدن رنگ دندان‌های خود می شوند.

گاهی اوقات ممکن است لکه‌هایی نیز در سطح دندان‌ها ایجاد شود که این لکه‌ها به دلیل مصرف برخی آنتی‌بیوتیک‌ها یا داروهای دیگر هستند. تمام این موارد باعث می‌شوند که زیبایی دندا‌ن‌ها از بین برود و اعتماد به نفس فرد پایین بیاید. از همین رو بسیاری از افراد به دنبال راه‌های سفید کردن دندان هستند.

حال اگر شما از دسته افرادی هستید که دندان‌های صاف و مرتب دارید و تنها مشکلی که به آن دچار هستید زرد شدن دندان‌ها است، بهترین روش سفید کردن دندان برای شما روش بلیچینگ دندان خواهد بود.

بلیچینگ یک ماده سفیدکننده است که در ترکیبات خود پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید دارد. زمانی که دندان‌پزشک از این ماده برای سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌کند، این ترکیبات به مینای دندان نفوذ خواهند کرد و باعث سفید شدن دندان‌ها و از بین رفتن لکه‌ها خواهند شد.

چنانچه قصد دارید بدانید که درمان بلیچینگ برای سن شما مناسب است یا نه میتوانید مقاله بلیچینگ برای چه سنی مناسب است را مطالعه کنید.

نحوه انجام بلیچینگ

تا به اینجا متوجه شدیم که روش بلیچینگ چیست. حال شاید برای شما در رابطه با نحوه انجام بلیچینگ سوال پیش آید که در رابطه با این موضوع باید گفت در ابتدا شما به کلینیک دندان‌پزشکی مراجعه می‌کنید تا دندان‌پزشک دندان‌های شما را بررسی کند و تشخیص دهد که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام بلیچینگ هستید یا خیر!

نحوه انجام بلیچینگ دندان

پس از بررسی‌های لازم اگر دندان‌پزشک تشخیص داد که دندان‌های شما برای انجام بلیچینگ مناسب هستند یک محافظ پلاستیکی یا یک ژل مخصوص را روی لثه‌های شما قرار می‌دهد؛ دلیل این کار محافظت از لثه‌ها در برابر مواد شیمیایی بلیچینگ است.

همچنین باید گفت قبل از انجام این کارها از دندان‌های شما قالب‌گیری می‌شود و سپس آن را به لابراتوری ارسال می‌کنند تا آماده شود. پس از آماده شدن قالب از آن برای انجام بلیچینگ دندان‌ها استفاده می‌کنند، به‌طوری‌که آن را روی دندان‌ها قرار می‌دهند و سپس ماده سفیدکننده که غلظت‌های متفاوتی دارد را روی دندان‌ها می‌ریزند.

دقت داشته باشید که اگر بلیچینگ در کلینیک دندان‌پزشکی انجام شود به دو صورت خواهد بود؛ روش اول بلیچینگ دندان با لیزر و روش دوم بلیچینگ دندان بدون لیزر است.

بلیچینگ با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

همان‌طورکه گفته شد، نحوه بلیچینگ دندان در کلینیک‌های دندان‌پزشکی به دو صورت است که تصمیم داریم در این بخش یکی از روش‌های آن یعنی بلیچینگ با لیزر را بررسی کنیم‌.

در رابطه با این موضوع باید گفت بلیچینگ با لیزر از جدیدترین و پیشرفته‌ترین راه‌های سفید کردن دندان است که توسط دندان‌پزشک در کلینیک‌ها انجام می‌شود.

بلیچینگ دندان با لیزر

برای انجام این روش دندان‌پزشک یک ژل سفیدکننده غلیظ را روی دندان‌های فرد متقاضی قرار می‌دهد و سپس با استفاده از لیزر این ژل را گرم می‌کند و همین فرایند باعث می‌شود که زردی دندان‌ها از بین برود.

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که این روش ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد، اما باید گفت این چنین نیست و سفید کردن دندان‌ها با لیزر به دستگاه‌هایی که قدرت بالایی دارند نیازی ندارد و دندان‌های شما طی این فرآیند آسیب نمی‌بینند و فقط زردی‌ها و لکه‌های روی دندان‌ها از بین خواهند رفت.

در رابطه با هزینه بلیچینگ دندان با لیزر باید گفت این روش نسبت به سایر روش‏های سفید کردن دندان ارزان‌تر است، اما نمی‌توان هزینه‌ی دقیق آن را مشخص کرد، زیرا این موضوع به فاکتورهای مختلفی وابسته است.

چنانچه قصد دارید فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت بلیچینگ دندان را بدانید پیشنهاد میکنیم مقاله قیمت بلیچینگ کردن دندان را مطالعه کنید.

برای مثال کلینیکی که شما برای انجام بلیچینگ انتخاب می‌کنید از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند در هزینه انجام روش بلیچینگ دندان موثر باشد.

از همین رو ما به شما انجام بهترین راه سفید کردن دندان، یعنی بلیچینگ را در کلینیک دکتر عارف پیشنهاد می‌دهیم. در این مجموعه افرادی مشغول به فعالیت هستند که تجربه بسیار بالایی دارند و می‌توانند بهترین خدمات را به شما ارائه دهند.

نکته مهمی که درباره‌ی این کلینیک وجود دارد، این است که تمام خدمات با بهترین قیمت انجام می‌شوند و شما می‌توانید با پرداخت هزینه‏ای مناسب دندان‌های سفید و زیبا داشته باشید.

روش بلیچینگ دندان در منزل

 تا به اینجا در رابطه با بهترین روش سفید کننده دندان یعنی بلیچینگ در کلینیک صحبت کردیم، اما لازم است بدانید که این روش در منزل نیز قابل انجام است. حال تصمیم داریم در ادامه در رابطه با بلیچینگ دندان در خانه صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم.

روش بلیچینگ دندان در منزل

در رابطه با روش بلیچینگ دندان در خانه باید گفت این روش بلیچینگ دندان زیر نظر دندانپزشک و توسط خود فرد در محیط خانه انجام می‌شود. برای انجام این راه سفید کردن دندان از یک ماده مخصوص استفاده می‌شود، اما باید بدانید که نوع ماده مورد استفاده در این روش با ماده‌ای که در مطب توسط خود دندان‌پزشک استفاده می‌شود تفاوت دارد.

برای انجام بلیچینگ دندان در منزل، لازم است که دندان‌پزشک از دندان‌های شما قالب‌گیری کند و آن را به لابراتوری بفرستد تا نایت گارد مخصوص دندان‌های شما ساخته شود. ماده‌ی موردنظر برای بلیچینگ درون نایت گارد ریخته می‌شود تا زمانی که فرد از آن استفاده می‌کند، این ماده روی دندان‌ها قرار گیرد.

فرد باید از این قالب در طی روز یک الی شش ساعت استفاده کند. دقت داشته باشید که روش بلیچینگ در خانه نیاز به صبر و حوصله دارد، زیرا برای تکمیل شدن این فرایند به یک الی دو هفته زمان نیاز خواهد بود.

این نکته را درنظر داشته باشید که قالب نایت گارد تنها قابل استفاده برای یک فک است و شما می‌توانید تنها آن را روی یکی از فک‌ها قرار دهید. از همین رو اگر شما زمان و حوصله‌ی کافی برای صبر کردن ندارید، توصیه می‌شود از روش بلیچینگ دندان در کلینیک استفاده کنید.

جمع‌بندی

همان‌طورکه مطالعه کردید، در این مقاله به بررسی طریقه بلیچینگ دندان در کلینیک و منزل پرداختیم و هرآنچه باید درباره‌ی این روش بدانید را نیز در اختیارتان قرار دادیم. اکنون شما می‌توانید با اطلاعاتی که دارید در رابطه با انجام روش بلیچینگ دندان بهترین تصمیم را بگیرید.

یکی از بهترین گزینه ها برای بلیچینگ دندان در کرج کلینیک دندان پزشکی دکتر عارف می باشد. برای ارتباط و دریافت مشاوره رایگان با مشاوران عارف کلینیک فرم زیر را پر کنید تا در سریع زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

سوالات متداول

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد علاقه شما چیست؟(ضروری)

اطلاعات خود را درباره بلیچینگ دندان افزایش دهید

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست