مقالات

قیمت هیلینگ ایمپلنت

قیمت هیلینگ ایمپلنت

قیمت هیلینگ ایمپلنت موضوع مهمی است که متقاضیان ایمپلنت دندان باید نسبت به آن اطلاعات کافی داشته باشند. همان‌طورکه می‌دانید، هیلینگ ایمپلنت یک قطعه فلزی و گنبدی شکل است که به ایمپلنت وصل می‌شود و بر لثه تاثیر می‌گذارد.

هیلینگ‌های ایمپلنت معمولا در ارتفاع 2 الی 10 میلی‌متری ساخته می‌شوند و از لحاظ طول و قطر بایکدیگر متفاوت هستند.

قیمت هیلینگ ایمپلنت

قیمت هیلینگ ایمپلنت موضوع مهمی است که متقاضیان ایمپلنت دندان باید نسبت به آن اطلاعات کافی داشته باشند. همان‌طورکه می‌دانید، هیلینگ ایمپلنت یک قطعه فلزی و گنبدی شکل است که به ایمپلنت وصل می‌شود و بر لثه تاثیر می‌گذارد.

هیلینگ‌های ایمپلنت معمولا در ارتفاع 2 الی 10 میلی‌متری ساخته می‌شوند و از لحاظ طول و قطر بایکدیگر متفاوت هستند.

کاربرد هیلینگ ایمپلنت چیست؟

هیلینگ ایمپلنت از مهم‌ترین تجهیزاتی است که در این درمان مورداستفاده قرار می‌گیرد، زیرا مانع از ورود باکتری و اجسام خارجی در پایه ایمپلنت می‌شود. البته هیلینگ ایمپلنت مزایای دیگری نیز دارد که می‌توان به سالم نگه داشتن ایمپلنت و بافت لثه اشاره کرد.

کاربرد هیلینگ ایمپلنت چیست

همچنین باید اشاره کرد هیلینگ به‌گونه‌ای است که فرم و شکل لثه را زیبا نگه می‏دارد و باعث می‌شود که ایمپلنت مانند دندان طبیعی به‌نظر برسد. این قطعه از رشد لثه به روی ایمپلنت نیز جلوگیری می‌کند.

قیمت هیلینگ ایمپلنت به چه عواملی بستگی دارد؟

از متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای متقاضیان ایمپلنت دندان پیش می‌آید، می‏توان به این مورد که قیمت هیلینگ ایمپلنت به چه عواملی بستگی دارد اشاره کرد.

در رابطه با این موضوع باید گفت قیمت ایمپلنت وابسته با فاکتورهای مختلفی است و دندان‌پزشک براساس این فاکتورها قیمت نهایی این مرحله از درمان را مشخص می‌کند. حال در ادامه به بررسی این فاکتورها می‌پردازیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

قیمت هیلینگ ایمپلنت به چه عواملی بستگی دارد

متریال مورداستفاده در هیلینگ ایمپلنت: برای ساخت هیلینگ‌های ایمپلنت از مواد و متریال‌های مختلف استفاده می‌شود؛ حال هرچه این مواد و متریال باکیفیت‌تر و مرغوب‌تر باشند، قیمت هیلینگ ایمپلنت نیز بیشتر خواهد بود.

از جمله موادی که با آن‌ها هیلینگ ایمپلنت ساخته می‌شود می‌توان به فلز تیتانیوم، زیرکونیا و پلی‌اکسید متیلن اشاره کرد.

تعداد مراحل انجام هیلینگ ایمپلنت: از دیگر عواملی که می‌تواند باعث تغییر هزینه هیلینگ ایمپلنت شود، باید به تعداد مراحل لازم برای آن اشاره کرد.

در رابطه با این موضوع باید گفت هیلینگ معمولا یک درمان دو مرحله‌ای است، اما گاهی‌اوقات با توجه به شرایطی که وجود دارد، دندان‌پزشک تعداد مراحل درمان را کمتر یا بیشتر می‌کند. بنابراین قیمت هیلینگ ایمپلنت نیز براساس تعداد این مراحل تعیین خواهد شد.

استفاده از کارت تخفیف دندانپزشکی: برخی از افراد برای انجام خدمات دندان‌پزشکی خود از کارت‌های تخفیف استفاده می‌کنند. حال اگر شما از دسته افرادی باشید که این کارت‌ها را در اختیار دارید، می‌توانید از هزینه هیلینگ ایمپلنت به مقدار قابل‌توجهی بکاهید.

دستمزد دندان‌پزشک: مسلما دستمزدی که دندان‏پزشک‌ها برای انجام هیلینگ ایمپلنت دریافت می‌کنند، یکسان نیست. برای مثال دستمزد یک متخصص ایمپلنت نسبت به یک دندان‌پزشک عمومی بیشتر است، البته این نکته را درنظر داشته باشید که یک متخصص ایمپلنت از مهارت و تجربه‌ی بیشتری برخوردار است و مسلما می‌تواند درمان را در بهترین کیفیت و حالت برای شما انجام دهد.

پوشش هزینه با بیمه: از دیگر مواردی که می‌تواند در قیمت هیلینگ ایمپلنت تاثیرگذار باشد، باید به پوشش هزینه این درمان توسط بیمه اشاره کرد. برخی از بیمه‌های تکمیلی به‌گونه‌ای هستند که بخشی از هزینه هیلینگ ایمپلنت را پوشش می‌دهند، در نتیجه فرد باید هزینه‌ی کمتری را بپردازد. حال برای آنکه متوجه شوید آیا بیمه‌ی شما نیز چنین پوششی را دارد یا خیر باید با بررسی‌های لازم را انجام دهید.

شهر و منطقه: شهر و منطقه‌ای که شما در آن این درمان را انجام می‌دهید نیز بر هزینه تاثیر دارد. مسلما شهرهای کوچک‌تر هزینه‌ی کمتری را نسبت به شهرهای بزرگتر دریافت می‌کنند،

بنابراین کلینیک دندان‌‌پزشکی که برای انجام هیلینگ ایمپلنت انتخاب می‌کنید در قیمت این درمان تاثیر دارد.

هیلینگ ایمپلنت را کجا انجام دهیم؟

همان‌طورکه گفته شد، انتخاب کلینیک دندان‌پزشکی بر هزینه‌ی این درمان تاثیر قابل‌توجهی دارد. از همین رو بسیاری از افراد با این سوال مواجه هستند که درمان هیلینگ ایمپلنت را کجا انجام دهند؟ در پاسخ به این سوال ما به شما عارف کلینیک را پیشنهاد می‌دهیم.

این مجموعه علاوه‌برآنکه محیطی صمیمانه و دل‌نشین دارد، از بهترین کادر درمان نیز برخوردار است. در این مجموعه دندان‌پزشک‌هایی مشغول به فعالیت هستند که بالاترین تجربه را دارند و بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند.

همچنین هزینه انجام تمامی خدمات دندان‌پزشکی در این مجموعه مناسب است و شما می‌توانید با خیال راحت این کلینیک را انتخاب کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله در رابطه با قیمت هیلینگ ایمپلنت دندان صحبت کردیم و فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه را نیز مورد بررسی قرار دادیم. همچنین متوجه شدیم که انتخاب کلینیک و دندان‌پزشک نیز بر این هزینه تاثیر دارند.

از همین رو عارف کلینیک را به شما معرفی کردیم، حال اگر شما در رابطه با هزینه هیلینگ ایمپلنت سوال دارید، می‌توانید اطلاعات خودتان را در فرم زیر وارد کنید تا مشاوران عارف کلینیک با شما تماس بگیرند و به شما مشاوره رایگان بدهند.

سوالات متداول

قیمت هیلینگ ایمپلنت 1403 چقدر است؟

در رابطه با قیمت هیلینگ ایمپلنت 1403 نمی‌توان قیمت دقیقی را اعلام کرد، زیرا این موضوع به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، بنابراین شما باید در رابطه با این موضوع با کلینیک و دندان‌پزشک خود مشورت کنید.

مواد غذایی ممنوع بعد از هیلینگ ایمپلنت چیست؟

از مصرف مواد غذایی و خوراکی‌های سفت مانند سیب، پاپ کورن، گردو، بادام و … پرهیز کنید و مصرف مواد غذایی چون سوپ، آبمیوه، تخم مرغ آب‌پز و … را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

آیا امکان شل شدن و باز شدن هیلینگ ایمپلنت وجود دارد؟

بله، اگر شما مراقبت‌های لازم را به‌درستی انجام ندهید، امکان دارد هیلینگ ایمپلنت باز شود که این مشکل نشان‌دهنده‌ی ناموفق بودن درمان ایمپلنت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع میتوانید مقاله باز شدن هیلینگ ایمپلنت دندان را مطالعه کنید

دکتر مصطفی عارف

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دریافت مشاوره

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *