مقالات

لمینت دندان فاصله دار

لمینت دندان فاصله دار

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

لمینت دندان فاصله دار یکی از بهترین و شایع‌ترین روش‌ها برای از بین بردن فاصله بین دندان‌ها است. دیاستم یا فاصله بین دندان‌ها از جمله مشکلاتی است که بسیاری از افراد به ویژه کودکان آن را تجربه می‌کنند.

در واقع می‌توان گفت که این مشکل در کودکان و در سن رشد یک موضوع نرمال و طبیعی است و 98 درصد مواقع این فاصله ایجاد شده خود به خود بسته می‌شود. اما اگر این فاصله بنا به هردلیلی بسته نشود یا به‌شکل ناگهانی ایجاد شود، باید نسبت به درمان و بستن این فاصله اقدام کرد.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”25″][vc_column_text]

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

[/vc_column_text]

درمان مدنظر شما کدام است؟(ضروری)
[ultimate_spacer height=”25″][vc_column_text]

دلیل ایجاد فاصله بین دندان‌ها

گاهی‌اوقات ایجاد فاصله در دوران کودکی اتفاق می‌افتد که این موضوعی شایع و طبیعی است، اما برخی از مواقع عوامل دیگری در ایجاد این فاصله نقش دارند که در ادامه به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت تا با آن‌ها آشنا شوید.

دلایل ایجاد فاصله بین دندان ها

مکیدن انگشت‌ها:

مکیدن انگشت‌ها و شست یکی از عادت‌های بد در کودکان و گاه بزرگسالان است که با مشکلات مختلفی همراه خواهد بود. اوربایت یکی از مشکلات شایع است که با مکیدن انگشت رخ می‌دهد، اما اگر این کار به طور مکرر انجام شود می‌تواند با ایجاد فاصله بین دندان‌ها نیز همراه باشد.

زبان زدن به پشت دندان‌ها:

یکی دیگر از کارهایی که معمولا افراد انجام می‌دهند، این است که با زبان خود به پشت دندان‌ها فشار وارد می‌کنند و این کار را معمولا با دندان‌های فک بالا انجام می‌دهند؛ باید گفت انجام این کار مانع از بسته شدن فاصله بین دندان‌ها خواهد شد و می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دلایل برای ایجاد این مشکل باشد.

بهم فشردگی دندان‌ها:

برخی از افراد دهان و فک کوچکی دارند و دندان‌هایی که داخل دهان این افراد رشد می‌کنند نسبتا بزرگ هستند و همین موضوع باعث می‌شود که دندان‌ها بهم فشار وارد کنند؛ همین بی‌نظمی و فشار می‌تواند باعث ایجاد فاصله بین دندان‌ها شود.

وراثت:

یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد فاصله بین دندان‌ها، وراثت است. بنابراین این دست از افراد باید به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند تا بررسی‌های لازم صورت گیرد و مشخص شود که دلیل ایجاد فاصله بین دندان‌ها ارثی است یا خیر!

اهمیت بستن فاصله‌ی بین دندان‌ها

بستن فاصله‌ی بین دندان‌ها اهمیت دارد، زیرا در غیر این صورت، علاوه‌برآنکه زیبایی لبخند شما را می‌گیرد، مشکلات دیگری را نیز به‌وجود می‌آورد که این مشکلات عبارتند از:

  • دهان به‌دلیل تجمع موادغذایی و باکتری در فاصله ایجاد شده بوی بد پیدا می‌کند.
  • احتمال صدمه دیدن دندان‌ها افزایش پیدا می‌کند.
  • احتمال ابتلا به مشکلات لثه بیشتر می‌شود.
  • ممکن است فرد هنگام جویدن غذا با اختلال مواجه شود.
  • امکان ساییدگی دندان‌ها بیشتر می‌شود.

روش‌های بستن فاصله‌ی میان دندان‌ها

زمانی‌که متوجه فاصله میان دندان‌های خود شدید، سریعا به متخصص مراجعه کنید تا اقدامات لازم صورت گیرد، زیرا در غیر این صورت مشکلات دیگری بروز پیدا خواهد کرد.

روش های بستن فاصله ی بین دندان ها

در رابطه با روش‌های بستن فاصله میان دندان‌ها باید گفت که روش‌های مختلفی وجود دارد؛ برای مثال ارتودنسی یکی از شایع‌ترین روش‌های درمان است، اما از آنجایی که این درمان به زمان طولانی برای نتیجه نیاز دارد و همچنین سختی بیشتری خواهد داشت بسیاری از افراد آن را انتخاب نمی‌کنند.

البته جز ارتودنسی روش‌های بهتر و سریعتری نیز برای درمان بستن فاصله‌ی بین دندان‌ها وجود دارد که می‌توان به لمینت دندان فاصله دار اشاره کرد. این درمان علاوه‌برآنکه فاصله‌ی ایجاد شده میان دندان‌ها را از بین می‌برد، دیگر مشکلاتی را چون شکسته بودن، پوسیده بودن و … را نیز پوشش می‌دهد.

مزایای لمینت دندان فاصله دار

همان‌طورکه گفته شد، لمینت دندان فاصله دار یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن فاصله بین دندان‌ها است. این روش مزایای مختلفی نیز دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

ماندگاری بالا:

وجود فاصله میان دندان‌ها و عدم درمان آن می‌تواند منجر به پوسیدگی دندان شود، اما با انجام لمینت می‌توان جلوی چنین مشکلی را گرفت.

از طرفی لمینت تا 15 سال ماندگاری دارد، بنابراین شما می‌توانید بدون نگرانی از خراب شدن و دچار مشکل شدن لمینت، از آن برای برطرف کردن فاصله میان دندان‌ها استفاده کنید.

ساده و بی‌درد بودن:

یکی دیگر از مزایای این درمان که می‌توان به آن اشاره کرد، ساده و بدون درد بودن آن است. نحوه لمینت دندان های فاصله دار به این شکل است که دندانپزشک در ابتدا قالبگیری را انجام می‌دهد و سپس آن را به لابراتوار می‌فرستد تا لمینت مناسبی برای شما ساخته شود.

سپس لمینت شما روی دندان نصب خواهد شد و این پروسه هیچ درد و سختی را به همراه نخواهد داشت.

عدم نیاز به بی‌حسی و بی‌هوشی:

اگر تمام دندان‌های شما سالم باشد، دندانپزشک بدون آنکه به درمان دیگری نیاز باشد، نصب لمینت را بدون نیاز به بی‌حسی و بی‌هوشی انجام می‌دهد. همچنین باید گفت روند درمان نیز بسیار کوتاه است و نهایت طی دو جلسه انجام می‌شود.

معایب لمینت دندان فاصله دار

تابه‌اینجا در رابطه با مزایای لمینت دندان فاصله دار صحبت کردیم، اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم، این است که درمان لمینت برای دندان‌های فاصله دار نیز مانند هر روش دیگری علاوه‌بر مزایا از معایبی نیز برخوردار است.

برای مثال یکی از معایبی که می‌توان به آن درباره‌ی لمینت دندان فاصله دار اشاره کرد، این است که از این درمان می‌توان تنها برای دندان‌های جلو استفاده کرد و اگر دندان‌های عقبی از یکدیگر فاصله داشته باشند، باید به سراغ درمانی دیگر رفت.

همچنین لمینت بعد از گذشت 15 سال نیاز به ترمیم یا تعویض دارد که این موضوع نیز یکی از معایب این درمان محسوب می‌شود.

معایب لمینت دندان فاصله دار

جمع‌بندی

همان‌طورکه متوجه شدید، لمینت دندان فاصله دار یکی از بهترین روش‌ها برای بستن و از بین بردن فاصله‌ی میان دندان‌ها است. از همین رو اگر شما دچار چنین مشکلی هستید، باید سریعا به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید تا پیش از بروز هر مشکلی، فاصله‌ی بین دندان‌ها بسته شود.

مجموعه دندانپزشکی دکتر عارف از جمله مجموعه‌هایی است که این درمان را با بالاترین کیفیت برای شما انجام خواهد داد. بنابراین اگر شما سوالی درباره‌ی این درمان دارید، می‌توانید اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا مشاوران عارف کلینیک با شما تماس بگیرند و به سوالات شما به‌طور رایگان پاسخ دهند.

سوالات متداول

[/vc_column_text][vc_tta_accordion][vc_tta_section title=”آیا می‌توان فاصله‌ی دندان‌های عقبی را با لمینت از بین برد؟”][vc_column_text]

خیر؛ لمینت دندان فاصله دار تنها برای دندان‌های جلویی قابل استفاده است و برای بستن فاصله دندان‌های عقبی باید از روش‌های دیگری چون ارتودنسی استفاده کرد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه لمینت دندان های فاصله دار چقدر است؟”][vc_column_text]

برای تعیین هزینه لمینت دندان های فاصله دار باید به فاکتورهای مختلفی توجه داشت؛ برای مثال شرایط دندان، نوع و برند لمینت، مهارت دندانپزشک و … همگی از جمله فاکتورهایی هستند که می‌توانند در تعیین قیمت این درمان اثر داشته باشند.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”آیا نبستن فاصله‌ی بین دندان‌ها باعث بروز مشکل می‌شود؟”][vc_column_text]

بله؛ عدم توجه به این مشکل می‌تواند باعث افزایش احتمال آسیب دیدن دندان‌ها و لثه را به همراه داشته باشد و باعث بوی بد دهان و اختلال در جویدن شود. از همین رو توصیه می‌شود نسبت به رفع این مشکل بی‌توجه نباشید تا مشکل جدی سلامت دندان‌های شما را تهدید نکند.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][ultimate_spacer height=”25″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/6″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”2/3″][vc_column_text]

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

[/vc_column_text]

درمان مدنظر شما کدام است؟(ضروری)
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/6″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][ultimate_spacer height=”25″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

اطلاعات خود را درباره لمینت دندان افزایش دهید

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][ultimate_spacer height=”30″][us_carousel taxonomy_category=”dental-laminate” items_quantity=”6″ items_layout=”1770″ carousel_dots=”1″ carousel_fade=”1″ carousel_autoplay=”1″][ultimate_spacer height=”30″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_sharing providers=”twitter,linkedin,whatsapp,telegram” type=”outlined” align=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” content_placement=”middle”][vc_column width=”1/4″][us_image image=”1645″ align=”center” size=”full”][ultimate_spacer height=”20″][vc_column_text]

دکتر مصطفی عارف

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *