قیمت فیکسچر ایمپلنت

قیمت فیکسچر ایمپلنت‌، روی هزینه کلی کاشت ایمپلنت تاثیر گذار است زیرا حکم ریشه را برای ایمپلنت‌ دارد و یکی از قطعات مهم آن می باشد. ایمپلنت های دندانی که به معنای کاشت دندان می باشند، امروزه در دندانپزشکی جایگاه بسیاری از درمان های دیگر را نیز گرفته اند.

شاید قدیم تر ها اگر دندانی خراب می شد، آن را ابتدا عصب کشی می کردند، سپس جراحی لثه انجام می دادند، بعد روی آن تاج مصنوعی و سپس  روکش می گذاشتند تا بتوان دندان را مجدد احیا کرد.

اما امروزه دیگر به ندرت این درمان ها انجام می شود. درمانی که بیشتر استفاده می شود  این است که دندان را خارج می کنند و جای همان دندان یک ریشه فلزی یا  فیکسچر برای بیمار کاشته می شود.

این فیکسچر که حکم ریشه ایمپلنت را دارد، عامل اصلی و پایه ایمپلنت می باشد. کیفیت این فیکسچر و کیفیت آن در برقراری پیوند با استخوان، عامل تعیین کننده در مدت زمانی است که ایمپلنت‌ برای شما سرویس دهی می کند.

در این مقاله می خواهیم با یکدیگر به بررسی قیمت انواع فیکسچر ها و عوامل موثر در قیمت آنها بپردازیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را گرفته و از ایمپلنت خود به مدت طولانی استفاده کنیم. پس با ما همراه باشید.

عوامل موثر در قیمت فیکسچر ایمپلنت

در صنعت همیشه خوب و بد یا خوب و بهتر وجود دارد. یکی از عوامل  تعیین کننده قیمت فیکسچر، تکنولوژی ساخت باشد.  از دیگر عوامل می تواند به محل تولید ایمپلنت اشاره کرد.

عوامل موثر در قیمت فیکسچر ایمپلنت

البته این موضوع بیشتر بیزینسی است تا درمانی اما شرکتی که هزینه های تمام شده آن به هر دلیلی بیشتر باشد، احتمال آنکه هزینه فیکسچر های آن بیشتر باشد نیز، بسیار زیادتر است.

در کشور ما، با توجه به اینکه اکثر ایمپلنت ها به صورت وارداتی هستند و به دلار خریداری می شود، احتمال دارد  نوسانات نرخ دلار بر این گونه از ایمپلنت ها تاثیر گذار باشد.

همانطور که گفتیم، فیکسچر ها حکم  ریشه های فلزی برای ایمپلنت ها را دارند. ساخت این فیکسچر ها توسط دستگاه های بسیار ظریف و دستگاه های میلینگ انجام می شود که آلیاژ خاص تایتانیوم را به نحوی تراش می دهند که به شکل یک پیچ با اندازه های متفاوت باشد.

چرا که فک هر انسانی اندازه متفاوتی است. قضیه تنها تراش دادن یک قطعه تایتانیومی نمی باشد. ایمپلمت برای آنکه بتوانند آماده شوند تا در فک انسان قرار بگیرند، مراحل بسیار زیادی را در کارخانه سپری می کنند.

ابتدا ایمپلنت ها بعد از تراش وارد مرحله ای می شوند که سطح آنها با مواد مخصوصی شست و شو داده می شود. سطح ایمپلنت های متفاوت در کارخانه های مختلف به روش های مختلفی آماده می شود. بسیاری از درصد موفقیت کاشت ایمپلنت به سطح ایمپلنت‌ ها بستگی دارد.

 امروزه کارخانه های مطرح دنیا از تکنولوژی های خود برای بهینه کردن سطح ایمپلنت ها استفاده می کنند و آن را به عنوان یک راز نزد خود نگه می دارند.

بعضی از ایمپلنت‌ ها به گونه ای در این نوع از تکنولوژی پیشرفت کرده اند که ایمپلمت هوایی را تولید می کنند که می توانند حتی در مدت کوتاه دو هفته ای  بسیار خوب با استخوان پیوند برقرار کنند و تمام این اتفاقات و دستاوردها به خاطر طراحی ایمپلنت و همچنین سطح آنها می باشد.

شاید برای شما واژه سطح مقداری گنگ باشد. تصور کنید یک قطره آب در کنار یک قطره روغن نمی‌توانند با یکدیگر ترکیب شوند. ایمپلنت نیز داخل استخوان نیز که قرار می گیرد، سطح آن با سطح استخوان و خون بدن چنین حالتی را نباید پیدا کند.

ایمپلنت هایی بهتر هستند که سطح مطلوب تری دارند و می توانند بلافاصله با استخوان و خون اطراف آن پیوند برقرار کنند. یکی از عوامل بسیار مهم در قیمت گذاری فیکسچر ها، همان طراحی آنها و سطح فیکسچر می باشد.

هر چقدر تکنولوژی پیشرفته تر باشد، می تواند سطح بهتری را تولید کند و این قضیه همانند تمام کالاهای دیگر موجود در صنعت می باشد. شما می توانید این مسئله را با یک خودرو مقایسه کنید.

خودرویی که در کارخانه ای که از تکنولوژی بیشتری برخوردار است، تولید می شود و می تواند خودرویی با کیفیت تر را تولید کند، قطعا، نسبت به کارخانه ای که خودرویی با کیفیت پایین تر تولید می کند، قیمت بالاتری دارد.

فیکسچر ارزان چه عوارضی دارد؟

بسیاری از ایمپلنت ها نیز، همانند دیگر کالا های موجود در بازار، قیمت های ارزان تری را دارند. عموما این طور مرسوم شده است که می گویند هر چیز ارزانی بی حکمت نیست!

فیکسچر ارزان چه عوارضی دارد؟

در ساخت و تولید و طراحی ایمپلنت ها، مهندسان و دندانپزشکان و محققان بسیاری مشغول به کار هستند که بتوانند ایمپلنت های را تولید بکنند که کیفیت مطلوب تری از قبل داشته باشند.

همچنان شرکت ها نیز به موضوع فروش و بیزینس خود فکر می کنند سعی بر آن دارند که بتوانند با ایجاد  مزیت هایی در قیمت خود، سهم بیشتری از بازار را برای فروش فیکسچر هایشان به دست بیاورند.

اما آن چیز که باید نسبت به آن هوشیار بود، این که وقتی با یک ایمپلنت ارزانی آشنا می شویم، متوجه بشویم که ارزان بودن آن به چه علت است؟ آیا به این علت است که این ایمپلنت می خواهد با قیمت ارزان تری محصول خود را ارائه کند به هر دلیلی از کیفیت و دیگر عوامل مهم در درمان می خواهد تا به این هدف برسد یا این که بسیار حساب شده سعی می کند تا قیمت خود را در حد معقولی نگه دارد.

 در سال های قبل که دانش به این اندازه پیشرفت نکرده بود، ایمپلنت هایی شاید حضور پیدا می‌ کردند که با قیمت ارزان تر می توانستند، میزانی از سهم بازار را نصیب خود بکنند؛

اما با پیشرفت دانش دندان پزشکی و بررسی عوارض این نوع از ایمپلنت ها، عموما ایمپلنت های ارزان دیگر جایگاهی در بازار دندانپزشکی ندارند. چرا که این گونه ایمپلنت ها عوارض خاص خود را دارند و دندان و درمان به آن صورت نیست که بتوان هر بار و هر لحظه آن را انجام داد.

معمولا عموم افراد دنبال این هستند که درمان خود را یک بار اما با کیفیت انجام دهند، و لذا قیمت به عنوان فاکتور دوم و یا سوم در جراحی های این چنینی تاثیر گذار است.

البته باید بگوییم که خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، عموم شرکت های تولید کننده ایمپلنت، توانسته‌ اند قیمت خود را در حد یکدیگر نگه دارند و شاید این اختلاف تنها ۲۰ درصد در ایمپلنت ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد که آن ها به خاطر ریزه کاری های تولید آن می باشد و ایمپلنت هایی که عموما در بازار موجود می باشند و امروزه در دندان پزشکی مورد استفاده قرار میگیرند، در ۹۰ درصد موارد کیفیت مطلوبی دارند.

ما در عارف کلینیک به عنوان بهترین متخصص ایمپلنت در کرج، همواره مورد پرزنت شرکت های مختلف، برای استفاده از ایمپلنت های آنها قرار می گیریم. بازاریابان خود را می فرستند تا همانند کلینیک های دیگر از محصول آنها به عنوان نمونه استفاده شود.

اما ما ایمپلنت های خود را اینگونه انتخاب می کنیم که به مدارک علمی شرکت ها، بدون حضور بازاریاب در کلینیک توجه می کنیم و مقالات مختلف آن ها را مطالعه می کنیم. همچنین به Case study که در مورد ایمپلنت انجام شده است، می پردازیم.

Case study به معنای مطالعه موردی در خصوص افرادی که آن ایمپلنت را کاشته اند و چند درصد این ایمپلنت ها موفقیت آمیز بوده است. اما نکته دیگر که به عنوان یک سوپاپ اطمینان به آن اتکا می کنیم این است که ما شرکت هایی را که می شناسیم و سالیان طولانی است که با آنها کار می کنیم را به راحتی کنار نمی گذاریم و با همدیگر حتی در شرایط سخت نیز همکاری می کنیم.

شرکت هایی که با آنها کار می کنیم عمومأ بالای ۳۰ سال در زمینه طراحی، تولید و عرضه ایمپلنت های مرغوب درمانی تجربه دارند و کاملاً آزمون و خطا شده اند.

بطوری که ما می توانیم با اطمینان زیاد حتی به بیماران خود ضمانت سطح فیکسچر دهیم. چنانچه اگر ایمپلنت آن ها پس زد، بتوانیم براحتی آن را به شرکت مرجوع کنیم و برای بیماران خود مجدّداً یک ایمپلنت دیگری به صورت رایگان بگیریم.

برای دریافت مشاوره رایگان (کلیک کنید)

این خدماتی است که شرکت های بسیار مطرح برای مشتریان خود انجام می دهند و کلینیک ها نیز از آن استفاده می کنند. ما در انتخاب این گونه از ایمپلنت ها بسیار حساسیت به خرج می دهیم تا بتوانیم نتیجه درمان های خود را برای شما بیماران گرامی به بهترین نحو ممکن ایجاد کنیم.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

سوالات متداول:

اول اینکه نباید سیگار بکشید. استعمال دخانیات باعث بیماری لثه و تحلیل رفتن آن می شود که به مرور زمان ساختار ایمپلنت دندان را ضعیف می کند. همچنین از نی استفاده نکنید.

انجام این کار فشاری بر دهان شما وارد می کند که می تواند لخته خونی را که زخم را بسته نگه می دارد از بین ببرد و باعث خونریزی بیشتر و تاخیر در بهبودی شود.

متوسط ​​​​فرایند ایمپلنت در چند مرحله انجام می شود. بنابراین، بسته به سلامت شما، تعداد دندان هایی که نیاز به کاشت دارند و سایر عوامل، دوره بهبودی متفاوتی وجود دارد. با این حال، روند بهبودی معمولا بین شش تا ۱۲ هفته طول می کشد.

به ندرت بدن یک فرد ایمپلنت را پس می زند. استخوان فک معمولا به راحتی ایمپلنت دندان را می پذیرد. موارد نادر به دلیل حساسیت به آلیاژ تیتانیوم است که جنس ایمپلنت از این آلیاژ است.

یکی دیگر از دلایل شکست ایمپلنت، عدم مراقبت مناسب از آن پس از جراحی است. بدون رعایت بهداشت دهان و دندان، دندان های طبیعی خراب شده و در نهایت می ریزند. ایمپلنت های دندانی نیز تفاوتی ندارند.

هنگامی که از دندان ها و ایمپلنت های خود به خوبی مراقبت می کنید، از پوسیدگی لثه و خرابی دندان جلوگیری می کند.

اطلاعات خود را درباره ایمپلنت دندان افزایش دهید

نتیجه‌ای پیدا نشد.

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button