قیمت دندان مصنوعی ثابت

مطلع شدن از قیمت دندان مصنوعی ثابت و دیگر انواع دندان مصنوعی برای افرادی که تمایل به انجام این درمان دارند حائز اهمیت است. همان‌طورکه می‌دانید، دندان مصنوعی یک درمان مناسب برای افرادی که دندان‌های خود را به هر دلیلی از دست می‌دهند است، زیرا آن‌ها می‌توانند با این درمان هم لبخند زیبای خود را داشته باشند و هم به‌راحتی غذاهای موردعلاقه خود را میل کنند.

البته دقت داشته باشید که قیمت انواع دندان مصنوعی ثابت متفاوت است که در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد علاقه شما چیست؟(ضروری)

قیمت دندان مصنوعی ثابت

مطلع شدن از قیمت دندان مصنوعی ثابت و دیگر انواع دندان مصنوعی برای افرادی که تمایل به انجام این درمان دارند حائز اهمیت است.

همان‌طورکه می‌دانید، دندان مصنوعی یک درمان مناسب برای افرادی که دندان‌های خود را به هر دلیلی از دست می‌دهند است، زیرا آن‌ها می‌توانند با این درمان هم لبخند زیبای خود را داشته باشند و هم به‌راحتی غذاهای موردعلاقه خود را میل کنند.

قیمت دندان مصنوعی ثابت

البته دقت داشته باشید که قیمت انواع دندان مصنوعی ثابت متفاوت است که در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

هزینه دندان مصنوعی ثابت

دندان مصنوعی ثابت که یکی از انواع دندان مصنوعی است، به دندان‌های طبیعی شما شبیه‌تر خواهد بود و شما با استفاده از آن احساس راحت‌تری خواهید داشت.

این روش که با نام ایمپلنت دندان شناخته می‌شود، با استفاده از پیچ ایمپلنت در استخوان فک قرار می‌گیرد و پس از مدتی به این استخوان جوش می‌خورد.

بنابراین همانند ریشه دندان محکم است و زمانی که تاج دندان روی آن قرار می‌گیرد، فرد می‌تواند همانند دندان‌های معمولی خود با آن رفتار کند. این روش به نسبت دیگر روش‌ها بهتر است، زیرا دندان‌ها هم از نظر ظاهر و هم از نظر عملکرد شباهت بیشتری با دندان‌های طبیعی دارند.

از همین رو باید گفت قیمت کاشت دندان مصنوعی ثابت نسبت به دیگر روش‌های دندان مصنوعی بیشتر است.

قیمت دندان مصنوعی تکه ای ثابت

از دیگر انواع دندان مصنوعی ثابت می‌توان به نوع تکه ای اشاره کرد. این نوع از دندان مصنوعی یک پایه همرنگ به لثه دندان دارد و به یک پایه فلزی وصل است.

قیمت دندان مصنوعی ثابت تکی

این بدنه فلزی به‌ این دلیل مورداستفاده قرار می‌گیرد که دندان مصنوعی در جای خود به‌صورت محکم قرار گیرد و تکان نخورد. این نوع از دندان مصنوعی در فک بالا یا پایین مورداستفاده قرار می‌گیرد و برای آن دسته از افراد که تمایلی به استفاده از دندان‌ مصنوعی‌های ثابت ندارند مناسب است.

چنانچه به دندان مصنوعی تکه ای علاقه مند هستید میتوانید مقاله انواع دندان مصنوعی تکه ای را نیز مطالعه کنید.

قیمت دندان مصنوعی ثابت فک بالا به‌دلیل آنکه به دقت و ظرافت بسیار بالایی نیاز دارد، نسبت به قیمت پروتز دندان مصنوعی ثابت فک پایین می‌تواند متفاوت باشد؛ البته این موضوع به نظر دندان‌پزشک و کلینیکی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

همچنین باید گفت در هزینه این درمان موارد دیگری نیز تاثیر دارند، برای مثال تعداد دندان‌هایی که قرار است با استفاده از دندان مصنوعی پر شوند از جمله این موارد است.

البته به‌طورکلی می‌توان گفت که قیمت دندان مصنوعی تکه‌ ای ثابت نسبت به کاشت ایمپلنت که در ابتدا به آن اشاره شد، پایین‌تر است.

چنانچه قصد دارید با دندان مصنوعی ثابت تکی بیشتر آشنا شوید میتوانید مقاله دندان مصنوعی تکی ثابت را نیز مطالعه کنید.

قیمت دندان مصنوعی ژله‌ای

منعطف‌ترین نوع از دندان مصنوعی را می‌توان دندان مصنوعی ژله‌ای درنظر گرفت. این مدل از دندان مصنوعی احتمال ایجاد حساسیت کمتری دارد و نسبت به دیگر انواع دندان مصنوعی نیز شکنندگی آن کمتر است و افراد می‌توانند به‌راحتی از آن استفاده کنند.

بنابراین پزشک در ابتدا شرایط بیمار را موردبررسی قرار می‌دهد و اگر شرایط برای استفاده از این دندان مصنوعی فراهم بود از آن استفاده می‌کند.

البته باید گفت که این دندان مصنوعی به‌دلیل اینکه نرم و ژله‌ای است، امکان دارد در جویدن برای شما مشکلاتی را به‌ همراه داشته باشد و معمولا نسبت به سایر دندان‌های مصنوعی معایب بیشتری دارد.

همچنین برخی از بررسی‌ها نشان می‌دهد که استفاده از این دندان مصنوعی منجر به تحلیل رفتن دندان‌های زیرین می‌شود، اما باید متذکر شد این موضوع تابه‌حال از لحاظ علمی ثابت نشده است.

قیمت دندان مصنوعی ژله‌ای نیز بسیار بالا است و به همین دلیل بسیاری از افراد از این درمان صرف‌نظر می‌کنند.

قیمت یک دست دندان مصنوعی ثابت

اگر فرد به هر دلیلی تمام دندان‌های خود را از دست بدهد، دندان‌پزشک از یک دست دندان مصنوعی کامل برای او استفاده می‌کند. همچنین گاهی‌اوقات تعدادی از دندان‌ها باقی می‌مانند که دندان‌پزشک در ابتدا این دندان‌ها را می‌کشد و پس از آنکه لثه‌ها التیام پیدا کردند و آماده شدند، درمان دندان مصنوعی انجام می‌شود.

قیمت یک دست دندان مصنوعی ثابت

البته باید گفت امکان انجام دندان مصنوعی کامل به‌صورت فوری نیز وجود دارد؛ اما به‌شرطی که شرایط لثه‌ها مساعد باشد.

در رابطه با قیمت یک دست دندان مصنوعی ثابت نیز باید گفت این موضوع به کیفیت دندان‌ها، دستمزد دندان‌پزشک و موارد دیگر بستگی دارد، اما به‌طورکلی می‌توان گفت هزینه یک دست دندان مصنوعی برای دو فک بالا و پایین از 10 میلیون تومان شروع می‌شود.

حال اگر شما به‌دنبال دندان مصنوعی باکیفیت و قیمت مناسب هستید، باید یک کلینیک دندانپزشکی خوب و مطمئن را انتخاب کنید.

عارف کلینیک مجموعه‌ای است که بهترین پزشکان را در اختیار دارد. در این مجموعه پزشکان با وجود سن کمی که دارند، از بالاترین تجربه برخوردار هستند و می‌توانند درمان‌های مربوط به دندان‌پزشکی را در بهترین کیفیت انجام دهند.

همچنین باید متذکر شد که این کلینیک بهترین محیط را نیز دارد و همه چیز به‏صورت بهداشتی و استریل مورداستفاده قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

اگر شما دندان‌های خود را از دست داده‌اید و به فکر انجام دندان مصنوعی هستید، باید پیش از هرچیزی درباره‌ی قیمت دندان مصنوعی ثابت و انواع آن اطلاعات لازم را به‌دست آورید.

همچنین شما می‌توانید در صورتی که در رابطه با این درمان سوالی دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا مشاوران عارف کلینیک با شما تماس بگیرند و به‌صورت رایگان به شما مشاوره بدهند.

سوالات متداول

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد علاقه شما چیست؟(ضروری)

اطلاعات خود را درباره دندان مصنوعی افزایش دهید

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست