قیمت روز کامپوزیت دندان در سال 1402 + امکان پرداخت اقساطی

اگر تصمیم به انجام کامپوزیت دندان دارید، لازم است پیش از هرچیزی درباره‌ی قیمت انواع کامپوزیت اطلاعات لازم را کسب کنید. البته قیمت کامپوزیت دندان در سال 1401 براساس موارد مختلفی تعیین می‌شود و ممکن است در برخی از کلینیک‌ها این قیمت بالاتر یا پایین‌تر باشد.

حال در ادامه تصمیم داریم بررسی کنیم که قیمت کامپوزیت چگونه محاسبه می‌شود و متوجه شویم که آیا کامپوزیت‌های ارزان عوارضی دارند یا خیر.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

قیمت کامپوزیت چگونه محاسبه می‌شود؟

برای آنکه بتوانید هزینه کامپوزیت دندان را محاسبه کنید، لازم است بدانید که هر واحد کامپوزیت چه قیمتی دارد. همچنین تعداد دندان‌هایی که قرار است کامپوزیت شوند نیز در قیمت نهایی و کلی کامپوزیت تاثیرگذار هستند.

برای مثال تصور کنید که قیمت هر واحد کامپوزیت برابر با 600 هزار تومان است و شما قصد دارید که 8 تا از دندان‌های خود را کامپوزیت کنید؛ قیمت کامپوزیت با چنین شرایطی برای شما 4 میلیون 800 هزار تومان خواهد شد.

قیمت موارد جانبی کامپوزیت دندان

در برخی از مواقع افرادی که برای انجام کامپوزیت مراجعه می‌کنند نیاز دارند که خدمات دیگری را نیز انجام دهند. لیفت لثه، جراحی لثه، درمان پوسیدگی‌های شدید دندان‌ها و … از جمله مواردی هستند که پیش از کامپوزیت انجام می‌شوند و مسلما برای انجام هرکدام نیاز به پرداخت هزینه‌ای جدا است.

بنابراین به‌جز قیمت انواع کامپوزیت باید به موارد جانبی و هزینه‌هایی که دارند نیز توجه داشت.

انواع کامپوزیت دندان

همان‌طورکه گفته شد، کامپوزیت یک نوع ماده رزینی است که در انواع مختلفی وجود دارد. انواع این ماده براساس ذرات، تعدادی که دارند و اندازه‌هایشان متفاوت است و باید گفت هرکدام از ویژگی‌های مخصوصی برخوردار هستند و کاربرد متفاوتی دارند.

حال با توجه به این موضوع، انواع کامپوزیت را می‌توان به چهار نوع مختلف تقسیم کرد که این چهار نوع عبارتند از:

  • کامپوزیت هیبرید
  • کامپوزیت میکروفیلد
  • کامپوزیت نانوفیلد
  • Ips

کامپوزیت نوع هیبرید:

برای کامپوزیت کردن دندان‌های پشتی لازم است از موادی استفاده شود که ذرات بزرگ‌تری دارند، زیرا این مواد می‌توانند استحکام لازم را به دندان‌ها ببخشند. کامپوزیت نوع هیبرد مدلی است که برای کامپوزیت دندان‌های پشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کامپوزیت میکروفیلد:

کامپوزیت میکروفیلد ذرات ریزی دارد و زمانی که از آن استفاده می‌شود، سطحی صاف و براق به دندان‌ها می‌بخشد. از همین رو توصیه می‌شود برای کامپوزیت دندان‌های جلویی از این نوع کامپوزیت استفاده کنید.

البته این نوع از کامپوزیت استحکام و مقاومت بالایی ندارد، اما از آنجایی که ظاهر زیبا و طبیعی دارد برای دندان‌های جلویی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کامپوزیت نانوفیلد:

اختلاف قیمت انواع کامپوزیت، به‌دلیل تفاوت ویژگی‌هایی است که هرکدام از مدل‌ها دارند. کامپوزیت نانوفیلد از جمله مدل‌هایی است که استفاده از آن استحکام و زیبایی را بایکدیگر برای شما فراهم می‌کند و می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد.

Ips:

این مدل از کامپوزیت دارای ثبات رنگی بالایی است و استحکام خوبی نیز دارد. همین ویژگی‌ها باعث شده که اکثر افراد علاقه‌مند به استفاده از این کامپوزیت شوند و باید گفت برای افرادی که مصرف مواد غذایی رنگ‌دانه‌دار دارند، یک انتخاب مناسب خواهد بود.

عوارض ناشی از کامپوزیت ارزان

این روش به‌دلیل محبوبیتی که دارد در بسیاری از کلینیک‌ها انجام می‌شود و بسیاری از این مراکز برای انجام کامپوزیت از مواد نامرغوب استفاده می‌کنند. همین موضوع باعث شده که هزینه‌ی خدمات این مراکز نسبت به دیگر کلینیک‌ها کمتر باشد.

البته نباید فراموش کنید که کامپوزیت یک نوع درمان حساس است و اگر به‌دلیل قیمت، کیفیت را فدا کنید دچار مشکلات دیگری نیز خواهید شد. در ادامه به بررسی برخی از عوارض ناشی از کامپوزیت ارزن خواهیم پرداخت تا متوجه شوید که کیفیت مواد چه میزان در موفقیت این روش تاثیر دارد.

شکستگی کامپوزیت:

اگر دندان‌پزشک از مواد باکیفیتی استفاده نکند، احتمال شکستگی کامپوزیت وجود دارد، زیرا مواد بی‌کیفیت استحکام بالایی ندارند و بعد از گذشت مدت‌زمانی آسیب خواهند دید.

بوی بد دهان:

اگر نصب کامپوزیت به‌درستی انجام نشود، بین کامپوزیت و خط لثه فاصله‌ای ایجاد می‌شود که در این فاصله مواد غذایی و باکتری‌ها جمع می‏شوند. این موضوع علاوه‌برآنکه باعث پوسیدگی دندان‌ها می‌شود، بوی بد دهان را نیز به همراه دارد.

واکنش‌های آلرژیک:

اگر دندان‌پزشک از مواد باکیفیتی استفاده نکند، احتمال رخ دادن واکنش‌های آلرژیک وجود دارد. این واکنش‌ با سوزش، تورم و تغییر رنگ لثه همراه است و می‌تواند باعث ناراحتی شما شود.

چگونه می‌توان عوارض ناشی از کامپوزیت را به حداقل رساند؟

تا به اینجا در رابطه با قیمت انواع کامپوزیت صحبت کردیم و گفتیم که کامپوزیت ارزان می‌تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. حال برای آنکه این عوارض را به حداقل برسانید، باید یک کلینیک معتبر و شناخته شده را برای انجام این درمان انتخاب کنید.

در کلینیک‌های معتبر از با کیفیت‌ترین مواد استفاده می‌شود و به همین دلیل احتمال رخ دادن هریک از این عوارض کاهش پیدا می‌کند.

پیشنهاد ما به شما برای انجام کامپوزیت، انتخاب کلینیک دکتر عارف است. در این مجموعه دندان‌پزشک‌هایی مشغول به فعالیت هستند که تجربه بالایی دارند و از بهترین مواد استفاده می‌کنند.

بنابراین شما می‌توانید صفر تا صد انجام خدمات مربوط به کامپوزیت را به این کلینیک بسپارید و مطمئن باشید که همه چیز به‌خوبی انجام می‌شود.

جمع‌بندی

همان‌طور که متوجه شدید قیمت انواع کامپوزیت متفاوت است، زیرا هرکدام از موادی که مورداستفاده قرار می‌گیرند، ویژگی‌های متفاوتی دارند. بنابراین دندان‌پزشک براساس شرایط و خواسته‌ی شما یکی از این مواد را انتخاب می‌کند و شما باید هزینه‌ی مربوط به ماده‌ی انتخابی برای کامپوزیت را بپردازید.

چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره قیمت کامپوزیت دندان در کرج به دست آورید میتوانید اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا مشاوران عارف کلینیک در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

تعداد واحد کامپوزیتی که انجام می‌دهید، برند کامپوزیتی که استفاده می‌شود، موارد جانبی و دستمزد پزشک همگی از عواملی هستند که بر قیمت کامپوزیت دندان تاثیر دارند.

این کامپوزیت‌ها در میزان طول عمر و ماندگاری با یکدیگر تفاوت دارند و مسلما کامپوزیت‌های ارزان قیمت از کیفیت بالایی برخوردار نیستند.

کامپوزیت از جمله درمان‌های زیبایی محسوب می‌شود و معمولا بیمه این دست از خدمات را پوشش نمی‌دهد، اما شما می‌توانید برای مطمئن شدن با بیمه خود صحبت کنید.

اطلاعات خود را درباره کامپوزیت دندان افزایش دهید

این محتوا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

Call Now Button