اگر تصمیم به انتخاب یک دندان پزشکی کودکان در مارلیک کرج دارید، باید به برخی از نکات توجه داشته باشید. همان‌طورکه می‌دانید، دندان پزشکی همیشه یک محیط هراس‌انگیز برای کودکان بوده است و معمولا اکثر کودکان از رفتن به دندان پزشکی متنفر هستند.

از همین رو شما باید یک انتخاب درست و حرفه‌ای داشته باشید تا بتوانید با خیال راحت فرزند خود را به دندان پزشکی ببرید تا درمان‌های لازم صورت گیرد.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

محیط کلینیک دندان پزشکی کودکان

یکی از مهم‏ترین فاکتورهایی که باعث می‌شود کودک با دندان پزشک در روند درمان همکاری کند، محیط دندان پزشکی اطفال است. فضای کلینیک نباید به‌گونه‌ای باشد که باعث ترس کودک شود، بنابراین بهتر است که در محیط دندان پزشکی از رنگ‌های شاد، تصاویر و نقاشی‌های جذاب استفاده کنید.

محیط کلینیک دندان پزشکی کودکان

برای مثال استفاده از تصاویر شخصیت‌های کارتونی می‌تواند یک نکته مثبت باشد، چراکه باعث می‌شود کودکان احساس راحتی بیشتری داشته باشند. دقت داشته باشید موضوع نورپردازی نیز در کلینیک دندان پزشکی اهمیت دارد، به‌طوری‌که اگر نورپردازی بیش از حد باشد باعث اضطراب و اگر کم باشد باعث دلهره کودک می‌شود.

ویژگی‌های دندان‌پزشک کودکان

لازم است بدانید که دندان‌پزشک متخصص کودکان وظیفه‌ی متفاوتی نسبت به دیگر دندان‌پزشک‌ها دارد، زیرا یک دندان‌پزشک متخصص کودکان دوره‌های لازم درباره‌ی مراقبت‌ها و درمان‌های لازم برای کودکان را پشت سر می‌گذارد و سپس مشغول به فعالیت در این حرفه می‌شود.

درواقع باید گفت یک دندان‌پزشک پس از پشت سر گذاشتن دوره عمومی دندان‌پزشکی، مشغول به فعالیت در کلینیک می‌شود و تجربه کاری خود را در این رشته افزایش می‌دهد و سپس مشغول به گذراندن دوره‌های مربوط به دندان‌پزشکی کودکان می‌شود تا به آمادگی لازم برای فعالیت در این زمینه برسد.

دندان‌پزشک باید نحوه‌ی برخورد با کودک را بلد باشد و حس امنیت به کودک بدهد. البته باید گفت که رفتار سایر کادر کلینیک نیز اهمیت دارد و در ذهن کودک می‌ماند. درواقع شما باید برای انتخاب یک دندان پزشکی کودکان در مارلیک کرج به کل کادر کلینیک توجه داشته باشید و انتخابی را انجام دهید که آرامش کودک شما در آن حفظ شود.

استفاده از نوآوری‌ها و به‏روزترین تکنولوژی‌ها

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام انتخاب دندان پزشکی کودکان به آن توجه داشته باشید، میزان پیشرفته بودن کلینیک دندان پزشکی است. یک دندان پزشکی پیشرفته و حرفه‌ای از جدیدترین نوآوری‌ها و روش‌های درمان استفاده می‌کند.

حال از آنجایی که اکثر نوآوری‌ها در جهت سهولت و سادگی روند درمان ایجاد می‌شوند، بهتر است که چنین کلینیکی را انتخاب کنید تا روند درمان به‌سادگی و سرعت انجام شود.

اهمیت درمان‌های دندان‌پزشکی برای کودکان

سلامت دهان و دندان‌های کودک از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا در کیفیت تغذیه و رشد کودک تاثیر دارد. کودکانی که دندان‌های پوسیده دارند، نمی‌توانند به‌درستی غذا بخورند و قادر به جویدن گوشت، میوه، آجیل و دیگر غذاها نیستند. مسلما چنین وضعیتی روی رشد کودک تاثیر دارد و آن را با مشکل مواجه می‌کند.

اهمیت درمان های دندان پزشکی برای کودکان

علاوه‌براین، دندان‌های خراب و پوسیده روی ظاهر نیز تاثیر دارند و می‌توانند باعث شوند که زیبایی چهره‌ی فرزند شما کم شود. بنابراین توصیه می‌شود اگر کودک شما دندان‌های خراب و پوسیده دارد، هرچه سریعتر نسبت به درمان آن‌ها اقدام کنید، زیرا این مشکلات اگر برطرف نشوند زمینه‌ساز مشکلات دیگری خواهند بود.

بهترین زمان برای مراجعه به دندان‌پزشک کودکان

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که دندان‌های کودکان نیازی به بررسی و معاینه ندارند، اما باید گفت این نگرش کاملا غلط است و شما باید شش ماه پس از روییدن اولین دندان شیری یعنی یک‌سالگی فرزندتان به دندان پزشکی اطفال مراجعه کنید.

پس از مراجعه به دندان پزشکی، دندان‌پزشک متخصص کودکان بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و اگر مشکلی وجود نداشته باشد، توصیه‌های لازم را به شما می‌گوید تا بتوانید با انجام آن‌ها از پوسیدگی دندان‌های فرزند خود جلوگیری کنید. البته شما باید هر شش ماه یکبار معاینات دندان را انجام دهید تا از سلامتی دهان و دندان فرزند خود مطمئن شوید.

گاهی‌اوقات نیز دندان‌های کودک شما درد می‌گیرد یا داخل دهان آبسه‌های دندانی ایجاد می‌شود. مسلما چنین مواردی باعث آزار و اذیت کودک شما خواهند شد و لازم است که شما در چنین موقعیت‌هایی به‌صورت اورژانسی به یک دندان پزشکی کودکان مراجعه و از انجام درمان‌های خودسرانه دوری کنید.

چطور یک دندان پزشکی کودکان خوب انتخاب کنیم؟

اکنون به دغدغه اصلی اکثر والدین، یعنی انتخاب یک دندان پزشکی کودکان خوب و حرفه‌ای می‌رسیم. امروزه تعداد کلینیک‌هایی که خدمات مربوط به دندان‌ کودکان را ارائه می‌دهند بسیار از پیش بیشتر شده است، اما از آنجایی که درمان‌های دندان‌پزشکی بسیار حساس هستند، نمی‌توانند انجام خدمات آن را به هر دندان‌پزشکی واگذار کرد. از همین رو شما باید یک انتخاب درست و حرفه‌ای داشته باشید.

دندان پزشکی اطفال که انتخاب می‌کنید، باید علاوه‌بر محیط خوب و صمیمی از کادر خوب و حرفه‌ای نیز برخوردار باشد. دندان‌پزشک‌های مشغول در کلینیک‌های دندان‏ پزشکی کودکان باید صبر و حوصله‌ی بالایی داشته باشند و بتوانند با کودک ارتباط و تعامل خوبی را برقرار کنند. با توجه به این ویژگی‌ها تصمیم داریم به شما دندان پزشکی دکتر عارف را پیشنهاد دهیم.

چرا عارف کلینیک

عارف کلینیک یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که می‌توانید به‌عنوان دندان پزشکی کودکان در مارلیک کرج داشته باشید. در این مجموعه دندان‌پزشک‌هایی مشغول به فعالیت هستند که با وجود سن کم بیشترین تجربه را دارند و می‌توانند خدمات دندان‌پزشکی را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار دهند.

علاوه‌ بر کادر مجرب و حرفه‌ای، کلینیک محیطی آرام و صمیمانه دارد و شما می‌توانید با خیال راحت کودک خود را برای درمان و معاینه به این کلینیک بیاورید و از صفر تا صد خدمات با خیالی آسوده استفاده کنید.

نگران بهداشت وسایل مورداستفاده در این کلینیک نباشید، زیرا در عارف کلینیک بخش جدایی به استریل کردن ابزارهای دندان‌پزشکی اختصاص داده شده است و از دستگاه مخصوصی برای انجام این کار استفاده می‌شود. پس جای هیچ نگرانی وجود ندارد و شما می‌توانید با خیال راحت این کلینیک را برای مراجعه کودک دلبند خودتان انتخاب کنید.

جمع‌بندی

همان‌طورکه متوجه شدید، انتخاب دندان پزشکی کودکان کار ساده‌ای نیست و باید به بسیاری از موارد دقت داشته باشید تا بهترین نتیجه حاصل شود. از همین رو ما در این مقاله به بررسی این نکات پرداختیم و  در نهایت دندان پزشکی دکتر عارف را به‌عنوان بهترین انتخاب به شما معرفی کردیم که می‌توانید با خیال راحت آن را انتخاب کنید.

سوالات متداول

بله. توصیه ما به شما این است که هر شش ماه یکبار فرزند خود را برای چکاپ دندان‌ها به کلینیک دندان‌پزشکی ببرید تا شرایط دندان‌ها و لثه کاملا بررسی شود.

بله. دهانشویه یک روش تکمیلی برای محافظت از دندان‌ها است و کودکان بالای 3 سال نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. البته توصیه می‌شود برای انتخاب یک دهانشویه مناسب با پزشک کودک مشورت کنید.

برای برخی از کودکان به‌دلیل اینکه سن کمی دارند یا میزان اضطرابشان زیاد است، از داروهای بیهوشی یا آرامبخش استفاده می‌شود.

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

درمان مورد نیاز شما چیست؟(ضروری)

مقالات مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دکتر مصطفی عارف هستم، فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه تهران و مدیر کلینیک دندانپزشکی عارف. “همیشه هدفم این بوده که درمان را برای بیمارانم طوری انجام دهم که تا مدت های طولانی برایشان مشکلی پیش نیاید و این یک اصل مهم برای من محسوب میشود”

YouTube
Instagram
WhatsApp
Telegram
نوشتهٔ پیشین
لندینگ دندان مصنوعی
نوشتهٔ بعدی
مراقبت های بعد از درمان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.
Call Now Button